KRUMLOVSKÝ ZVONEČEK

2 stříbrné a 2 bronzové medaile

Poslední závodem roku 2019 byl závod Krumlovský zvoneček, který uspořádal TJ Sokol Moravský Krumlov v sobotu 14. prosince. Na závod přijela velká konkurence z TJ Sokol Brno I, TJ Moravská Slávia Brno, TJ Chropyně, TJ Prostějov, GK Znojmo, SGC Ostrava, domácí závodnice a našich 17 závodnic. 

Kategorie 2013 

Závodnice cvičily na lavičce a prostných a měly za úkol zacvičit co nejčistěji 5 prvků na každém nářadí. Rozestupy byly velmi těsné. Naše děvčata zacvičila hezky, jen s drobnými chybičkami a umístily se takto: 5. místo Ema Macková, 8. místo Adéla Skalková, 9. místo Isabela Sedláčková, 11. místo Julie Křápková a 18. místo Ema Vavrušová. Celkem závodilo 32 gymnastek.

Kategorie 2012

V této kategorii cvičily závodnice na rozšířené kladince 20 cm a na prostných. Také ony měly předvést 5 nejobtížnějších prvků, ale do známky se jim započítávala už i předvedená obtížnost.

Moc hezky zacvičila Kateřina Macháčková, která vybojovala super druhé místo a stříbrnou medaili. Další naše závodnice se umístily následovně: 9. místo Tereza Dobřecká, 14. místo Gabriela Nečasová. Celkem závodilo 24 závodnic.

Kategorie 2011

Závodnice předváděly své sestavy na bradlech a prostných podle požadavků 5. ligy. Naše závodnice se umístily: 10. místo Natálie Hlůšková, 11. místo Ema Šuráňová. Celkem závodilo 21 gymnastek.

Kategorie 2010-2009 – B

I v této kategorii se závodilo ve dvojboji na bradlech a prostných. Ella Baldock zacvičila všechny sestavy pěkně a vybojovala stříbrnou medaili za 2. místo. Viktorie Králíková se umístila na 9. příčce z 15 startujících.

Kategorie 2010 – A

Jen čtyři gymnastky závodily v této kategorie a mezi nimi i Veronika Žáčková. Veronika si jela v tomto závodu vyzkoušet nové prvky – jako rondát flik salto vzad a salto vpřed na prostných, novou sestavu na bradlech. Ty všechny zvládla dobře. Škoda dvou pádů na kladině z prvků, které cvičí jindy bez chyb. Veronika tak byla čtvrtá.

Kategorie 2009 – A

Statečně v této kategorii bojovala Jana Burešová, která si také díky čistým sestavám vybojovala bronzovou medaili za 3. místo.

Kategorie 2008 – A

Štěpánka Pavlicová běžně v této kategorii nesoutěží. I pro ni to byla výzva. Prostná i kladinu zvládla výborně, mezery jsou stále na přeskoku a zejména bradlech. I tak s konečným 5. místem můžete být spokojená.

Kategorie 2006 a starší – A

Eliška Mazurková a Eliška Riedlová soutěžily v této A kategorii, ve které běžně nesoutěží. Eliška Riedlová bohužel pokazila bradla a v konečném součtu to stačilo na 6. místo. Eliška Mazurková konečně zacvičila čistou kladinu a i ostatní sestavy se jí vydařily, což jí vyneslo bronzovou medaili za 3. místo.

Blahopřejeme.

Vysledky MK-2019_final

 

 

———————————–

MIKULÁŠSKÁ NADÍLKA

I letos k nám zavítal Mikuláš. Vzal si s sebou nezbedného čerta a moc hodného Anděla. Čert měl zálusk na některou z našich gymnastek, strkal je do pytle a už by je i odnesl, nebýt Andílka, který se za všechny přimluvil a protože gymnastky splnily jeho úkol a předvedly krásně všechny přemety a salta, čert si je odnést nemohl. Prý si počká na příští rok. Tak snad budou naše gymnastky pilné a pracovité, aby neměl šanci ani příští rok……

—————————————

PŘEBOR DRUŽSTEV ZLÍNSKÉHO KRAJE

2x ZLATO, 2x STŘÍBRO

TJ Sokol Zlín uspořádal v sobotu 23. 11. přebor družstev Zlínského kraje. Náš oddíl vyslal do soutěže 3 plná družstva – 2 družstva závodila v 5. lize a 1 družstvo závodilo ve 2. lize a ještě naše závodnice pomáhaly družstvu TJ O.N.Ves v lize 3.

5. LIGA

Družstvo A ve složení Veronika Žáčková, Magdaléna Latinová a Valérie Králíková zvítězilo. Děvčata cvičila jen ve trojici, protože ve čtvrtek se zranila Gabriela Holásková. Gabrielka přijela své kamarádky na závody podpořit. Všechny gymnastky zacvičily bez chyb velmi pěkné sestavy. Všechny se představily na všech nářadích gymnastického čtyřboje.

Družstvo ve složení Viktorie Králíková, Ema Šuráňová, Natálie Hlůšková, Kateřina Macháčková, Tereza Dobřecká a Sabina Prchlíková vybojovaly stříbrné medaile. Celý čtyřboj prošly bez zaváhání Kateřina Macháčková a Natálie Hlůšková. Na třech nářadích se představila a velmi pěkně zacvičila Sabina Prchlíková (přeskok, bradla, prostná) a také Ema Šuráňová předvedla velmi hezky všechny své sestavy na třech nářadích (přeskok, bradla, kladina). Další dvě závodnice cvičily jen na jednom nářadí. Viktorie Králíková na kladině – bohužel s pádem a Tereza Dobřecká na prostných zacvičila velmi hezky.

