——————————————–

9 MEDAILÍ Z MIKULÁŠSKÉHO ZÁVODU

12. ročník Mikulášského závodu v gymnastickém dvojboji (kladina a prostná) uspořádal gymnastický oddíl GK Hulín v sobotu 15. prosince. Poslední závod letošního roku byl pro naše gymnastky velmi úspěšný. Děvčata si odváží celkem 9 cenných kovů – 4 zlaté medaile, 3 stříbrné a 2 bronzové.

Kategorie 6 let – Kateřina Macháčková a Tereza Dobřecká cvičily na lavičce a prostných. Obě děvčata zacvičila moc hezky. Terezka Dobřecká měla nejhezčí prostná ze všech závodnic – dostala známku 9,5. Bohužel rozhodčím se nelíbilo její cvičení na lavičce, za které jí dali nízkou známku. Terezka se umístila na pěkném 5. místě. Kačenka Macháčková zacvičila své sestavy na lavičce i prostných moc pěkně, nedopustila se žádných chyb a tak v celkovém pořadí obsadila vynikající 3. místo. Celkem závodilo 16 gymnastek.

Kategorie 7 let – tato kategorie byla pro náš oddíl velmi úspěšná zásluhou našich závodnic, které obsadily první dvě místa. Ema Šuráňová vyhrála a odváží si z Hulína zlatý pohár. Natálka Hlůšková vyhrála pohár stříbrný za 2. místo. Děvčata cvičila na lavičce a prostných. Své sestavy měly nádherně zacvičené. Celkem závodilo 16 gymnastek.

Kategorie 8 let – i zde jsme se radovali z vítězství. Zlatý pohár si odváží za vítězství Magdalénka Latinová. Magdalenka i přes pád z kladiny vyhrála o téměř 1 bod. I další děvčata, která závodila v této kategorii, by se umístila na stupních vítězů. Překážkou jim byla ale kladina. Gabriela Holásková i Viktorie Králíková spadly dvakrát z kladiny a tuto ztrátu již nedokázala dohnat. Gabriela skončila sedmá, Viktorie devátá. Celkem závodilo 16 gymnastek.

Kategorie 10 let – Štěpánka Pavlicová vyhrála stříbrný pohár za druhé místo. Lepší o 0,13 bodu byla jen závodnice z Hodonína. Štěpánka zacvičila moc hezky na kladině i prostných. Celkem závodilo 10 gymnastek.

Kategorie 11 let – vyhrála naše závodnice Veronika Janíková. Veronika předčila své soupeřky obtížností i čistým provedením a byla nejlepší ze všech gymnastek.

Kategorie 12 let a starší – tuto kategorii jsme ovládli. Naše závodnice se umístily na prvních třech místech. Eliška Riedlová zvítězila, Johanka Latinová byla stříbrná a Eliška Mazurková byla bronzová. Děvčata zaslouží velkou pochvalu, na kladině i prostných byla vynikající. Svým soupeřkám odskočila o 2,5 bodu.

Všem děvčatům a jejich trenérkám blahopřejeme!

2018 – 12 – 15 – VÝSLEDKY – MIKULÁŠSKÝ ZÁVOD – HULÍN (1)

——————————————

NOVÉ TRENÉRSKÉ TRIO – A, M, Č

Najali jsme nové trenérské trio – Anděla, Mikuláše a Čerta. A hned šlo vše na 1*. Všechny gymnastky napínaly nožky a cvičily tak krásně, že se trenérky nestačily divit. Mikuláš všechny odměnil sladkostí. Čert trochu zlobil a pořád chtěl dělat neplechu. Naštěstí byl Andělíček připraven zasáhnout, takže vše dopadlo dobře. Žádné gymnastka neskočila ve spárech čerta, protože všechny slíbily, že budou paní trenérky poslouchat a řádně se doma připravovat. Tak uvidíme……..za rok…….

——————————————————

5 MEDAILÍ Z KRUMLOVSKÉHO ZVONEČKU

Krumlovský zvoneček zacinkal našim gymnastkám medailově a to hned pětkrát.

V kategorii 6-ti letých zvítězila a zlatou medaili si odvezla Kateřina Macháčková. A to zejména zásluhou nádherně zacvičené sestavy na lavičce. Kačenka byla nejlepší z 20 členného startovního pole.

V kategorii C tj. gymnastek, které se ještě nezúčastnily žádného závodu pořádaného ČGF si nejlépe vedla Viktorka Králíková. Viktorka zvítězila, na 4. místě skončila Veronika Chlupová a 6. příčku obsadila Anička Michálková. Všechna děvčata zaslouží velkou pochvalu.

V kategorii 8-letých závodila na bradlech a kladině Valérie Králíková. Valérka zacvičila bezchybnou sestavu na kladině, bradla se jí také zdařila, odměnou jí byla bronzová medaile za 3. místo.

V kategorii 9-letých gymnastek nenašla žádnou přemožitelku a tedy zvítězila Marjanka Matušková, která předvedla své sestavy na bradlech a kladině bez zaváhání. Kladina se stává Marjančiným nejlepším nářadím, i v tomto závodě měla suverénně nejlepší známku ze všech.

V kategorii 11-letých kategorie A si z Moravského Krumlova odváží Veronika Janíková stříbrnou medaili. Verunce se podařily všechny sestavy zacvičit bez zaváhání a umístění na 2. stupínku za suverénní vítězkou ze Sokola Moravské Ostravy bylo zasloužené.

V kategorii starších děvčat, 12-letých, 13-letých a 14-letých a starších se naše děvčata umístila shodně na 4. stupínku těsně pod stupni vítězů. Eliška Mazurková, Eliška Riedlová a Johanka Latinová se nemusí za svá vystoupení stydět, protože konkurence byla opravdu velká a některé gymnastky předváděly velmi velmi obtížné sestavy. Gymnastkám ze specializovaných gymnastických klubů konkurovat nemůžeme.

