Medailová bilance roku 2015

Gymnastky našeho oddílu vyhrály v roce 2015 celkem 38 medailí, z toho 14 zlatých, 11 stříbrných a 13 bronzových. Nejúspěšnější gymnastkou byla v roce 2015 Lucie Křibíková z 5 zlatými, 2 stříbrnými a 2 bronzovými medailemi.

Úspěšnost gymnastek najdete v přiloženém souboru.

Všem gymnastkám blahopřejeme, děkujeme za reprezentaci a do roku 2016 přejeme hodně úspěchů, elánu a ať jim gymnastika přináší radost.

přehled medailí

Lucie Křibíková2

 

———————————————————

PF 2016

 

————————————————————————————————————–

2 x bronz z Memoriálu P. Poly

I poslední závod roku 2015 byl pro náš gymnastický oddíl úspěšným. 2 bronzové medaile a 6. místo vybojovaly ostrožské gymnastky v gymnastickém čtyřboji a udělaly tak radostnou tečku za velmi úspěšným rokem 2015.

V kategorii Mimin závodila šestiletá Marjanka Matušková. Marjanka absolvovala vůbec poprvé celý gymnastický čtyřboj, zvládla všechna svá cvičení bez chyb a zaslouženě si odváží bronzovou medaili za třetí místo. Zvláště její cvičení na kladině bylo nejlepší z celého závodního pole.

V kategorii Začínajících osmiletých gymnastek nás reprezentovala Veronika Janíková. Veronika v závodě předvedla několik premiérových cviků – vůbec poprvé skočila přemet na přeskoku, zacvičila hvězdu na kladině a rondát flik na prostných. I když se dopustila jedné chyby, což jí odsunulo na 6. místo, zaslouží velkou pochvalu ze pokrok, kterého v roce 2015 dosáhla.

Poslední naší reprezentantkou v závodě byla Eliška Riedlová v kategorii žákyň r.n. 2005-2006. Eliška zacvičila velmi čistě, bez zaváhání, na prostných předvedla poprvé sama rondát salto vzad a na kladině skok tzv. „jánošík s obratem 180“. Její výborný výkon ji zařadil na 3. místo a Eliška si tak odváží z Chropyně bronzovou medaili.

Děvčatům děkujeme a blahopřejeme!

MPP výsledky 2015 1

M.Poly 2015 - 1

———————————————————————————————————

Mikuláš přinesl zlato a bronz

Tradičního Mikulášského závodu pořádaného 5. prosince gymnastickým klubem Hulín se zúčastnilo celkem 6 gymnastek našeho oddílu.

V kategorii r.n. 2008 zůstala těsně pod stupni vítězů na 4. místě Štěpánka Pavlicová a odváží si tak nejméně oblíbenou „bramborovou“ medaili. Od bronzového stupínku ji dělilo pouhých 5 setin bodu.

V kategorii 2006-2007 se děvčatům nevydařila kladina, každá z nich zaznamenala po jednom pádu. Závodní pole bylo velmi vyrovnané a každá chybička byla ve výsledcích znát. Je to škoda, od bronzu Elišku a Veroniku dělilo pouhých 7 desetin bodu. Děvčata se umístila následovně: Eliška Mazurková 11. místo, Veronika Janíková 12. místo a Natálie Gažíková 17. místo.

Největší radost nám přinesla kategorie 2004-2005, kde jsme získali hned dva cenné kovy. Zásluhou výborného cvičení Lucie Křibíkové si odvážíme z Hulína zlatou medaili za 1. místo, Eliška Riedlová i přes zaváhání na kladině vybojovala bronz za 3. místo.

Děvčatům blahopřejeme a děkujeme za reprezentaci.

2015 – 12 – 5 – VÝSLEDKY – MIKULÁŠSKÝ ZÁVOD

IMG_5822

—————————————————————————————————————————————–

GYMNASTICKÉ NADĚJE 2015

4 medaile

Zlato, stříbro a 2 x bronz zůstaly doma.