Celkem závodilo 11 družstev.

3. LIGA

V této lize jsme jako oddíl neměli zastoupení, ale dvě naše gymnastky hostovaly za oddíl TJ O.N.Ves a dopomohly družstvu k vítězství. Štěpánka Pavlicová se představila na všech nářadích a dařilo se jí. Ella Baldock se představila na přeskoku, kladině a prostných a cvičila výborně.

Celkem závodily 3 družstva.

2. LIGA

Po dlouhé době jsme postavili družstvo do třetí nejvyšší soutěže, do II. ligy. Družstvo ve složení Johana Latinová, Marjana Matušková, které cvičily na všech nářadích (přeskok, bradla, kladina, prostná), doplnila Jana Burešová, která se představila na bradlech, kladině a prostných, Veronika Janíková, která cvičila na bradlech a kladině, Eliška Mazurková se představila na přeskoku a prostných a Eliška Riedlová skákala na přeskoku.

Děvčata si konečně zkusila náročné sestavy a je třeba je pochválit, závod šly velmi hezky. Umístily se na druhém místě za vítězným TJ Sokol Zlín a s celkovou známkou 124,6 bodu budeme žádost o udělení divoké karty pro účast na MČR. Rozhodnutím Technické komise žen SG nám divoká karta nebyla udělena. To nás neodradí, abychom se o ni pokusili příští rok.

Děvčatům děkujeme za nádherné výkony.   Výsledky kraj družstev 2019

                                                               

————————————————

DEN SPORTU A SVĚTEL ŽIVOTA PROTI RAKOVINĚ

V sobotu 9. 11. 2019 vystoupily naše mladší gymnastky na Dnu sportu a světel života proti rakovině, charitativní akci pořádané každoročně společností Relax21. 

 

———————————————

BRONZ ZE STUDENTSKÉHO POHÁRU

40. ročníku závodu Studentský pohár se v Bučovicích v sobotu 2. listopadu zúčastnilo družstvo ve složení – Marjana Matušková, Ella Baldock a Jana Burešová.

Děvčata začínala svůj závod na bradlech s velmi dobře provedenými sestavami. Na kladině se bohužel Marjana nevyvarovala pádu z kladiny, který ji odsunul z medailových míst v soutěži jednotlivkyň i z účasti ve finále na kladině. Velmi dobře se povedla sestava na kladině Elle Baldock, která postoupila do šestičlenného finále. Prostná i přeskok zvládla všechna děvčata velmi dobře.

V soutěži týmů se naše družstvo umístila na bronzovém stupínku za vítězným družstvem z SGC Ostrava a druhým TJ Prostějov. Soutěžilo celkem 12 týmů.

V soutěži jednotlivkyň bylo umístění následující: 5. místo Marjana Matušková, 7. místo Jana Burešová a 15. místo Ella Baldock.

Ve finále na kladině startovala Ella jako čtvrtá v pořadí a čtvrtou příčku si také vybojovala. Sestavu zvládla velmi hezky.

Výsledky_jednotlivci        Výsledky_finále_kladina      Výsledky_družstva

——————————–

TRÉNINK V TĚLOCVIČNĚ TJ SOKOL ZLÍN

Podzimní prázdniny a volno ze školy jsme ve středu 30. října  využili na trénink v tělocvičně TJ Sokol Zlín. Dopoledního tréninku se zúčastnila starší děvčata a vyzkoušela si nové vazby a prvky. Škoda, že takovou tělocvičnu nemáme v Uherském Ostrohu. Všechno by jsme se učili daleko snadněji a rychleji.

————————————————-

MISTROVSTVÍ ČESKÉ REPUBLIKY

Vysoké Mýto hostilo od 26. do 27. října Mistrovství České republiky mladších a starších žákyň, juniorek a žen kategorie C. 

Mladší žákyně

Do závodu nastoupily Ella Baldock, Magdaléna Latinová a Veronika Žáčková. Ella zacvičila velmi hezky na kladině, prostných a přeskoku. Bohužel se jí nezdařila vzklopka na bradlech, a nízké bodové ohodnocení ji odsunulo na 45. místo. Magdaléna a Veronika byly na mistrovství poprvé a hlavně přijely sbírat zkušenosti. Magda byla velmi nervózní. Na bradlech upadla při seskoku. Kladinu i prostná už zacvičila moc hezky. Přeskok umí na tréninku lepší, ale v závodě je díky nervozitě někdy všechno jinak. Při své premiéře skončila na 39. místě. Veronika Žáčková začínala na bradlech a předvedla, že je moc zdatnou bradlařkou. Sestava byla super. Kladina byla nádherná, i prostná byla skvělá. Přeskok se Verunce nedaří, ale dohromady jí její vystoupení a bojovnost vyneslo nádherné 15. místo. Celkem závodilo 79 závodnic.

Starší žákyně

Zde nás reprezentovala Štěpánka Pavlicová. Štěpánka zahájila přeskokem, s trochu horším provedením než předváděla při rozcvičení. Pak pokračovala na bradlech, se kterými se poslední dobou pere. Ale zabojovala a známka odpovídala předvedenému výkonu. Na kladině Štěpánka umí zacvičit hezky a předvedla to i v závodě. Sestavu na prostných zacvičila také velmi hezky a celkově může být se svým vystoupením spokojená. Obsadila 28. místo z 69 závodnic.