Všem děvčatům a jejich trenérkám blahopřejeme.

img390

 

—————————————

MIKULÁŠSKÝ DVOJBOJ 2018

Mikulášský dvojboj, závod na kladině (lavičce) a prostných, uspořádal gymnastický oddíl GK Kopřivnice v sobotu 1. prosince 2018. Závodu se zúčastnily i výborné závodnice ze Šumperku, Sokola Brno I a Moravské Ostravy, které čistotou provedení svých sestav předčily ve všech kategoriích své vrstevnice a zaslouženě obsadily první příčky. Naše závodnice se uvedly dobře, i když některé z nich se dopustily chyb, které je stály lepší umístění. Osudným se pro naše gymnastky stal přemet vzad a bylo jedno, zda byl zacvičen na prostných nebo kladině, prostě se dnes nedařilo. 

V kategorii 5-letých má za sebou svou závodní premiéru Adélka Skalková. Adélka zacvičila na lavičce i prostných velmi pěkně jen s drobnými chybičkami a umístila se na velmi pěkném 10. místě z 19 závodnic.

V kategorii 7-letých se nejlépe vedlo Emičce Šuráňové, která zacvičila sestavu na kladině i prostných velmi hezky a vybojovala v silné konkurenci 34 závodnic výborné 4.místo. Ema zacvičila krásně svou sestavu na prostných, za kterou obdržela výborné hodnocení –  známku E 9,170 bodu. Natálie Hlůšková udělala chybu v přemetu vzad na prostných a toto zaváhání již nedokázala dohnat. Skončila na 22. místě.

V kategorii 8-letých závodila Gabriela Holásková, která se vrátila do tréninkového procesu po zranění nohy. Gabrielce se bohužel také nezdařil přemet vzad na prostných a obsadila celkovou 23. příčku z 41 závodnic.

V kategorii 11-9 let závodila Štěpánka Pavlicová, Štěpánka zacvičila moc hezká prostná, bohužel pád z kladiny ji odsunul na 16. místo ze 40 závodnic.

img387

img389

——————————————-

DVOJNÁSOBNÉ VÍTĚZSTVÍ A 1 DRUHÉ MÍSTO

PŘEBOR DRUŽSTEV ZLÍNSKÉHO KRAJE 2018

Velkým úspěchem skončil pro náš oddíl přebor družstev Zlínského kraje pro rok 2018. Naše gymnastky se staly mistryněmi ve 4. a 3. lize a vícemistryněmi v 5. lize.

V 5. lize družstvo ve složení Veronika Žáčková, Magdaléna Latinová, Darja Romanina a Valérie Králíková obsadilo stříbrný stupínek za vítězným družstvem A z Rožnova pod Radhoštěm  a před třetím družstvem B rovněž z Rožnova pod Radhoštěm. Děvčata zacvičila moc hezky na prostných a bradlech, také přeskok se jim vydařil, škoda zaváhání na kladině. I tak zaslouží velkou pochvalu za vybojované 2. místo. Celkem závodilo 6 družstev.

Ve 4. lize naše družstvo ve složení Marjana Matušková, Jana Burešová, Štěpánka Pavlicová a Ella Baldock zvítězilo před družstvy z Gymnastiky Zlín a  Valašského Meziříčí. Děvčata se předvedla perfektní kladinou, nádherně zacvičila na prostných, přeskok i bradla zvládla také velmi dobře a zaslouženě zvítězila. Celkem závodilo 8 družstev.

Ve 3. lize jsme se radovali také z vítězství. Družstvo ve složení: Johanka Latinová, Eliška Riedlová, Eliška Mazurková a Veronika Janíková zvítězilo o více jak 5 bodů před druhým družstvem z O. N. Vsi a třetím družstvem ze Vsetína. Děvčata začala velmi nervózně na kladině, ostatní nářadí ale již zacvičila moc hezky a zaslouženě zvítězila. Celkem závodily 4 družstva.

Děvčatům blahopřejeme a děkujeme za vzornou reprezentaci oddílu.

KPž_podzim_2018_výsledky

  

—————————————-

DEN SPORTU A SVĚTEL ŽIVOTA

Velmi rádi jsme přijali pozvání a vystoupili jsme na akci „Den sportu a světel života proti rakovině prostaty“, kterou pořádal na památku svého tatínka pan Ivan Klauda z Relax21 ve dnech 9. a 10. 11. 2018.

Páteční program byl určen dětem, které si mohly zaskotačit na diskotéce DJ Simens, vzhlédnout vystoupení svých kamarádů a kamarádek z Mateřské školky Sídliště,  vystoupení našich gymnastek a podívat se na kouzelné vystoupení Matýska. Sobotní program byl již určen dospělákům, kteří si určitě našli svou oblíbenou aktivitu z bohatého programu.

 

—————————————————–

4. místo družstva v Poháru studentstva 2018 

Již 39. ročník Poháru studenstva pořádal v sobotu 3.11.2018 gymnastický klub z Bučovic. Závod družstev (2+1) měl opět bohaté zastoupení klubů z celé Moravy. Celkem 16 týmů se utkalo v gymnastickém čtyřboji.

Náš oddíl byl zastoupen družstvem ve složení: Marjanka Matušková, Jana Burešová a Štěpánka Pavlicová.

Děvčata nastoupila v I. sledu a závod zahájila na prostných, které zvládla velmi dobře. Následoval přeskok, který se jim také povedl. Na bradlech zacvičila své sestavy bez zaváhání. Posledním nářadím byla kladina. Marjanka a Štěpánka zacvičila své sestavy bez chyb. Janičce se nezdařil kotoul.

V celkovém součtu jsme obsadili výborné 4. místo. Zvítězilo družstvo ze Sokola Brno I, druhý byl Sokol Moravská Ostrava a třetí TJ Prostějov.

V závodě jednotlivkyň pak Marjanka obsadila 10. místo, Jana byla 14. a Štěpánka 17. Celkem závodilo 48 gymnastek.

Blahopřejeme.