21. listopadu se uskutečnil ve sportovní hale v Uherském Ostrohu tradiční závod „Gymnastické naděje“ za účasti padesáti dětí z 8 oddílů – TJ Ostrožské Nová Ves, TJ Chropyně, TS Graceful Hodonín, GK Vítkovice, KSG Rosice, KSG Moravské Slávie Brno, KSG Znojmo a domácích gymnastek. Ve velmi pěkné atmosféře závodu byly vidět výborné výkony závodnic na kladině a v prostných. Ostrožské gymnastky potěšily své fanoušky a vybojovaly 4 cenné kovy.

Tu nejvyšší příčku ve své kategorii (r.n.2007) získala a zlatou medaili za 1. místo vyhrála Veronika Janíková. Natálii Gažíkové patřila v téže kategorii 7. příčka.

Další cenný kov – tentokrát stříbrný za 2. místo patří Marjance Matuškové v kategorii r.n.2009. Umístění dalších ostrožských děvčat v této kategorii – 6. místo Ella Baldock, 8. místo Sára Konderlová.

Bronzovou medaili za 3. místo vybojovala Štěpánka Pavlicová v kategorii r.n.2008.  Karolíně Machové patří 5. místo a Barboře Chudíkové 13. místo v této kategorie.

Další bronzovou medaili přidala do naší sbírky úspěchů Lucie Křibíková za 3. místo v kategorii r.n. 2005. Další zástupkyně v této kategorie Eliška Riedlová obsadila 6. místo.

Těsně pod stupni vítězů na 4. místě se umístila Eliška Mazurková v kategorii r.n. 2006. Elišce utekl bronz o kousíček, o 34 setin bodu.

Děkujeme našim sponzorům – DYAS.EU, a.s. , Peněžní dům, Zlínský kraj

Děvčatům blahopřejeme a děkujeme.

Výsledková listina 2015

—————————————————————–

PŘEBOR DRUŽSTEV ZLÍNSKÉHO KRAJE

Přebor družstev Zlínského kraje uspořádal TJ Sokol Zlín v sobotu 7. listopadu 2015. Celkem 38 závodnic v 5 kategoriích soutěžilo nejen o medaile individuální, ale i o co nejlepší umístění svých družstev.

V kategorii Základní stupeň naše družstvo ve složení: Marjana Matušková, Barbora Chudíková, Karolína Machová a Štěpánka Pavlicová zvítězilo téměř o 3 body před domácím družstvem Zlína A a třetím družstvem Zlína C.  V individuální soutěži pak Štěpánka Pavlicová získala stříbrnou medaili za 2. místo, Karolína Machová vybojovala bronz za 3. místo. Marjanka Matušková, které je teprve 6 let a za své cvičení byla odměněna velkou čokoládou, obsadila mezi staršími soupeřkami vynikající 5. příčku, Barboře Chudíkové patří 9. místo. Celkem závodilo v této kategorii 17 závodnic. Všechna naše děvčata splnila limit ZS.

V kategorii Mladší žákyně naše družstvo ve složení: Eliška Mazurková, Natálie Gažíková a Veronika Janíková vybojovalo 3. místo za vítězným družstvem Zlína A a druhým Vsetínem. Všechna naše děvčata si splnila výkonnostní stupeň mladší žákyně. V individuální soutěži obsadila: Veronika Janíková 6. místo,  Natálie Gažíková 9. místo a Eliška Mazurková místo 11. Eliška si zaslouží velkou pochvalu, protože začala s gymnastikou před dvěma měsíci, v září a svým dobrým výkonem podpořila družstvo a splnila limit MŽ.

V kategorii Žákyně B si stříbrnou medaili za 2. místo odváží ze Zlína Lucie Křibíková. Vítězství v této kategorii patřilo domácí Kaláčové a bronz vsetínské Kocurkové.

V kategorii Žákyně C soutěžily jen 2 gymnastky a zde s přehledem zvítězila a zlatou medaili si odváží Eliška Riedlová před domácí Novotnou.

Děvčatům děkujeme za reprezentaci a blahopřejeme!