Juniorky

Eliška Riedlová a Eliška Mazurková nastoupily do nedělního závodu juniorek. Eliška Mazurková začínala přeskokem, který skočila solidně. Bradla se jí moc podařila a získala pěkné hodnocení, bohužel kladina se jí tak jako na loňském mistrovství nezdařila a Eliška dvakrát spadla. Svou novou sestavu na prostných zacvičila moc hezky a nakonec se umístila na 23. místě.

Eliška Riedlová zahájila závod na přeskoku velmi dobrým skokem. Sestavu na bradlech zacvičila perfektně s krásným ohodnocením. Bohužel nervozita si vybrala daň na kladině, kde Eliška spadla. Zato prostná měla nádherné a nejlépe ohodnocené ze všech závodnic. Eliška vybojovala pódiové umístění a obsadila nádherné 8. místo. Celkem závodilo 35 závodnic.

Závěrem chci naše závodnice pochválit. Cvičila nádherně, bojovala, snažila se a porazila spoustu děvčat z oddílů, které mají daleko lepší tréninkové vybavení či trénují více.

Děvčata děkujeme.

MCR_C_2019_SOBOTA

MCR_C_2019_NEDELE

————————————–

BABY GYM CUP 2019

Na první závod po letní přípravě jsme vyrazili do Vítkovic, které pořádaly v neděli 20. října tradiční závod ve dvojboji (kladina, prostná) – Baby Gym Cup.

Kategorie 1 (2013 a mladší) – zde nastoupily Adéla Skalková a Ema Macková. Obě děvčata začínala na lavičce. Emička zacvičila moc hezky svou sestavu. Adélka se dopustila chyby u kotoulu. Druhým nářadím byla prostná. Na prostných cvičila obě děvčata pěkně. Celkově se umístila Emička Macková na 11. místě a Adélka Skalková na 15. místě z 35 závodnic.

Kategorie 3 (2010 a mladší) – v této kategorii jsme měli 4 závodnice – Natálii Hlůškovou, Valérie Králíkovu, Viktorii Králíkovou a Gabrielu Holáskovou. Natálka, Valerka i Gabrielka měly moc hezké sestavy na prostných, za které dostaly také velmi pěkné známky. Viktorce se nezdařila vazba přemetu vpřed s hvězdou. Na kladině se moc hezky podařila sestava Valerce, Viktorce i Gábince. Bohužel 2 pády zaznamenala Natálka (jeden z kotoulu bez držení a jeden z hvězdy). Celkově se děvčata umístila moc pěkně – 5. místo Valérie Králíková, 10. místo Gabriela Holásková, 28. místo Viktorie Králíková a 34. místo Natálie Hlůšková. Celkem závodilo 64 děvčat.

Kategorie 4 (2009 a mladší) – Marjana Matušková a Jana Burešová nás reprezentovaly v této kategorii. Marjanka udělala chybu na kladině hned na začátku sestavy při špicaru, Jana měla nezdar při seskoku saltem. Prostná se oběma vydařila výborně – Marjanka měla nejhezčí sestavu ze všech závodnic v této kategorii, bohužel ztrátu z kladiny už nesmazala. Marjanka Matušková skončila na 6. místě (2 desetiny od stupně vítězů). Janička Burešová obsadila 10. příčku. Celkem závodilo 24 závodnic.

Baby_CUP_2019

———————————-

ŠKOLENÍ ROZHODČÍCH ČSGS

Blahopřejeme pan Kateřině a paní Magdaleně, které úspěšně zvládly dvoudenní školení rozhodčích a staly se rozhodčími. Paní Kateřina je držitelkou licence C a paní Magdalena je držitelkou licence D. 

—————————————-

TRÉNINK VE ZLÍNĚ 21.9.2019

Velká trampolína, molitanová jáma, gymnastický koberec 12×12 m – to jsou lákadla, kvůli kterým jsme v sobotu 21. září vyrazili do Zlína na extra trénink. Děvčata si vyzkoušela nové prvky, hlavně salta a plně využila všechno gymnastického vybavení. 

——————————————–

NÁBOR 2019

Nábor nových členů je uzavřen. Vítáme mezi námi Magdalénu, Inku, Terezu Š, Antonii, Terezu Ř, Sáru, Rozálii N, Rozálii Š, Kláru, Viktorii, Andreu, Emu, které úspěšně prošly přijímacími testy. Všem novým i stávajícím členkám přejeme plno elánu do tréninku a hlavně ať je gymnastiky baví…

———————————————————-

               TÁBORÁK 2019  

Špekáčky jsme snědli, poklad nalezli, hry dohráli, vysvědčení rozdali a teď už jen všem přejeme krásné a pohodové prázdniny.

————————————————-

MISTROVSTVÍ ČESKÉ REPUBLIKY

Černošice a hala Věry Čáslavské hostily  ve dnech 21.-23.6.2019 vrchol závodní sezóny prvního pololetí letošního roku – Mistrovství České republiky v kategoriích VS1A, VS2A, VS3A, BS4B, VS5B a VS6B.

Náš oddíl měl v této soutěži zastoupení hned trojnásobné. V kategorii VS2A nastoupily Jana Burešová a Marjana Matušková, v kategorii VS6B Johana Latinová. Škoda, že se Mistrovství nemohla zúčastnit Natálie Hlůšková, která si bohužel poranila chodidlo a tak náš oddíl ani nežádal o divokou kartu v kategorii VS1A, kterou by Natálie určitě dostala, protože její výsledky z krajského přeboru 71,95 bodu tomu odpovídaly. Tak snad to vyjde příště.

I tak je účast 3 děvčat na tomto mistrovství z našeho provinčního oddílu luxus.