Pohar_studentstva_2018_Druzstva

Pohar_studentstva_2018_Jednotlivkyne

 

————————————————-

Eliška Riedlová  je 5. nejlepší Juniorka C v ČR

Mistrovství České republiky kategorie C

Mistrovství České republiky ve sportovní gymnastice žákyň, juniorek a žen kategorie C se uskutečnilo ve dnech 26. a 27. 10. 2018 v Jindřichově Hradci.

Náš oddíl měl zastoupení v závodě žákyň a juniorek.

V žákyních nastoupily k závodu Marjana Matušková, Štěpánka Pavlicová, Jana Burešová a Ella Baldock. Ve startovním poli závodilo celkem 101 gymnastek ve věku 9 až 11 let. Naše děvčata patřila k těm nejmladším. Nervozita před závodem byla značná, ale děvčata svou odhodlaností dokázala se soupeřkami držet krok. A co více, mnohdy je i překonat. Například Marjanka Matušková dosáhla 2. nejlepší známku na kladině a ve své věkové kategorii by skončila celkově třetí. Škoda jejího zaváhání na prostných.

Štěpánka Pavlicová je bojovnice tělem i duší a dokáže se vždy správně vyhecovat a podat na závodech ten nejlepší výkon. Moc pěkná měla svá nová prostná a také se jí velmi vydařil přeskok.

Jana Burešová je teprve začínající závodnicí s malými zkušenostmi, i tak Janička zacvičila moc hezky,  sestavy měla velmi dobře zvládnuté a obdržela pěkná ohodnocení.

Ella Baldock bohužel zaváhala na kladině, ale pochvalu zaslouží za prostná a přeskok.

Ve 101-členném startovním poli dosáhly naše žákyně následujícího celkového umístění: výborné 16. místo obsadila Marjana Matušková, 21. místo patří Štěpánce Pavlicové, na 22. místě skončila Jana Burešová a Ella Baldock obsadila 47. příčku.

V závodě juniorek nás reprezentovala Johanka Latinová, Eliška Riedlová a Eliška Mazurková. Celkem se této kategorie zúčastnilo 56 závodnic ve věku 12 – 14 let.

Naše děvčata uchvátila zejména svým cvičením na prostných a Eliška Riedlová k němu přidala i výborný přeskok a velmi dobrou kladinu a to všechno jí vyneslo nádherné pódiové umístění – 5. místo.

Johanka Latinová zacvičila krásná prostná, bohužel se zranila při přeskoku, celkově obsadila 24. místo. Elišce Mazurkové se nezdařilo cvičení na kladině a skončila na 44. místě.

Všem děvčatům blahopřejeme a děkujeme za reprezentaci.

MCR_C_Zakyne_Juniorky

——————————

BABY GYM CUP 2018

1 zlatá, 3 stříbrné a 2 bronzové medaile

Gymnastický oddíl GK Vítkovice uspořádal v nedělí 21. 10. 2018 závod v gymnastickém dvojboji (lavička/kladina a prostná). Náš oddíl začal svou podzimní část závodní sezóny parádními výsledky.

V kategorie r.n. 2012 bojovaly ve 25-členném závodním poli Kateřina Macháčková a Terezka Dobřecká. Obě děvčátka zacvičila své sestavy čistě a odměnou jim byla nádherná umístění. Kateřina Macháčková vybojovala 2. místo a stříbrnou medaili, Tereza Dobřecká se umístila na celkovém 6. místě.

V kategorii r.n. 2011 se také děvčata umístila v popředí startovního pole. Natálie Hlůšková obsadila 5. místo a Ema Šuráňová místo šesté. V této kategorii závodilo celkem 40 gymnastek a rozhodovaly desetinky bodu. Natálku i Emu dělilo od stupňů vítězů jen pár desetin.

V kategorii r.n. 2010 jsme měli největší zastoupení. Celkem 5 ostrožských gymnastek nastoupilo v této kategorii. A cvičily bravurně. Důkazem je výsledek. První tři místa patří ostrožským gymnastkám. Zvítězila a zlatou medaili si odváží Magdalénka Latinová, stříbrný stupínek se stříbrnou medailí obsadila Gabriela Holásková a bronzový stupínek a bronzovou medaili si z Vítkovic odváží Valérie Králíková.  Viktorie Králíková obsadila při svém prvním závodě 8. místo a Darja Romanina byla celkově devátá. Celkem závodilo 25 děvčat.

Kategorie r.n. 2009 byla pro náš oddíl také velmi úspěšná. Jana Burešová vybojovala stříbrnou medaili za 2. místo, Marjanka Matušková získala bronzovou medaili za 3. místo. Ella Baldock obsadila celkové 6. místo z 19 startujících.

Děvčatům i trenérkám blahopřejeme.

Baby_CUP_2018

—————————————

TRÉNINK VE ZLÍNĚ 13.10.2018

Sobotní dopoledne jsme strávili  v gymnastické hale Zlínského oddílu. Několik sestav na kladině, bradlech a hlavně nácvik prostných na hudbu na gymnastickém koberci byly hlavní náplní našeho tréninku.

Na závěr nesměly chybět skoky na trampolíně, salta do molitanové jámy, lezení na lezecké stěně a jak vidíte na fotografii i „věšení prádla“.

———————————–

TRÉNINK VE ZLÍNĚ S VÝLETEM DO ZOO

Ani na státní svátek 28. září jsme nezaháleli a vyrazili jsme do Zlína poznat novou gymnastickou halu, kterou si zbudoval oddíl Gymnastika Zlín, z.s. A tělocvična se nám moc líbila. Během dvouhodinového tréninku jsme využili hlavně molitanovou jámu, velkou trampolínu a pružnou podlahu, které nám tolik chybí při nácviku nových prvků. Čas samozřejmě zbyl i na trochu zábavy v tělocvičně. Mladší děvčata si den prodloužila výletem do ZOO Lešná.