Výsledky KP družstev Zlín

—————————————————————

PŘEBOR ČR ŽÁKYNĚ C

31. října se konal ve Vysokém Mýtě první ročník Přeboru České republiky žákyň C. Celkem 33 děvčat z celé ČR ve věku od 9 do 12 let se zde utkalo v gymnastickém čtyřboji. Závod měl velmi dobrou sportovní úroveň. Náš gymnastický oddíl reprezentovala Eliška Riedlová, která vybojovala 6. místo mezi svými vrstevnicemi (r.n.2005) a 22. místo v kategorii bez rozdílu věku.

Elišce blahopřejeme a děkujeme za reprezentaci.

Zakyne_C_15

————————————————————–

BABY GYM CUP

Dvě čtvrtá místa, páté, šesté, sedmé…… těsně pod stupni vítězů jsme zústali na prvních podzimních gymnastických závodech pořádaných gymnastickým  klubem  GK Vítkovice. Děvčata závodila ve dvojboji na kladině (lavičce) a prostných.

Nejblíže medailovému umístění byla v kategorii r.n. 2009 Marjanka Matušková, která měla stejný počet bodů se závodnicí na 3. místě, o konečném pořadí však rozhodovala  vyšší známka za sestavu na lavičce. Takže první „bramborová“ medaile za 4. místo byla naše, další naše závodnice v této kategorii se umístily následovně: Ella Baldock 7. místo, Sára Konderlová 19. místo z celkového počtu 29 závodnic.

V kategorii o rok starších závodnic r.n. 2008 nás reprezentovala Štěpánka Pavlicová, které patří po pěkném výkonu 5. místo z 32 startujících.

V kategorii r.n. 2006-2007 nám naši druhou „bramborovou“ medaili za 4. místo vybojovala svým pěkným cvičením Veronika Janíková. Tato kategorii byla nejvíce obsazená, závodilo zde celkem 37 závodnic.

V kategorii r.n. 2005 byly vidět již náročné sestavy a ani v této kategorii se naše závodnice Lucie Křibíková neztratila a získala 6. místo.

Všem děvčatům děkujeme a blahopřejeme!

Baby Gym Cup kategorie 2009

Baby Gym Cup kategorie 2008

Baby Gym Cup kategorie 2006-2007

Baby Gym cup kategorie 2005

———————————————————-

ZLÍN 26.9.2015

Pondělní trénink v naší tělocvičně jsme vyměnili za sobotní trénink v tělocvičně TJ Sokol Zlín spojený s pobytem v dětském zábavním parku Galaxie.

Nejprve jsme si zatrénovali ve výborně vybavené tělocvičně TJ Sokol Zlín, zkusili nové prvky na trampolínové dráze a vybláznili se v molitanové jámě. Pak jsme se přesunuli do dětského zábavního parku Galaxie. Multifunkční prolézačky plné překvapení, překážek, klouzaček, tobogánů a jiných dobrodružství nás doslova vtáhly do hry. Čas velmi rychle uplynul a my jsme se ani nenadáli a už jsme pelášili vlakem domů. Co závěrem dodat? Byl to super bláznivý trénink, který si rádi někdy zopakujeme.

IMG_5712

—————————————————————————————

15. září proběhl hlavní nábor nových členek do našeho oddílu (s rokem narození 2010).  Velmi nás potěšil zájem nejen malých Ostrožanek, ale i děvčat z okolí. Vítáme mezi sebou Veroniku, Michaelu, Natálii, Elišku a přejeme jim hodně elánu a úspěchů.

Samozřejmě nábor nových gymnastických nadějí tímto nekončí, probíhá během celého roku. Rodiče se mohou se svými ratolestmi dostavit do sportovní haly kdykoliv během tréninků, které probíhají v pondělí, úterý a ve čtvrtek.

———————————————————————————

Veřejná vystoupení

Již tradičně je pro nás měsíc červen obdobím, kdy nás naši příznivci mohli vidět při veřejných vystoupeních.