Mistrovství jsme zahájili v sobotu navečer, kdy závodila kategorie VS6B a tedy naše Johanka Latinová. Johanka začínala svůj závod na přeskoku. Přemet s obratem o 180 stupňů v první i druhé letové fázi se jí povedl s mírným výkrokem při doskoku. Následovala bradla, která Johanka zacvičila tak jak umí na tréninku. Třetím nářadím byla kladina, která často rozhoduje závod. Johanka byla nervózní, ale její cvičení se jí opravdu povedlo, cvičila klidně a bez velkých výkyvů. Posledním nářadím byla prostná. Johanka umí svou sestavu prodat a dokázala to i na mistrovství. Dala si záležet na bezchybných doskocích a výrazném projevu a výsledkem bylo moc pěkné hodnocení. V součtu jsme se radovali ze 16. místa. Super výsledek. Souhrnem musím podotknout, že tato kategorie měla vysokou sportovní úroveň. Závodilo v ní několik bývalých závodnic z mistrovské třídy, takže jsme mohli vidět i dvojná salta vzad na prostných  a další náročné prvky.

V neděli v poledne následovala soutěž kategorie VS2A, ve které nastoupily Jana Burešová a Marjana Matušková. Pro obě děvčata byla velkým úspěchem už účast na mistrovství, na které se kvalifikovaly Marjanka z 34. místa a Janička z 44. místa.

Svůj závod zahájily na přeskoku. Janě se počítal její druhý skok, který skočila v lepším provedení. Marjanka skákala jako poslední a hned první skok se jí velmi vydařil – obdržela známku za provedení 9,05 bodu. Druhým nářadím byla bradla. Ta zase naopak umí moc dobře Jana. A dokázala to i na mistrovství. Získala 7,95 bodu za provedení. Marjance se dlouho nedařilo všechny povinné cviky navázat. Tu nejlepší zacvičenou sestavu si nechala na mistrovství, všechny cviky navázala, což jí vyneslo zlepšení známky oproti předcházejícím závodům. Třetím nářadím byla obávaná kladina. Jana začínala jako první a byla tomu ráda, protože chtěla mít toto ošidné nářadí na sebou. Janička cvičila klidně, bez větších výkyvů, jen se jí nepodařil dálkový skok, který jí rozhodčí neuznaly. Marjanka kladinu umí, i když je vždycky strašně nervózní. Marjanka cvičila také bez velkých výkyvů, všechny prvky řádně zacvičila. Ani jedna z nich nespadla. Posledním nářadím byla prostná. Marjanka si vylepšila i zde známku oproti předcházejícím závodům. Janička i Marjanka zacvičily dobře a úspěšně zakončily své vystoupení na mistrovství ČR.

V celkovém součtu se Marjanka Matušková umístila na výborném 24. místě, což je vylepšení o 10 příček oproti kvalifikačním závodům. Jana Burešová obsadila 49. místo.

VS1A_VS2A

VS4B_VS5B_VS6B

   

————————————

KRAJSKÝ PŘEBOR ZLÍNSKÉHO KRAJE JEDNOTLIVKYŇ

7 zlatých, 3 stříbrné a 1 bronzová medaile

Krásného výsledku dosáhly ostrožské gymnastky na přeboru Zlínského kraje jednotlivkyň, který uspořádal oddíl Gymnastika Zlín v sobotu 8.6.2019.

7 gymnastek z našeho oddílu se staly přebornicemi Zlínského kraje pro rok 2019.

Kategorie VS0A – nejmladší kategorie nám přinesla hned dvě medaile. Zvítězila Ema Šuráňová před druhou Kateřinou Macháčkovou. Obě děvčata cvičila bez chyb, Kačka skočila nádherný přeskok, Ema měla všechny sestavy výborné. Další naší závodnicí v této kategorii byla Terezka Dobřecká, která chybovala na kladině, ale na ostatním nářadí se velmi snažila a nakonec se umístila na 14. místě.

Kategorie VS0Bpřebornicí kraje se stala naše Viktorie Králíková. Byla ze všech nejlepší, neměla žádné zaváhání a proto zvítězila.

Kategorie VS1A – zde nám udělala velkou radost Natálie Hlůšková, která se dokázala vyburcovat k velmi pěknému výkonu, pochvalu zaslouží za přeskok, který se jí dlouho v tréninku nedařil, a který na závodech skočila moc hezky. Natálie vybojovala stříbrnou medaili a s počtem bodů 71,95 budeme žádost o udělení divoké karty pro účast na Mistrovství ČR.

Kategorie VS1B – přebornicí Zlínského kraje se stala Magdalénka Latinová. Magdička byla celý závod moc nervózní a vůbec nemusela být, protože cvičila moc hezky a proto také zvítězila. Na druhém stříbrném stupínku skončila Darja Romanina. Darinka cvičila bez chyb a zejména přeskok byl výborný. Valérie Králíková bohužel spadla z kladiny, navíc jí nebyl ani započínám prvek, také musí ještě vylepšit přeskok. Gabriela Holásková si tuto kategorii hlavně šla vyzkoušet, protože ještě neumí všechny povinné prvky. Cvičila moc hezky a může být se svým vystoupením spokojená.

Kategorie VS2A – nejlepší ze závodnic a z vítězství se radovala Marjanka Matušková. Marjanka šla závod jako přípravu na Mistrovství ČR, na který se kvalifikovaly spolu s Janou Burešovou, která dnes pro nemoc nestartovala. Marjanka cvičila bez chyb, pochvalu zaslouží za bradla, konečně se jí podařily všechny cviky na bradlech navázat.