—————————————–

NÁBOR 

Tradičně se začátkem září uskutečnil nábor nových dětí do našeho oddílu. Po absolvování vstupních testů jsme mezi sebe přivítali:

Isabelku, Rozárku, Marianku, Aničku F., Aničku B., Veroniku, Kateřinu, Moniku.

Všem přejeme hodně radosti z gymnastiky.

————————————————

BILANCE I. POLOLETÍ 2018

I. pololetí letošního roku hodnotíme jako velmi úspěšné. Gymnastky vyhrály 44 medailí, z toho 17 zlatých, 11 stříbrných a 16 bronzových. Ve 2 kategoriích vyhrály v celkovém hodnocení Moravský pohár pořádaný svazem ČSGS. Ve 2 kategoriích vybojovaly titul přebornice Zlínského kraje. Družstvo našich gymnastech zvítězilo na Rosické štice. Jedna naše závodnice se zúčastnila Mistrovství ČR kategorie B.  

Všem gymnastkám a trenérkám blahopřejeme k dosaženým výsledkům.

—————————————–

MISTROVSTVÍ ČR ŽÁKYNĚ B

Veronika Janíková bojovala mezi nejlepšími žákyněmi z celé ČR  o mistrovský titul pro rok 2018 v kategorii žákyně VS4B na Mistrovství ČR, které pořádalo 23.6.2018 město Znojmo a znojemský gymnastický klub. Veronika se zúčastnila poprvé takovéhoto vrcholného závodu a umístila se na 48. místě.

Znojmo_MCR_18_VS4B

——————————————————-

UKONČENÍ ŠKOLNÍHO ROKU  2017/2018

Gymnastickou akademií jsme ukončili školní rok 2017/2018. Před zraky svých rodičů, rodinných příslušníků a kamarádů se se svými sestavami na bradlech, kladině a prostných představily všechny členky oddílu.

Nejprve si v mini závodě zazávodila děvčata ze všeobecné gymnastiky. Zde byla nejlepší Terezka Botková, na druhém místě skončila Sofie Řeháková a třetí příčku obsadila Kristýna Kučerová.

Také přípravka, tj. pětiletá děvčátka, měla svůj vlastní závod. Pořadí bylo následující:

1.místo Emilka Ševčíková, 2. místo Adélka Skalková, 3. místo Emička Macková.

Do závodního družstva byla dále vybrána Adrianka Cintulová a Julinka Křápková. Všem děvčátkům přejeme úspěšnou gymnastickou kariéru.

Po těchto závodech se představila děvčata, která jsou již zkušenými závodnicemi. Děvčátka zařadila do sestav spoustu nových prvků, cvičila moc hezky a zaslouženě byla odměněna velkým aplausem.

———————————————————————

VEŘEJNÁ VYSTOUPENÍ

I v letošním roce končíme školní rok vystoupeními v ostrožských mateřských školkách. Ve čtvrtek 14.6. 2018 vystoupily naše gymnastky při letní slavnosti Pasování za školáka v Křesťanské mateřské školce a v pátek 15.6.2018 vystoupily naše gymnastky v Mateřské školce sídliště. Záznam z vystoupení je zveřejněn ve složce fotografie.

——————————————————–

MORAVSKÝ POHÁR 2018

Moravský pohár sestává ze součtu umístění závodnic v 5 závodech Moravského poháru, a to z:

Velikonočního závodu v Hulíně, Memoriálu M. Bortla ve Valašském Meziříčí, Memoriálu Vojtěcha Bražiny ve Frenštátě pod Radhoštěm, Májového závodu v Karviné a Hulín Cupu.

Ne všechna děvčata se zúčastnila všech 5 závodů. Důvodem byla někdy kolize s jinými závody, někdy nemoc apod. I tak dosáhla velmi dobrých umístění, ať již v celkovém nebo v rámci členství ve federaci ČSGS.

Kategorie 6 let – Nejlépe z našich děvčat se na 4. místě umístila v celkovém i v rámci federace ČSGS Kačenka Macháčková. Kačenka nestartovala na 1 závodu Moravského poháru a tento hendikep již nedokázala dohnat, i když její umístění na zbývajících závodech bylo vždy na předních příčkách. 4. místo je vynikající.

Kategorie 7 letEma Šuráňová  v celkovém umístění Moravského poháru obsadila 2. místo a v rámci federace ČSGS dokonce zvítězila. Natálka Hlůšková byla v celkovém součtu na 4. místě a v rámci federace na místě 3.

Kategorie 8 let – zde si nejlépe vedla Veronika Žáčková. Verunka byla celkově na 3. místě, v rámci federace ČSGS obsadila 2. místo. Valérie Králíková byla celkově 4. a v rámci federace ČSGS byla na 3. místě.

Kategorie 9 let – suverénní vítězkou této kategorie v celkovém součtu i v rámci federace ČSGS se stala Marjanka Matušková. Marjanka dokázala 4 závody z pěti vyhrát a jednou byla bronzová. Super výkon!!

Kategorie 10 letŠtěpánka Pavlicová dokázala svou stálou formu zúročit právě v Moravském poháru. V celkovém součtu skončila na 3. místě, v rámci federace ČSGS tuto kategorii vyhrála.

2018 – VÝSLEDKY – MP – PO 5 ZÁVODU – OFICIÁLNÍ

 

   

—————————

HULÍN CUP 2018

2 ZLATÉ, 3 BRONZOVÉ MEDAILE

Poslední závod Moravského poháru se konal v sobotu 2.6.2018 v Hulíně. Ostrožské gymnastky si odváží z tohoto závodu 5 medailí, 2 zlaté a 3 bronzové. I když to mohlo být daleko lepší, protože jsme viděli „letecký den“ našich gymnastek. Spoustu pádů z kladiny a nezdarů na ostatních nářadí se dopustily ale i ostatní závodnice.

Kategorie 6 let

Mezi šestiletými cvičily Kateřina Macháčková a Tereza Dobřecká. Obě děvčátka zacvičila na lavičce a prostných velmi pěkné sestavy. Kačenka Macháčková vybojovala 3. místo, Terezka Dobřecká se umístila na výborném 5. místě.