18. 6. 2015 při „Pasování za školáka“ v Křesťanské mateřské školce

19. 6. 2015 při „Letní slavnosti“ v Mateřské školce na Sídlišti

20. 6. 2015 během oslav k 95. výročí vzniku kopané v Uherském Ostrohu na fotbalovém hřišti

Videa a fotografie naleznete ve fotogalerii.

—————————————————————

Nové fotečky jsou k vidění ve fotogalerii

Všechny družstva

MIMI POHÁR

Na poslední závod před prázdninami jsme se rozjeli, s našimi nejmladšími závodnicemi, do Brna.

Závody se konaly v tělocvičně Moravské Slavie a závodilo se ve čtyřech kategoriích. My jsme měli zastoupení pouze v první kategorii, roč. 2009.

Závodilo se na lavičce a na prostných, kde holky předvedly bezchybné sestavy a v 17 členném startovním poli si vybojovala Marjánka Matušková nádherné 3.místo a její oddílová kolegyně Ella Baldock 13.místo.

MIMI – výsledky

——————————————————————–

Pohárová žeň v Hulíně

30.května se v Hulíně konal Hulín cup, poslední závod v sérii Moravského poháru.

V kategorii 1, roč. 2008-2009 závodila Štěpánka Pavlicová, která svým cvičením ve dvojboji, kladinka, prostná, ukázala, že umí a obsadila konečné 3.místo. Její oddílové kolegyně se taktéž neztratily a ve 32 členném startovním poli obsadila Barča Chudíková 5.místo a Karolína Machová 8.místo. Ve druhé kategorii zazářila Verča Janíková a za téměř bezchybné cvičení si zasloužila krásné 2.místo, také ze 32 gymnastek. Lucka Křibíková si neztratila pověst neohrožené favoritky a z Hulína si odváží zlatou medaili za 1.místo. Eliška Riedlová, ve stejné kategorii, obsadila 8.místo ze 17 startujících. Justýna Kovaříková závodila v kategorii ELITE, kde závodí děvčata bez rozdílu věku, jelikož se zúčastnily mistrovství republiky a patřila zde k těm nejmladším. Ze závodu si odnášela krásné 5.místo.

Hulín Cup byl po Valašském Meziříčí, velikonočním Hulíně a Vsetínské kladince, posledním závodem v Moravském poháru. Všech čtyř závodů se zúčastnila pouze Štěpánka, Verča a Eliška. Barča, Karolína, Lucka a Justýna se zúčastnily pouze tří, ale i tak bylo jejich celkové umístnění víc než krásné.

Kategorie 1 – roč. 2008-2009

1.místo: Štěpánka Pavlicová, 6.místo: Barča Chudíková, 8.místo: Karolína Machová – celkem 68 závodnic

Kategorii 2 – roč. 2007-2006

1.místo: Veronika Janíková – celkem 63 závodnic

Kategorie 3 – roč. 2005-2004

2.místo: Lucka Křibíková, 3.místo: Eliška Riedlová – celkem 40 závodnic

Kategorie Elite – bez rozdílu věku (děvčata startující na MČR)

6.místo: Justýna Kovaříková – celkem 19 závodnic

Jelikož se v Hulíně nerozdávaly medaile, ale poháry, měly toho některé holky plné ruce.

Všem děvčatům oprávněně gratulujeme a děkujeme.

Výsledky Hulín 2015

Výsledky Moravský pohár 2015

Verča Hulín Cup   Štěpánka Hulín Cup Lucka a Eliška Hulín Cup            Verča Hulín

Štěpánka Hulín         Lucka Hulín

————————————————————————————–

DEN DĚTÍ – STRÁŽNICE 31. 5. 2015

Strážnické děti si připravily ke svému svátku kulturní program v místním Kulturním domu. Do svého programu si přizvaly i naše gymnastky – reprezentované Marjánkou, Ellou a Lucií. Děvčata byla po svém vystoupení odměněna bouřlivým aplausem, který si určitě zasloužila.