Kategorie VS3C – i v této kategorii máme přebornici Zlínského kraje. Veronika Žáčková cvičila čistě, všechny sestavy byly moc pěkné, pochvalu zaslouží hlavně za sestavu na kladině, která byla nádherná. Také bradla se jí podařily. Cvičila moc hezky. Ella Baldock ještě musí dopilovat některé prvky na bradlech a přeskok. Asi už únavou popletla sestavu na prostných. Za sestavu na kladině zaslouží pochvalu. Celkově skončila na 8. místě.

Kategorie VS4C – Štěpánka Pavlicová brala v této kategorii nepopulární bramborovou medaili za 4. místo. Ale nemusí být vůbec smutná, protože se jí všechny sestavy podařily zacvičit bez chyb. Musí jen zlepšit bradla a přeskok.

Kategorie VS4B – Veronika Janíková vybojovala v této kategorii bronzovou medaili. Veronika měla nejhezčí bradla v této kategorii. Její slabinou je přeskok, který se ale dá jistě vylepšit. Škoda zaváhání na kladině.

Kategorie VS5Cpřebornicí a nejlepší v této kategorii byla Eliška Riedlová. Eliška je elegantní gymnastka a její cvičení na prostných sklidilo zasloužený potlesk. I ostatní nářadí se jí podařila. Eliška Mazurková se nedopustila žádných velkých chyb, cvičila čistě, velmi se zlepšila na bradlech a zaslouží velkou pochvalu. Celkově byla na 5. místě.

Kategorie VS6B – přebornicí kraje a zisk zlaté medaile patří Johance Latinové. Johanka sice měla zaváhání na kladině, ale ostatní nářadí a zejména přeskok a prostná byly perfektivní. Johanka si vybojovala nejen zlato, ale i účast na Mistrovství ČR.

Všem děvčatům blahopřejeme a děkujeme za reprezentaci oddílu.

VysledkyPreborZK_SGz2019jaro

 

—————————————-

MORAVSKÝ POHÁR 2019

3 zlaté, 3 stříbrné a 2 bronzové poháry

Moravský pohár je projektem svazu ČSGS a zahrnuje celkem 6 závodů, kterých se může závodnice zúčastnit a pořadí v jednotlivých závodech je klasifikováno body, po 6 závodech se tyto body sečtou a vyhlásí se absolutní pořadí Moravského poháru.

V roce 2019 patřily do Moravského poháru závody ve Frenštátě, Valašském Meziříčí, Hulíně, Bystřici p.H., Vsetíně (kat.5-8), Karviné (kat. 1-4) a Hulíně.  Ne všechny naše závodnice se zúčastnily všech závodů. I tak jsme dosáhli krásných umístění:

Kategorie 1 – 2. místo Adéla Skalková, 4. místo Julie Křápková, 5. místo Ema Macková

Kategorie 2 – 2. místo Kateřina Macháčková, 4. místo Tereza Dobřecká

Kategorie 4 – 1. místo Magdaléna Latinová, 3. místo Veronika Žáčková

Kategorie 5 – 1. místo Ella Baldock, 5.místo Jana Burešová

Kategorie 6 – 2. místo Veronika Janíková

Kategorie 7 – 3. místo Eliška Riedlová

Kategorie 8 – 1. místo Johana Latinová

2018 – VÝSLEDKY – MP – PO 7. ZÁVODU – KONEČNÉ – JEN ČLENI SVAZUI

—————————————–

HULÍN CUP 2019

2 zlaté, 1 stříbrná a 4 bronzové medaile

Poslední závod Moravského poháru se konal v sobotu 1. června 2019 v Hulíně. I když všechny děti slaví v tento den svůj svátek, účast to neovlivnilo. Byla početná.

Kategorie 1 – závodu se zúčastnily všechny naše nejmladší gymnastky, Adélka, Emička, Julinka, Adrianka i Isabelka, která závodila poprvé. Všechna děvčátka zaslouží velkou pochvalu. Cvičila moc hezky a rozestupy mezi jednotlivými závodnicemi byly minimální. Nejvíce se z našich děvčat vydařil závod Adéle Skalkové, která se umístila na bronzovém stupínku. Další závodnice byly: Julie Křápková na 4. místě, Isabela Sedláčková na 6. místě, Ema Macková na 7. místě a Adriana Cintulová na 8. místě.

Kategorie 2 – na přeskoku, lavičce a prostných soutěžily Kateřina i Terezka. Kateřina Macháčková zacvičila moc hezky, a tak si odváží bronzový pohár za 3. místo. Terezce se závod včetně přeskoku podařil a umístila se celkově na 6. místě.

Kategorie 4 – v gymnastickém čtyřboji závodila Magdalénka, Verunka, Viktorka a Gabrielka. Děvčata již závodila v gymnastickém čtyřboji. Krásně se závod podařil Magdaléně Latinová, která se stala celkovou vítězkou. Na druhém místě se umístila Veronika Žáčková, která měla nejobtížnější sestavy ze všech závodnic. Na 14. místě skončila Viktorie Králíková a 18. příčka patří Gabriele Holáskové.

Kategorie 5 – jedinou naší závodnicí v této kategorii byla Ella Baldock. Ella zacvičila s jedním pádem na kladině, ostatní nářadí již měla vydařená a v součtu jí vystoupení přineslo bronzovou medaili za 3. místo.

Kategorie 6 – naše závodnice – Veronika Janíková i Štěpánka Pavlicová se nedopustily žádných chyb. Veronika Janíková se umístila na nepopulárním 4. místě,  Štěpánka Pavlicová, která měla velké absence v tréninku kvůli nemoci, se pomalu vrací do své formy, se umístila na celkovém 10. místě.