Kategorie 7 let

I zde jsme získali zásluhou našich závodnic medailové umístění. Ema Šuráňová byla nejlepší ve startovním poli, dostala na lavičce a prostných nejvyšší známky a zvítězila. Natálka Hlůšková cvičila také velmi hezky a umístila se na krásném 3. místě.

Kategorie 8 let

V této kategorii cvičily závodnice na kladině a na prostných. Děvčata byla velmi nervózní a dopustila se zejména na kladině několika chyb. I tak ale dosáhla moc pěkných umístění – Veronika Žáčková obsadila celkově 5. místo, Valérie Králíková byla 6., Gabriela Holásková skončila na 8. místě, 12. místo obsadila Darja Romanina a Magdalenka Latinová byla celkově 15.

Kategorie 9 let

Naše trojice gymnastek se  také dopustila chyb, zejména na kladině (některé i na bradlech). Ale naštěstí jsou to pořádné bojovnice, které dokáží zabrat na dalších nářadí z gymnastického čtyřboje, takže jejich celkové umístění bylo i tak velmi dobré. Marjanka Matušková si odváží z Hulína bronz za třetí místo, Ella Baldock obsadila celkově 4. místo a Jana Burešová skončila na pódiovém 6. místě.

Kategorie 10 let

Štěpánka Pavlicová bojuje seč jí síly stačí s velmi velkou konkurencí v této věkové kategorie. Štěpánka sice spadla ze závěrečného salta z kladiny, ale ostatní cvičení byla moc pěkná a vybojovala pódiové umístění a skončila na 5. místě.

Kategorie 11-12 let

V této kategorii závodila Eliška Mazurková a Veronika Janíková. Pro Verunku to byla hlavně příprava na Mistrovství ČR a do svých sestav zařadila na zkoušku nové prvky. A asi právě nervozita z nových prvků byla příčinou nezdarů na kladině a prostných. Ale celkově bylo její cvičení moc pěkné a pochvalu zaslouží sestava na bradlech se špicarem. V konečném pořadí se umístila na 11. místě. Elišce Mazurkové se závod nevydařil zejména na bradlech a kladině, kde chybovala. Celkově se umístila na 16. místě z 25 závodnic.

Kategorie 13-14 let

Johanka Latinová a Eliška Riedlová nás úspěšně reprezentovaly v této kategorii. Obě děvčata zacvičila velmi pěkné. Johanka Latinová dokázala zacvičit i s bolavým palcem na noze. Cvičila bez chyb a zaslouženě zvítězila. Eliška Riedlová předvedla moc pěkný výkon, za nějž byla odměněna ziskem 3. místa.

2018 – 6 – 3 – VÝSLEDKY – HULÍN CUP – HULÍN – OFICIÁLNÍ

Blahopřejeme

     

———————————-

KARVINSKÝ MÁJOVÝ ZÁVOD

2 ZLATÉ, 1 STŘÍBRNÁ, 2 BRONZOVÉ MEDAILE

Další závod Moravského poháru uspořádal v sobotu 19. 5. 2018 gymnastický klub TJ SG Kovona Karviná. 

Přes 180 dětí se utkalo v 9 kategoriích. Některé z nich zápolily ve dvojboji  na lavičce a prostných, některé v trojboji na lavičce, přeskoku a prostných, starší kategorie pak soutěžily v gymnastickém čtyřboji.

Naše děvčata i přes brzké ranní vstávání přiváží z Karviné 5 medailí, 2 zlaté, 1 stříbrnou a 2 bronzové a další medaile jim unikly jen o kousek, důkazem je trojnásobné umístění těsně za stupínky vítězů na 4. místě.

Kategorie 6 let: Kačenka Macháčková zacvičila na lavičce velmi pěknou sestavu. Trochu popletla sestavu na prostných a stupínky vítězů jí unikly o pár setinek bodu. I tak je 4. místo velmi pěkným umístěním.

Kategorie 7 let: V této kategorii nám udělala velkou radost Natálka Hlůšková, která svá cvičení na přeskoku, lavičce a prostných zvládla výborně, což jí vyneslo umístění na 2. místě a zisk stříbrné medaile. Zejména přeskok se stává Natálčinou silnou disciplinou. Ema Šuráňová zacvičila nádhernou sestavu na prostných, i na lavičce se sestava podařila, bohužel slabší přeskok ji odsunul na nepopulární 4. místo.

Kategorie 8 let: V této kategorii jsme měli nejpočetnější zastoupení v závodním poli. Startovaly všechny našeho osmileté gymnastky (kromě zraněné Viktorky). Nejvíce se dařilo v trojboji (přeskok, kladina, prostná) Veronice Žáčkové. Verunka dělá svým trenérkám velkou radost, protože zvládá závod za závodem s velkým úspěchem. Tentokrát jí její pěkné cvičení přineslo bronzovou medaili. Magdalenka Latinová, která se umístila na 7. místě, trochu zapomněla sestavu na prostných, Valerka Králíková, celkově osmá, bohužel spadla z kotoulu na kladině. Vše ale dohnala moc pěknou sestavou na prostných a přeskoku. Gabrielka Holáskovou poznala, jak zrádná může být kladina, 2 pády ji odsunuly na 26. místo a Darja Romanina se umístila na 30. místě.

Kategorie 9 let: Svou výbornou formu dokazuje každý závod Moravského poháru Marjanka Matušková, která i v Karviné nenašla přemožitelku a zaslouženě zvítězila. Marjanka zařadila poprvé na kladině přemet vzad (úspěšně). Elle Baldock se závod vydařil, cvičila čistě a tato snaha byla odměněna bronzovou medailí za 3. místo.

Kategorie 10 let: V této kategorii úspěšně bojovala Štěpánka Pavlicová, která sice neobsadila stupně vítězů, ale 6. místo bylo pódiovým umístěním a i to je úspěch v takové konkurenci.