Straznice 2015

———————————————————————————–

Přebor Zlínského kraje

Pět oddílů v 9 kategoriích soutěžilo o titul přeborníka Zlínského kraje v soutěži jednotlivkyň pro rok 2015 – domácí TJ Sokol Zlín, TJ O.N.Ves, Valašské Meziříčí, Vsetín a ŠK Uherský Ostroh.

Nejpočetnější byla kategorie Základní stupeň, ve které nás reprezentovaly Štěpánka Pavlicová a Karolína Machová. Obě zacvičily své sestavy bez zaváhání a čistě. Štěpánka Pavlicová vybojovala stříbrnou medaili za 2. místo. Karolínce Machové patří 5. místo z celkového počtu 26 startujících. Obě děvčata splnila limit ZS.

V kategorii Mladší žákyně si Veronika Janíková odváží 5.místo z 11-ti členného startovního pole. Veronika zacvičila čistě, bez chyb a i ona splnila dosaženým počtem 57,05 bodů tento výkonnostní stupeň.

Nejnapínavější byla kategorii Žákyně B, ve které 4 gymnastky soutěžily mezi sebou nejen o titul přeborníka Zlínského kraje, ale i o možnost probojovat se na MČR (možnost požádat o udělení divoké karty od ČGF). Zaslouženou vítězkou této kategorie se stala domácí závodnice Eliška Sladkovská, následovaná stříbrnou Justýnou Kovaříkovou.

Další kategorie již nebyly plně obsazeny a děvčata si mohla tak závod doslova „užít“ a zazávodit bez zbytečných nervů, což se nejvíce projevilo u Lucie Křibíkové, která vyhrála před svou kolegyní Eliškou Riedlovou kategorii Starší žákyně, a která si svým výborným vystoupením splnila bodový limit této kategorie.

Další reprezentantkou byla v kategorii Ženy C Terezka Stuchlíková, jediná soutěžící této kategorie si za své vystoupení zasloužila nejen zlatou medaili, ale i aplaus početného publika.

výsledky24052015_0001

———————————————————————————————————-

ZLATÁ VSETÍNSKÁ KLADINKA

Zásluhou Veroniky Janíkové, celkové vítězky v kategorii závodnic 8-9 let, si odvážíme z letošního ročníku Vsetínské kladinky zlatou medaili. Veronika zvládla svá cvičení na přeskoku, bradlech a prostných nejlépe z 33 gymnastek této kategorie.

Ostatní naše reprezentantky se umístily následovně:

V kategorii 7 let a mladší, ve které soutěžilo celkem  48 děvčat, byla nejlepší z ostrožských gymnastek na 7.místě Štěpánka Pavlicová, Karolína Machová obsadila 10. místo.

V kategorii 10-11 let vybojovala Eliška Riedlová místo 8.

V Kategorii Elite se Justýna Kovaříková umístila na 6. místě.

Kopie – 2015 – 5 – 16 – VÝSLEDKY – VSETÍN

Verča

——————————————————————–

KVALIFIKAČNÍ ZÁVODY

Jediná zástupkyně ostrožského oddílu, Lucie Křibíková,  se zúčastnila 3 kvalifikačních závodů o účast na MČR v kategorii starší žákyně. Její konečné skóre: Brno – 52,40 bodů, Ostrava – 49,90 bodů   a  Praha – 52,20 bodů však nestačilo k účasti na Mistroství ČR. Celkově se o účast na MČR bojovalo 94 starších žákyň a Lucii patří v tomto početném poli 60. příčka. Lucie nabrala nové zkušenosti, které může zúročit v dalších závodech.

Výsledky kvalifikace: Kvalifikace_15

výsledky23052015_0000

výsledky16052015_0000

výsledky08052015_0000

———————————————————————————

ŠKOLENÍ ROZHODČÍCH III. TŘÍDY A ŠKOLENÍ K CHOREOGRAFII SESTAV

Blahopřejeme naším dvěma novým rozhodčím III. třídy. Paní Magda a slečna Magda Zpěvákové úspěšně zvládly náročné testy, které završily dvoudenní školení rozhodčích sportovní gymnastiky žen v Brně a rozšířily tak řady našich kvalifikovaných rozhodčích.