Kategorie 7Eliška Riedlová vybojovala bronz za 3. místo, škoda jejího zaváhání na kladině, ostatní cvičení měla velmi pěkné. Eliška Mazurková skončila díky výbornému vystoupení celkově na krásném 5. místě.

Kategorie 8 – v této kategorii je suverénní Johanka Latinová. A byla i tentokrát. Cvičila bez chyb, moc hezky a byla ze všech nejlepší. Zlatý pohár za vítězství  jí právem patří.

2019 – 6 – 1 – VÝSLEDKY – HULÍN CUP – HULÍN

 

—————————————–

MEMORIÁL M. ŠIROKÉ – KVALIFIKAČNÍ ZÁVOD PRAHA

31. ročník Memoriálu Marie Široké, který hostil TJ Bohemians Praha v sobotu 25. 5. 2019, byl současně 3. kvalifikačním závodem. Obě naše závodnice Jana Burešová i Marjana Matušková nastoupily v I. sledu.

Jana i Marjana zacvičily všechny sestavy bez nezdaru, z ničeho nespadly a snažily se co nejvíce. Například Marjanka měla nádherný přeskok, za který dostala krásnou známku 9,4. Také sestava na bradlech se u obou děvčat zlepšila. Ještě jsou mezery na kladině a prostných. Ale vše se dá dotrénovat. Celkem závodilo 74 děvčat a naše závodnice se umístily: Marjana na 31. místě a Jana na 43. místě.

Po 3. kvalifikačním závodě jsme měli velkou radost. Obě děvčata – Janička i Marjanka, se probojovala mezi 55 nejlepších gymnastek, které postoupily v kategorii VS2A na Mistrovství ČR. Blahopřejeme.

img402 celkové pořadí kvalifikace

výsledky Memoriál Široké

———————————————-

KARVINSKÝ MÁJOVÝ ZÁVOD

3x bronz

TJ Kovona Karviná pořádala v sobotu 18. května další závod Moravského poháru, který byl tentokrát určen pro mladší gymnastky ve věku 6 až 10 let.

Kategorie 1 – velkou radost nám v této nejmladší kategorii udělala Adélka Skalková, která vybojovala bronzovou medaili za třetí místo. Jen o pár setinek za ní zůstala na 4. místě další naše závodnice – Julie Křápková, 8. místo obsadila po drobném nezdaru na lavičce Ema Macková.

Kategorie 2 – v gymnastickém trojboji (přeskok, lavička, prostná) zacvičila všechny své sestavy úspěšně Kateřina Macháčková, která vybojovala bronzovou medaili za 3. místo. Tereza Dobřecká obsadila 11. příčku.

Kategorie 4 – bohužel obě naše závodnice spadly z kladiny, což je stálo určitě lepší umístění. Ale i tak jsme měli i v této kategorii radost z medaile, protože sestavy na bradlech, prostných i přeskok zvládly obě závodnice již bez chyb a velmi dobře – Veronika Žáčková obsadila bronzový stupínek za 3. místo. Magdaleně Latinové patřila 5. příčka.

Blahopřejeme!

MP__Karviná_2019 – VYSLEDKY_final

2018 – VÝSLEDKY – MP – PO 6. ZÁVODU – JEN ČLENI

—————————————-

KVALIFIKAČNÍ ZÁVOD OSTRAVA

Memoriál M. Kojdeckého byl zároveň i 2. kvalifikačním závodem, který hostila TJ Sokol Moravská Ostrava v sobotu 18. května.

Naše závodnice v kategorii VS2A Jana Burešová a Marjana Matušková nastoupily v 1. sledu a jejich prvním nářadím byla bradla. Jana Burešová se výrazně zlepšila oproti závodu v Brně, Marjance se nedaří navázat prvky a tak je její hodnocení na tomto nářadí nižší oproti ostatním. Dalším nářadím byla kladina. Obě děvčata zacvičila bez pádu, jen Jana měla výkyv po hvězdě, známky obou byly o malinko vyšší než v první kvalifikaci. Třetím nářadím byla prostná. Jana i Marjana zacvičily své sestavy dobře, drobnosti se ještě dají vylepšit. Známky byly o bod lepší než v Brně tak jako u ostatních závodnic. Přeskok byl pro děvčata posledním nářadím. Jana má na přeskoku rezervy a bude se ho snažit vylepšit, Marjana opět skočila velmi pěkně, za což obdržela velmi pěkné hodnocení. Vystoupení obou našich gymnastek bylo velmi pěkné.

V 52-členném startovním poli  obsadily: Marjana Matušková 20. místo, Jana Burešová 27. místo.

Vysledky

SGZ Kvalifikacni zavody MCR_Brno_Ostrava

————————————–

KVALIFIKAČNÍ ZÁVOD BRNO

Prvního kvalifikačního závodu, který pořádal Sokol Brno I v sobotu 11. 5. 2019 se zúčastnily z našeho oddílu Marjana Matušková a Jana Burešová v kategorii VS 2A.

Marjanka nastoupila k závodu hned v prvním sledu. Prvním nářadím byl přeskok, což je nářadí, na kterém se jí daří a dařilo se i v Brně, když získala čtvrtou nejvyšší známku na tomto nářadí – 19.30. Na bradlech musí Marjanka dopilovat navazování prvků, známka 16.40 odpovídala předvedení. Třetím nářadím byla kladina. Marjanka zacvičila sestavu klidně, bez zaváhání a obdržela známku 17,50. Posledním nářadím byla prostná. I tady nebylo větších chyb, ale známka byla nízká. V sestavě jí nebyl uznán jeden prvek. Rozhodčí na tomto nářadí dávali velmi nízké známky celkově. I hodnocení pro sestavu Marjanky na prostných bylo nízké – jen 15,60.