Kategorie 13 až 14 let: Nejlepší ze všech v této kategorii byla naše Johanka Latinová a odváží si z Karviné zlatou medaili. Johanka vynikla nejen elegancí, ale i obtížností svých sestav. Za zmínku stojí salto vzad s vrutem 180, které poprvé předvedla na závodech. Eliška Riedlová předvedla moc pěkný výkon, což jí vyneslo sice nepopulární, ale krásné 4. místo.

Děvčata pod vedením trenérek Magdy Zpěvákové, Andrejky Havlové a Marcely Vaďurové opět úspěšně reprezentovala.

Všem blahopřejeme!

Karviná – VÝSLEDKY – final    

2018 – VÝSLEDKY – MP – PO 4 ZÁVODU – OFICIÁLNÍ

 

——————————————–

6 MEDAILÍ Z PŘEBORU ZLÍNSKÉHO KRAJE

2 ZLATÉ, 2 STŘÍBRNÉ, 2 BRONZOVÉ 

Přebor Zlínského kraje jednotlivkyň pořádal TJ Sokol Zlín v neděli 13. května 2018.  V konkurenci závodnic z oddílů  ze Zlína, O.N.Vsi, Rožnova pod Radhoštěm a Vsetína se našim reprezentantkám opět dařilo.

KATEGORIE VS0A

V této kategorii začínajících gymnastek startovalo celkem 15 závodnic. Nejlépe se vedlo Valérii Králíkové, která vybojovala bronzovou medaili za 3. místo. Těsně za ní se umístila na 4. místě Magdalénka Latinová, Darje Romanině patří 9. místo a Gabrielce Holáskové místo 11. Všechny naše závodnice splnily tento výkonnostní stupeň.

Kategorie VS1A

Tato kategorie již obsahovala náročné akrobatické prvky, a proto soutěžní pole nebylo početné – závodilo jen 6 děvčat. Náš oddíl reprezentovala Veronika Žáčková. Verunka zacvičila velmi pěkně a umístila se na výborném druhém místě a vybojovala stříbrnou medaili. I ona splnila tento náročný povinný program.

Kategorie VS4B

V kategoriích B a C se již závodilo ve volných sestavách. V kategorii VS4B, která je postupovou kategorií na MČR závodilo celkem 6 děvčat. Veronika Janíková vybojovala skvělé 2. místo. 

Kategorie VS4C

Marjanka Matušková, Ella Baldock a Jana Burešová patřily k nejmladším závodnicím této kategorie. Ale to nebylo pro ně hendikepem.  Absolutní vítězkou a Přebornicí Zlínského kraje v kategorii VS4C se stala Marjana Matušková, Jana Burešová vybojovala bronzovou 3. příčku. Elle Baldock patří 10. místo. Celkem soutěžilo 16 gymnastek.

Kategorie VS5C

Johanka Latinová vyhrála po velmi pěkném výkonu a stává se Přebornicí Zlínského kraje v kategorii VS5C. Další závodnice Eliška Mazurková vybojovala 4. příčku a Natálka Křížová se umístila na 6. místě.

Blahopřejeme!

Krajsky prebor zen – 13.05. 2018

————————————–

VÍTĚZSTVÍ DRUŽSTVA NA ROSICKÉ ŠTICE

NATÁLKA ZLATÁ, VERUNKA STŘÍBRNÁ

16. ročníku závodu Rosická štika, který uspořádal gymnastický klub Rosice v sobotu 28. dubna se zúčastnily kluby z celé Moravy. Náš oddíl vyslal do každé kategorie jednu závodnici. A ty si vedly výborně.

V kategorii šestiletých zůstala Kateřina Macháčková těsně pod stupni vítězů na čtvrtém místě. Na třetí místo jí chyběla jen 1 desetina bodu a na první místo jen 2 desetiny bodu. Tak byla tato kategorie vyrovnaná a rozhodoval sebemenší detail. Kategorii vyhrály závodnice z Vítkovic, které obsadily první 3 místa.  Kačenka zacvičila moc hezky na lavičce i na prostných.

V kategorii sedmiletých závodila Natálka Hlůšková. Natálka závodila poprvé na kladině a dále na prostných. I když se dopustila chyby na kladině, byla stejně ze všech závodnic nejlepší a zvítězila o 0,5 bodu před závodnicí z Rosic a ze Sokola Brno I.

V kategorii osmiletých již děvčata závodila v gymnastickém čtyřboji. Svou stálou formu potvrdila Veronika Žáčková, která vybojovala 2. místo a odváží si z Rosic stříbrný pohár. Verunka se musela sklonit před výkony vítězné závodnice ze Znojma. Za ní na třetím místě se umístila závodnice ze Sokol Brno I.

Všechna tato umístění se sečetla do soutěže družstev, ve které jsme zvítězili před závodnicemi ze Sokola Brno I a KSG Znojmo.

Zlatý pohár za vítězství je náš!!

Blahopřejeme.

SGZ Rosicka stika_VYSLEDKY KOMPLET

——————————————

UKÁZKOVÝ TRÉNINK

Kotouly, čertíky, svíčky, mosty, hvězdy, šňůry, cvičení na kruzích, trampolíně, kladině, hrazdě – to všechno ukázaly naše nejmladší gymnastky a děvčata ze všeobecné gymnastiky během ukázkového tréninku svým rodičům, rodinným příslušníkům a kamarádkám ve středu 25. dubna.

Něco už umí perfektně, něco musí ještě vypilovat. Ale to nejdůležitější jim nechybí – elán a chuť se naučit něco nového.  A to všechno budou moci znovu ukázat na oddílových závodech, které se budou konat 21. června 2018.