V neděli 26.4.2015 se naše trenérky Marcela, Andrea a Magda zúčastnily školení k choreografii sestav, které pořádala ČGF ve spolupráci s  TJ Sokol Brno I. Pod vedením mezinárodní rozhodčí paní Hany Liškářové a zkušené trenérky paní Katky Vlkové získaly nové vědomosti, načerpaly mnoho zajímavých  námětů a metod, které promítnou do gymnastické přípravy svých svěřenek.

——————————————————————————-

Rosická štika bronzová

18. dubna jsme se zúčastnili tradičního závodu pořádaného gymnastickým klubem Rosice pod názvem Rosická štika. V letošním ročníku se sešla velmi silná konkurence a byly vidět velmi pěkné výkony. Mezi startujícími byly závodnice sportovních středisek z TJ Sokola Brno I, Moravské Ostravy, Vítkovic, Moravské Slávie Brno a další.

Pro některá naše nejmladší děvčata to byl úplně první závod v jejich gymnastické kariéře. A zrovna v nejmladší kategorii nám udělala velkou radost svým bezchybným vystoupením Marjana Matušková, která získala pro náš klub bronzovou medaili. Ostatní naše závodnice se umístily následovně: 18. místo Ella Baldock, 19.místo Sára Konderlová a 23.místo Tereza Polehňová.

V kategorii sedmiletých se nejlépe umístila na 11. místě Štěpánka Pavlicová, následovaná 12. Karolínou Machovou a 19. Barborou Chudíkovou.

V kategorii osmiletých již děvčata závodila v náročném gymnastickém čtyřboji a zde se naše závodnice Veronika Janíková umístila na 13.místě.

Těsně pod stupni vítězů zůstala Lucie Křibíková v kategorii 9-10 let a odváží si nepopulární „bramborovou medaili“. Eliška Riedlová skončila na 8. místě.

V kategorii 11-12 let pak Justýna Kovaříková byla 6.

výsledky18042015_0000

IMG_5211

———————————————————

2 x zlato a bronz z Velikonočního Hulína

Velikonoční Hulín nám přinesl bohatou pomlázku – 2x zlatou medaili a 1x bronzovou.

V nejmladší kategorii 7 letých  byla nejlepší ze startovního pole ostrožská gymnastka Štěpánka Pavlicová, která si připsala první cenné vítězství ve své kariéře. Druhá naše závodnice Barbora Chudíková obsadila sice nepopulární čtvrtou příčku, ale i ona zaslouží za své výkony pochvalu.

V kategorii 8-9 let osmiletá Veronika Janíková velmi dobrým výkonem vybojovala v konečném pořadí 5. místo.

V kategorii 10-11 let zvítězila a již druhé vítězství v letošním roce si vybojovala Lucie Křibíková, Eliška Riedlová po pěkném výkonu obsadila vynikající 3. místo.

Justýna Kovaříková, která závodila v kategorii Elite, v silné konkurenci závodnic obsadila 7.příčku.

2015 – 4 – 11 – VÝSLEDKY – VELIKONOČNÍ ZÁVOD – HULÍN

IMG_5196    IMG_5200

———————————————————

Z Valmezu zlato,  z Ostravy stříbro

Naše gymnastky se během tohoto víkendu zúčastnily dvou prestižních závodů – Ostravského čertíka a Memoriálu Miloše Bortela ve Valašském Meziříčí.

Na Ostravském čertíku náš oddíl reprezentovaly naše nejmenší „čertice“ – Marjanka Matušková a Ella Baldock. Obě šestileté naděje zacvičily velmi pěkně, vyrovnaly se svými výkony soupeřkám a to tak, že Marjanka Matušková vybojovala stříbrnou medaili a Ella Baldock obsadila pátou příčku.

Mnohem početnější výprava bojovala na Memoriálu Miloše Bortela ve Valašském Meziříčí.

V kategorii 7-letých si nejlépe vedla Karolína Machová na 5. místě, následovaná 6. Štěpánkou Pavlicovou a 9. Barborou Chudíkovou.