Janička nastoupila k závodu ve druhém sledu. Prvním nářadím byl přeskok. Jana má v přeskoku ještě rezervy a prostor ke zlepšení známky 18,150. Bradla jsou zase naopak Janiným dobrým nářadím. Bohužel zranění lokte jí nedovolilo naplno trénovat. Známka 16,650 by mohla být  na dalších závodech určitě vyšší. Kladinu zacvičila Jana bez hrubých chyb, nespadla, jen měla velký výkyv u holubičky – obdržela známku 16,350. Prostná má Jana originální a zacvičila je hezky. Rozhodčí na tomto nářadí ale dávali velmi nízké hodnocení – pro ni to bylo 15.950.

Celkově se ve 74-členném závodním poli umístila naše děvčata následovně:

Marjana Matušková – 25-26. místo. Jana Burešová na 42. místě. Obě splnily výkonnostní stupeň VS2A.

Do Mistrovství ČR v této kategorii postupuje z kvalifikačních závodů nejlepších 55 děvčat. Proto se děvčata zúčastní i kvalifikačních závodů v Ostravě a v Praze a budou se snažit vylepšit si své bodové hodnocení. Držíme pěsti.

Vysledky

—————————————

TRÉNINK VE ZLÍNĚ 8. 5. 2019

Na tréninky v gymnastické tělocvičně ve Zlíně se vždy těšíme. I když byla středa 8. 5. státním svátkem a my jsme mohli lenošit doma, rozhodli jsme se strávit toto středeční dopoledne gymnastikou. Dvou a půl hodinový trénink jsme využili jak se jen dalo. Některá děvčata si doladila sestavu na prostných, některá zkoušela nové prvky na airtracku, velké trampolíně nebo do molitanové jámy. Ale hlavně se nám všem trénink líbil a splnil naše očekávání.

—————————————-

ROSICKÁ ŠTIKA 2019

3 zlaté, 3 stříbrné, 3 bronzové + zlatý a stříbrný pohár

Dalo by se říci, že rosická štika ostrožským gymnastkám chutná. Aspoň podle výsledků. Ze 17. ročníku tohoto závodu, který se konal v sobotu 4. května,  si gymnastky přivezly úctyhodnou sbírku medailí.

Kategorie 1 – celkem 16 šestiletých děvčátek závodilo na lavičce a prostných. Nejlépe se z našich vydařilo cvičení Julii Křápkové, která vybojovala stříbrnou medaili i pohár za 2. místo, těsně za stupni vítězů na 4. místě se umístila Adéla Skalková, 5. místo patřilo Adrianě Cintulové a 8. místo Emě Mackové.

Kategorie 2 – byla nejméně obsazenou kategorií. Závodilo celkem 8 gymnastek. A vyhlášení výsledků bylo velkým překvapením, protože svěřenkyně Magdy Zpěvákové obsadily všechny 3 stupně vítězů – na 1. místě a zlato si odváží Kateřina Macháčková, stříbrnou medaili za 2. místo vybojovala Tereza Dobřecká a 3. místo a bronz patřilo Gabriele Nečasové. Děvčata cvičila moc krásně a umístění je zasloužené.

Kategorie 3 – i v této kategorii jsme získali absolutní vítězství. Natálie Hlůšková byla ze všech 19 závodnic nejlepší a vyhrála zlatou medaili i pohár za 1. místo, Ema Šuráňová obsadila bronzový stupínek za 3. místo. Obě děvčata cvičila na kladině a prostných nádherně.

Kategorie 4 – ta byla našim oddílem nejvíce zastoupená. Závodilo zde celkem 6 ostrožských gymnastek. A opět nenašly Ostrožanky přemožitelky a obsadily dokonce první 4. místa. Nejlepší ze všech byla Magdalena Latinová, která zvítězila a vybojovala zlatou medaili i pohár, na druhém místě skončila po čistém cvičení na kladině a prostných Darja Romanina a bronzový stupínek s bronzovou medailí i pohárem patří Veronice Žáčkové. Na 4. místě byla Valérie Králíková, 11. místo patřilo Viktorii Králíkové a Gabriela Holásková skončila na místě třináctém z 18 závodnic a to jen díky nezdařené kladině.

Díky těmto krásným výsledkům jsme se radovali i v soutěži družstev, do kterého se započítávaly výsledky z kategorií 1,2,3.

1.místo obsadilo družstvo ve složení: Adéla Skalková, Kateřina Macháčková, Natálie Hlůšková

2. místo obsadilo družstvo ve složení: Julie Křápková, Tereza Dobřecká, Ema Šuráňová.

Celkem závodilo 5 družstev.

Všechna děvčata zaslouží velkou pochvalu. Blahopřejeme a děkujeme!

Družstva

Výsledky Rosice 2019 . jednotlivkyně

——————————————

VSETÍNSKÁ KLADINKA

1 zlatá a 1 stříbrná

Další závod zařazený do Moravského poháru hostil gymnastický oddíl ze Vsetína v sobotu 27. dubna 2019. Závod byl určen pro starší ročníky – pro kategorie 5, 6, 7 a 8.

Za náš oddíl se závodu zúčastnila pětice gymnastek – Ella Baldock, Veronika Janíková, Eliška Riedlová, Eliška Mazurková a Johana Latinová.

Kategorie 5Ella Baldock prošla celým čtyřbojem bez zaváhání. Velmi se snažila, cvičila čistě. Zejména sestava na kladině se jí podařila výborně, díky tomu také postoupila do finále na tomto nářadí, které se konalo po skončení závodu. Ella vybojovala stříbrnou medaili za 2. místo.