————————————–

4x ZLATO, 3X STŘÍBRO, 3X BRONZ = 10 MEDAILÍ 

Z VELIKONOČNÍHO ZÁVODU

Vynikajících výsledků dosáhly naše gymnastky ve Velikonočním závodě, pořádaném 7.4.2018 gymnastickým klubem Hulín. Závodu, který měl velmi početné pole závodnic (přes 160),  se zúčastnily oddíly ze Vsetína, Valašského Meziříčí, O. N. Vsi, Frenštátu pod Radhoštěm, Karviné, Vítkovice, Ostravy, Napajedel, Holešova, Chropyně, Brna, Hodonína a další. Této velké konkurence se naše děvčata nezalekla a podala výborný výkon, který byl zaslouženě odměněn ziskem medailového umístění.

Kategorie 2012 – zde po výborném výkonu zvítězila a zlatou medaili si odváží  Kateřina Macháčková. Další naše závodnice Simona Šmehlíková a Tereza Dobřecká se zde zúčastnily svého prvního závodu a sbíraly hlavně závodnické zkušenosti. Simonce náleží 7. a Terezce 16. místo.

Kategorie 2011 – i zde jsme se radovali z medailového umístění. Celkovou vítězkou a zlato si z Hulína odváží Natálie Hlůšková, stříbrná medaile patří Emě Šuráňové. Karolína Tomšejová obsadila celkové 8. místo.

Kategorie 2010 – a opět zlato. Absolutní vítězkou mezi osmiletými se stala Veronika Žáčková. Třetí místo a bronzovou medaili vybojovala Magdalena Latinová. Valérii Králíkové patří celkové 5. místo.

Kategorie 2009 – v této kategorii máme nejlepší gymnastiky. Naše tři závodnice obsadily první tři místa. Marjanka Matušková zvítězila a odváží si zlatou medaili, Ella Baldock byla na druhém stříbrném stupínku a bronzový stupínek obsadila Jana Burešová.

Kategorie 2008 – Štěpánce Pavlicové patří v silné konkurenci výborné 6. místo

Kategorie 2007-2006 – Veronika Janíková vyhrála bronzovou medaili za 3. místo. Natálka Křížová, která byla poprvé na takto náročných závodech obsadila 18. místo.

Kategorie 2004-2005 – Eliška Riedlová vybojovala bronzovou medaili a stanula na 3. místě.

Blahopřejeme!!!

2018 – 4 – 7 – HULÍN – VELIKONOČNÍ ZÁVOD – VÝSLEDKY

2018 – VÝSLEDKY – MP – PO 3 ZÁVODU – OPRAVA 9.4.18

                                

————————————-

TRENÉRKA, CVIČITELKA ROKU 2017

Komise rovných příležitostí Českého olympijského výboru ocenila 5. dubna 2018 v Praze trenérky a cvičitelky z celé České republiky. Velkou radost máme z ocenění naší dlouholeté trenérky paní Marcely Vaďurové.

V průběhu slavnostního předání za přítomnosti předsedy ČOV pana Jiřího Kejvala byl oceněným trenérkám předán pamětní list Českého olympijského výboru a drobné dárky jako poděkování za jejich obětavou, obdivuhodnou práci.

Předsedkyně ČOV Komise rovných příležitostí ve sportu paní Naďa Knorr prohlásila, že činnost trenérů a cvičitelů je nezastupitelná, obdivuhodná, protože veškeré tyto aktivity provozují ve volném čase bez nároku na finanční odměnu, v plném nasazení rodinného a pracovního zatížení. Bez takovýchto lidí, by sport v převážně malých městech a obcích úplně vymizel.

Paní trenérce Vaďurové děkujeme za její práci v oddíle a přejeme jí hodně elánu do další práce a hlavně hodně zdraví.

Děkujeme!

 

       

———————————————

4 MEDAILE Z VALAŠSKÉHO MEZIŘÍČÍ

Memoriálu Miloše Bortla, který se konal v sobotu 10. března 2018 se zúčastnilo celkem 140 gymnastek. Naše děvčata dosáhla vynikajících výsledků.

V kategorii 2011 cvičily gymnastky na třech nářadích – na přeskoku, lavičce a na prostných. Natálie Hlůšková získala třetí místo a bronzovou medaili. O kousek za ní skončila Ema Šuráňová na pátém místě. V kategorii závodilo celkem 14 gymnastek.

V kategorii 2010 jsme měli trojnásobné zastoupení. Nejlépe se vedlo na přeskoku, kladině a prostných Veronice Žáčkové, která vybojovala druhou příčku se stříbrnou medailí. Valérie Králíková se umístila na 10. místě a Darja Romanina skončila také velmi pěkně na 12. místě z celkového počtu 27 soutěžících.

V kategorii 2009 s velkým náskokem zvítězila Marjana Matušková a odváží se z Valašského Meziříčí zlatou medaili. Jana Burešová byla nejprve prezentována na 10. místě. Vedení výpravy podalo protest za udělení neutrální srážky 2 body za malý počet prvků v sestavě na prostných. Protest byl  uznán a Jana Burešová obsadila v celkovém pořadí 3. místo.

V kategorii 2008 dosáhla na velmi pěknou 5. příčku Štěpánka Pavlicová. V této kategorii závodilo celkem 24 gymnastek.

V kategorii 2006-2007 se Eliška Mazurková umístila uprostřed závodního pole – na 11. místě z 23. startujících.

V kategorii 2005-2004 bude Eliška Riedlová určitě litovat zaváhání na kladině a prostných, které ji připravilo o medailové umístění. Eliška obsadila 6. místo.

Blahopřejeme!

2018 – 3 – 10 – VALMEZ – MMB – VÝSLEDKY                             2018 – VÝSLEDKY – MP – PO 2 ZÁVODU – OFICIÁLNÍ

——————————–

ZLATÝ ŠTÍT VOKD OSTRAVA – PORUBA

V sobotu 24. 2. 2018 se konal již 43. ročník závodu Zlatý štít VOKD Ostrava-Poruba. Více jak 150 gymnastek se utkalo v gymnastickém dvojboji – na bradlech a kladině.  Náš oddíl reprezentovaly Veronika Žáčková v kategorii Začínajících gymnastek a Veronika Janíková spolu s Eliškou Riedlovou v kategorii Starší žákyně B.