V kategorii 8-9 letých soutěžila osmiletá Veronika Janíková. Veronika již absolvovala gymnastický čtyřboj a vedla si dobře a nakonec obsadila 6. příčku.

V kategorii 10-11 letých závodily desetileté Lucie Křibíková a Eliška Riedlová. Lucie Křibíková tuto kategorii vyhrála, Eliška se umístila na 8. místě.

Výsledková+listina+Memoriál+MB+28032015

Ostravský Čertík-Mimina

IMG_5182       IMG_5195

 

—————————————————————————————

SMAJLÍKOV

Čtvrteční gymnastický trénink, který se nemohl z důvodu přehlídky cimbálových muzik uskutečnit, jsme přemístili do netradičních prostor uherskohradišťského Smajlíkova – domečku plného prolézaček, skluzavek, bazénů a fontán s míčky.  Pořádně jsme se vyřádili a užili si to. Fotky z akce jsou v naší fotogalerii.

FotografieU

——————————————————————————————-

trenér

 

V Česku je hodně trenérů mládeže, jejichž úsilí stojí za to ocenit slovem díky. Vyberme společně ty, kteří si to zaslouží nejvíc. Nová sportovně-společenská akce Díky, trenére hledá od 2. března nejlepší trenéry mládeže.

Kdokoliv, děti, jejich rodiče, funkcionáři svazů, oddílů, klubů i sami trenéři, na webových stránkách www.dikytrenere.cz může do 14. června nominovat trenéra mládeže. Vlastně už tím ho ocení, poděkuje mu za jeho práci a pošle ho do další fáze.

Soutěž organizovaná Spolkem pro podporu mládežnického sportu chce ocenit ty, kteří své svěřence umí nejen naučit kopat do míče, dobře plavat či zahrát forhend, ale přivedou je i k trvalému sportování, mají k nim vřelý vztah a vedou je k fair play. „Takové trenéry podpoříme a poskytneme jim společenské uznání i ocenění. Pokusíme se, aby našli lepší podmínky k práci. Na trenéry mládeže se často zapomíná. Soutěž Díky, trenére to chce změnit,“ říká za organizátory Jiří Uhlíř.

Zúčastnit se soutěže je jednoduché. Stačí, když kdokoliv zaregistruje na www.dikytrenere.cz kontakt na oblíbeného trenéra. Do soutěže se mohou přihlásit i trenéři.

Titul Trenéra mládeže 2015 může získat trenér nebo trenérka z jakéhokoliv sportovního odvětví. Nejlepší z nich vyhraje pobyt pro sebe a svého svěřence v jednom z prestižních světových tréninkových center v hodnotě 100 000 korun.

Jeho klub či oddíl dostane přilepšení 50 000 korun na přípravu dětí. Ty se navíc poznají a zatrénují si se svými idoly, předními českými sportovci.

Více na www.dikytrenere.cz

40. ročník o Zlatý štít VOKD Ostrava

V tradičním již 40. ročníku závodu O zlatý štít VOKD Ostrava nás kvůli nemoci reprezentovaly jen 3 závodnice, Veronika Janíková, Eliška Riedlová a Justýna Kovaříková.  Konkurence zde byla vysoká, závodnice z Vítkovic, Prostějova, Sokola Moravská Ostrava, Rosic, Kopřivnice, Vysokého Mýta, Šumperku, Sokola Horní Počenice i domácího VOKD Ostrava předváděly výkony ve vysoké obtížnosti. Jejich cvičení odpovídala podmínkám, v jakých se tyto závodnice připravují a o jakých se nám může jen zdát (specializovaná tělocvična, četnost tréninků atd.). Naše děvčata však předvedla bojovnost a odvahu poprat se i s takovouto konkurencí – zejména Veronika Janíková svým 6. místem z 33 startujících zaslouží velkou pochvalu. Pozadu nezůstala ani Eliška Riedlová, která zacvičila moc hezky a zaslouženě obsadila 8. příčku z 21-členného startovního pole.

