Chropyňské stříbro Lucie Křibíkové

Ostrožské gymnastky zavítaly na další závody, tentokrát do Chropyně na Memoriál Petra Poly. Tradiční závod v gymnastickém čtyřboji byl silně obsazen renomovanými gymnastickými oddíly GK Vítkovice, TJ Prostějov, Sokol Moravská Ostrava, Rosice, Hulín a Kopřivnice. Celkem 50 závodnic předvedlo své sestavy na přeskoku, bradlech, kladině a prostných. V tomto silně konkurenčním závodním poli se neztratila naše Lucie Křibíková, která bezchybným výkonem ve všech disciplínách vybojovala vynikající stříbrnou medaili.

Dále nás reprezentovaly:

V 1. kategorii Mimina – Štěpánka Pavlicová absolvovala gymnastický čtyřboj poprvé, nedopustila se větších chyb a vybojovala pěkné 6. místo.

V kategorii 2 Začínající – závodila Veronika Janíková, která sice dvakrát zaváhala ve cvičení na kladině, ale bojovností na ostatních nářadích, zejména na bradlech, si vybojovala konečné 6. místo.

V kategorii 3 – Mladší žákyně soutěžila kromě Lucie Křibíkové i Eliška Riedlová. Eliška zařadila do svých sestav poprvé náročnější prvky, jako salto z kladiny a salto vpřed na prostných, což jí vyneslo konečné 7.místo.

„Děvčata absolvovala poslední závod v gymnastickém čtyřboji v letošním roce.  Naším cílem bylo zařadit do sestav náročnější prvky a porovnat svou výkonnost se závodnicemi z gymnastických středisek. Jsem ráda, že  při tomto měření sil dokázala Lucka vybojovat stříbrnou medaili a další závodnice ukázaly nárůst své výkonnosti díky dobré tréninkové píli.“ Zhodnotila vystoupení ostrožských gymnastek trenérka Vaďurová.

Celkové výsledky zde:   pola-2014

IMG_5077

Tři stříbrné a dvě bronzové medaile zůstávají v Uherském Ostrohu

22. listopadu se uskutečnil ve sportovní hale v Uherském Ostrohu tradiční závod „Gymnastické naděje“ za účasti čtyřiceti dětí z oddílů z Přerova, Zlína, Ostrožské Nové Vsi, Chropyně, Hodonína a domácích gymnastek. Reportáž ze závodů bude vysílat televize Slovácko – premiérově v pondělí 24.11. v 18.oo hodin a dále každý den.

Závodilo se v gymnastické dvojboji, a to na kladině a v prostných.

Umístění našich reprezentantek:

Kategorie 1.

2. místo – Štěpánka Pavlicová

3. místo – Karolína Machová

4. místo – Marjánka Matušková

6. místo – Barbora Chudíková

Kategorie 2.

5. místo – Veronika Janíková

Kategorie 3.

3. místo – Eliška Riedlová

6. místo – Lucie Křibíková

Kategorie 4.

2. místo – Justýna Kovaříková

Kategorie 5.

2. místo – Tereza Stuchlíková

Výsledková listina Gymnastické naděje 2014

_gymnastika_soutez11_2014.inddIMG_5071

_________________________________________________________________

Ostrožanky přebornicemi Zlínského kraje

Hned 2 kategorie dokázaly vyhrát gymnastky našeho oddílu na krajském přeboru ve sportovní gymnastice žen, který se konal 8. listopadu 2014 ve Zlíně. Závodu se zúčastnily oddíly z pořádajícího Sokola Zlín, Ostrožské Nové Vsi a Vsetína. Závodilo se v gymnastickém čtyřboji.

V kategorii Základní stupeň zaváhání na kladině stálo naši nadějnou gymnastku Veroniku Janíkovou stupně vítězů. Z 22 závodnic v této kategorii se umístila na pěkném 6. místě.

Stříbrnou příčku a medaili si odváží ze Zlína Eliška Riedlová v kategorii Mladší žákyně. Eliška předvedla velmi pěkný výkon.

V kategorii Starší žákyně závodily jen 2 děvčata. Jednou z nich byla i naše závodnice Lucie Křibíková. Přeskok, kladinu a akrobacii zacvičila Lucie dobře, dopilovat musí některé prvky, zejména na bradlech.

V kategorii Žákyně B nám velkou radost udělala svým vítězstvím Justýna Kovaříková. Zlatou medaili si zasloužila. Z osmi závodnic získala největší počet bodů.

Druhou zlatou medaili pro náš oddíl vybojovala Tereza Stuchlíková v kategorii Juniorky C, která tak potvrdila svou formu z Mistrovství ČR.

Fotodokumentace z krajského přeboru na odkazu:

http://boomboos.rajce.idnes.cz/Prebor_zlinskeho_kraje_v_gymnastice._Sobota_8.11.2014/

účastnice kraje

____________________________________________________________________

Tereza Stuchlíková pátou juniorkou C v České republice

Mistrovství České republiky kategorií C, které Český gymnastický svaz uspořádal 1. listopadu 2014 v Praze se z ostrožského klubu zúčastnila Tereza Stuchlíková, a to v kategorii Juniorky C. Tereza si v závodě vedla velmi dobře, svá cvičení na přeskoku, bradlech, kladině a akrobacii zacvičila bez zaváhání a zaslouženě si vybojovala vynikající pátou příčku z 26-členného závodního pole. Terezce gratulujeme!

Tereza Stuchlíková

Reportáž z MČR juniorek a žen C  vysílala ČT4 Sport 20.11. v 15.50 HOD

Terezku jsme sice neviděli, ale paní trenérka Vaďurová tam byla!!!!