Veronika Žáčková zacvičila nádherně na kladině (4.nejvyšší známka závodu), rezervy jsou ještě v jejím cvičení na bradlech. I tak v takto silné konkurenci je 12. místo z 32 startujících závodnic velmi pěkným umístěním.

V kategorii Starší žákyně B cvičily Veronika Janíková i Eliška Riedlová velmi hezky, mírné zaváhání na kladině, kvůli kterému jim nebyla uznána gymnastická vazba, však bylo určitou ztrátou, kterou již nedokázaly dohnat.  Přesto jsme s umístěním obou děvčat velmi spokojeni. Eliška Riedlová obsadila pódiové 6. místo a Veronika Janíková zaostala jen kousek za ní a skončila celkově osmá. V této kategorii závodilo celkem 24 gymnastek. Blahopřejeme!

img291

 

——————————————

4 medaile z Memoriálu Vojtěcha Bražiny

Na výbornou dopadl pro naše gymnastky první závod z pětice závodů Moravského poháru.

Závod věnovaný památce Vojtěcha Bražiny se konal ve Frenštátě v sobotu 17. února a odvážíme si z něj 4 medaile.

V nejmladší kategorii svůj první „opravdický závod“ má za sebou Kateřina Macháčková a hned z toho byla zlatá placka. Kačenka zacvičila na lavičce a prostných nejlépe ze svých vrstevnic a oceněním jí bylo celkové vítězství a zlatá medaile i pohár.

V kategorii sedmiletých gymnastek se výborně vedlo Emě Šuráňové. Ema se představila také na lavičce a prostných a z 15-ti členného startovního pole vybojovala výbornou 2. příčku a stříbrnou medaili. Nedařilo se Natálce Hlůškové, která zapomněla zacvičit jeden cvik na prostných, což jí odsunula až na 14. místo. Tak snad to vyjde příště.

V kategorii osmiletých, které závodily již v trojboji, a to na přeskoku, kladině a prostných, se dařilo velmi dobře Valérii Králíkové. Valerka i přes pád na kladině vybojovala bronzové třetí místo. Pochvalu si zaslouží za své cvičení na prostných a přeskoku.

V kategorii devítiletých byla nejlepší ze všech 21 závodnic Marjanka Matušková. Marjanka se sice také nevyhnula pádu z kladiny, ale zásluhou výborně zacvičených sestav na bradlech a přeskoku zvítězila a odváží si pohár za 1. místo a zlatou medaili.

Štěpánka Pavlicová měla bohužel také zaváhání na kladině, které ji určitě stálo umístění na stupních vítězů, protože na přeskoku a bradlech cvičila moc hezky. Z celkového počtu 25 závodnic skončila na pěkném 6. místě.

Blahopřejeme!

Výsledky

      

——————————————————–

5 medailí ze Slováckého džbánku

5 medailových pozic vybojovaly naše gymnastky na gymnastických závodech pod názvem Slovácký džbánek 2018, který pořádal Novoveský gymnastický oddíl v sobotu 10. února 2018. Závodu se zúčastnily závodnice z TJ Sokola Zlín, Gymnastiky Zlín, TJ Sokol Bučovice, našeho oddílu a domácí závodnice.

V kategorii 2 zvítězila s náskokem 1,8 bodu Veronika Žáčková. Verunka zvládla všechny čtyři gymnastické disciplíny bez zaváhání, na všech nářadích měla nejvyšší známku a tak si zaslouženě odváží zlatou medaili za 1. místo.

V kategorii 3 obsadila stříbrný stupínek Jana Burešová. Od zlata, které vybojovala bučovická závodnice, ji dělily pouhé 3 desetinky bodu.

V kategorii 4 byla konkurence největší, a to zásluhou gymnastek ze Zlína. Veronika Janíková měla stejný počet bodů jako třetí závodnice ze Zlína, ale díky vyšší známce na kladině vybojovala 2. místo a stříbrná medaile je její.

V kategorii 5 jsme měli dvojnásobné zastoupení. Nejlépe ze všech se dařilo Elišce Riedlové, která zvítězila a vybojovala zlatou medaili, Eliška Mazurková obsadila bronzovou třetí příčku.

Blahopřejeme!

img289

 

 

————————————-

NOVOROČNÍ POHÁR 2018

Novoročního poháru pořádaného gymnastickým oddílem Frenštát pod Radhoštěm 27. ledna se zúčastnila z našeho oddílu Ella Baldock.

Ella závodila mezi stejně starými děvčaty na přeskoku, bradlech a kladině. Zacvičila velmi pěknou sestavu na kladině – třetí nejlepší.

Z celkového počtu 20 závodnic se umístila na velmi pěkném 6. místě. Blahopřejeme.

Výsledky Novoroční pohár 2018 – kategorie 4

—————————–

ZLATO A STŘÍBRO Z CHROPYNĚ

15. ročníku Memoriálu P. Poly v Chropyni se v sobotu 13.1.2018 zúčastnily z našeho oddílu 3 závodnice – Natálka Hlůšková, Veronika Žáčková a Natálka Křížová. A hned první závod roku 2018 nám přinesl dvojnásobnou radost. 

Veronika Žáčkové v kategorii r.n. 2010 prošla čtyřbojem bez zaváhání a po velmi hezkém cvičení zvítězila a odváží si tak zlatou medaili.

Natálka Křížová (kategorie r.n. 2006-2007) zvládla svůj první závod vcelku dobře (mrzet jí může jen zaváhání na kladině), i tak z toho byla v celkovém součtu stříbrná příčka za druhé místo.

Nejmladší závodnice Natálka Hlůšková doplatila na svou nesoustředěnost. Sestavu na prostných zacvičila moc hezky, ale pád z lavičky ji odsunul na celkové 7. místo.                     MPP2018 – výsledky konečné

Blahopřejeme!

 

———————————–