„Děvčatům jsem vytýčila cíl – umístit se do 10.místa, což jsem považovala v této konkurenci za úspěch. Holky mě potěšily, 6. a 8. příčka je perfektní“, zhodnotila vystoupení mladších trenérka Vaďurová.

V dalším sledu pak nastoupila Justýna Kovaříková. Justýna tento závod v loňském roce vyhrála a určitě měla ambice i letos stát na stupních vítězů. Své první vystoupení na kladině zvládla bez hrubších chyb, sestava se rozhodčím líbila a Justýna dostala i pěknou známku. Bohužel jen s touto polovinou závodu může být spokojená, protože hned další sestavu na bradlech nezvládla, spadla a tím se odsunula až na 9.příčku.

„Je to škoda, Justýna určitě patřila mezi 5 nejlepších závodnic. Hrubky se však neodpouští. Z každé chyby se dá poučit, Justýna je talentová závodnice a před námi je ještě spousta závodů, na kterých se můžeme předvést.“ Zhodnotila vystoupení své svěřenkyně trochu zklamaná trenérka Vaďurová.

Výsledky: výsledková listina Zlatý štít 2015

Video ze závodů naleznete ve fotogalerii.

5 medailí ze Slováckého džbánku

V sousední Ostrožské Nové Vsi se uskutečnil o víkendu 21. února tradiční závod v gymnastickém čtyřboji pod názvem O putovní slovácký džbánek. Závodu se zúčastnily mimo domácích a našich závodnic ještě oddíly ze Zlína, Chropyně, Bučovic a Valašského Meziříčí.

Nejlépe se předvedly naše nejmladší závodnice v kategorii 6 let a mladší. Zvítězila Karolína Machová, stříbrnou medaili vybojovala Štěpánka Pavlicová.

V dalších kategoriích musela naše závodnice bojovat o rok se staršími děvčaty.

V kategorii 8-9 let předvedla velmi pěkný výkon Veronika Janíková, která obsadila 5.příčku. Na 7.příčce skončila Natálie Gažíková, která začala s gymnastikou teprve v září loňského roku.

V kategorii 10-11 let jsme získali další medaili zásluhou bronzové Lucie Křibíkové, která byla sice hendikepovaná zraněním ruky, ale svou bojovností se prosadila na stupně vítězů. Eliška Riedlová skončila ve stejné kategorii na pěkném 5. místě.

V kategorii 12-13 let si odváží nepopulární „bramborovou medaili“ Justýna Kovaříková.

V kategorii 16 let a starší se udělovaly jen dvě medaile, přičemž stříbrná patřila naší Tereze Stuchlíkové.

Další bronzovou medaili jsme pak získali v týmové soutěži.

„První závod letošní sezóny byl ve znamení nervozity, zejména ve starších kategoriích. Děvčata si ověřila, co mají zlepšit a naopak na co se mohou ve svých cvičeních spolehnout, což mohou prokázat hned na dalších závodech v Ostravě.“ Zhodnotila vystoupení svých svěřenkyň trenérka M.Vaďurová.

Fotografie a videa ze závodů jsou umístěny ve fotogalerii.

výsledková listina21022015_0000

IMG_5151

Ukázkový trénink gymnastické přípravky

Naše nejmladší hvězdičky předvedly svá cvičení před četným obecenstvem z řad rodičů a rodinných příslušníků. Nervozita, ostýchavost, ale i odhodlanost a hlavně radost ze cvičení byla vidět na všech gymnastkách. Odměnou byl velký aplaus, gymnastické vysvědčení a sladkosti. Na závěr své sestavy na kladině, bradlech a prostných předvedla děvčata ze závodního družstva. Fotky a video z vystoupení nejmladších naleznete ve fotogalerii.

IMG_5137                      IMG_5139                    IMG_5136

 

 

PF1

 

 

Poslední trénink jsme si pohodově užili.

Děvčata předvedla co se nového naučila, vyfotila se v nových závodních dresech. Vše můžete vzhlédnout ve fotogalerii.