Kategorie 6 – Veronika Janíková může být se svým výkonem vcelku spokojená. Pro ni obávaná kladina dopadla v tomto závodě výborně, Verunka dokonce postoupila do finále na tomto nářadí. Dvě přerušení na bradlech, ale znamenalo nižší známku na tomto nářadí a celkově konečné 6. místo. Nutno zmínit, že Veronika nastoupila do soutěže s namoženými třísly, což jí nedovolovalo úplný rozsah pohybu a u některých prvků musela překonat bolest.

Kategorie 7 – škoda, že se Eliška Riedlová dopustila chyby na kladině, protože jinak by byla na stupních. Ale i tak 4. místo je moc pěkné umístění. Eliška Mazurková nezaváhala, nic nepokazila, rezervy jsou ještě ve cvičení na bradlech. Konečné 6. místo je moc pěkným výsledkem.

Kategorie 8Johanka Latinová byla v této kategorii nejlepší a vyhrála zlatou medaili za 1. místo. Johanka zaslouží medaili i za bojovnost, protože si v rozcvičení poranila koleno a nebylo vůbec jisté, zda závod dokončí. Je to bojovnice a touha závodit byla silnější než bolest. Přejeme Johance brzké uzdravení.

Vloženým závodem byl závod na kladině, do kterého postoupilo 8 nejlepších děvčat, a z jednoho oddílu se mohly zúčastnit jen 2 závodnice. Z našich děvčat zacvičily ve svých závodech nejlépe Ella Baldock a Veronika Janíková. Veronika bohužel již nedokázala zopakovat sestavu bez chyby a ve finále se umístila na 7. místě. Ella Baldock cvičila klidně a čistě a vybojovala nádherné 4. místo.

Blahopřejeme.    2018 – VÝSLEDKY – MP – PO 5. ZÁVODU – JEN ČLENI

2019 – 4 – 27 – VSETÍNSKÁ KLADINA

 

———————————————-

ZNOJMO GYM CUP 2019 – ZNOJEMSKÁ KLADINKA

1 zlatá, 3 bronzové

Již 32. ročník závodu Znojemská kladinka, Znojmo Gym Cup uspořádal v sobotu 20. 4. 2019 gymnastický klub Znojmo. V krásné prostorné tělocvičně na kvalitním nářadí si přejely zazávodit nejenom ostrožské gymnastky, ale i gymnastky z Vítkovice, Moravské Ostravy, Sokola Brno, Moravské Slávie Brno, Přerova, Vsetína, Moravského Krumlova, Sokola Zlín, Gymnastiky Zlín, Valašského Meziříčí, Doks a Horních Počernic a Znojma. Tak bohaté bylo závodní pole. A výkony byly vynikající.

Nejmenší děvčata závodila na kladině a prostných, starší v povinném programu v gymnastickém čtyřboji. A právě možnost vyzkoušet si poprvé sestavy ze závodního programu byl ten hlavní důvod, proč jsme svůj prodloužený víkend zkrátili a strávili ho v tělocvičně. A nelitovali jsme. Naše děvčata vyhrála hned 4 cenné kovy. 1 zlatý a 3 bronzové poháry.

Ročník 2011-2012 – V této kategorii závodila Kateřina Macháčková a Tereza Dobřecká. Děvčata cvičila na kladině a na prostných. Kateřina Macháčková zacvičila bez chyb, za což byla odměněna bronzovou medailí a ziskem bronzového poháru. Tereza udělala drobné chybičky na prostných i na kladině a umístila se na místě 13. z 25 startujících závodnic. Nutno zmínit, že první 2 místa obsadila děvčata o rok starší.

Kategorie VS3C – mladší žákyně C – věk 2009-2010 – bronzový pohár v této kategorii vyhrála Veronika Žáčková. Veronika zaslouží velkou pochvalu, byl to její první závod, ve kterém skákala na přeskoku přemet přes stůl 110 cm, na bradlech se jí podařila vazba vzklopka skrčka (bohužel s pádem), ale i tak měla nejvyšší známku ze všech. Na kladině se jí nepodařil přemet vzad, při kterém spadla, novou sestavu na prostných na novou hudbu zacvičila pěkně a to vše jí vyneslo zisk 3. místo. Její starší kolegyně Ella Baldock se dopustila pádu na kladině (přemet vzad), a hlavně popletla sestavu na prostných, které bývají jinak její silnou disciplínou. Celkově skončila na 6. místě.

Kategorie VS2A – žákyně A – Marjanka Matušková a Jana Burešová, které se připravují v této nejtěžší kategorii si přijely do Znojma hlavně sestavy vyzkoušet, protože něco jiného je cvičit na tréninku a úplně něco jiného je předvést se na závodech. Marjanka byla navíc hendikepována zraněním kolena, které jí nedovolilo plnou přípravu. I tak děvčata zvládla závod celkem dobře. Marjanka Matušková cvičila nádherně na přeskoku, bradlech i kladině, na prostných měla maličkou chybičku – toto moc pěkné cvičení jí vyneslo krásné páté místo s celkovým ziskem 72,9 bodu. Jana Burešová cvičila nádherně na bradlech, bohužel spadla po dálkovém skoku na kladině a zapomněla přemet na prostných. Jana skončila na desátém místě.

Kategorie VS4C – žákyně C – starší – zde nám udělala velkou radost Štěpánka Pavlicová. Štěpánka už několikrát dokázala, že prostě závodit umí. I přes to, že v poslední době toho moc nenatrénovala vinou nemoci a různých jiných aktivit, na závodech se dokáže vyburcovat a předvést to nejlepší. A to se jí podařilo i ve Znojmo. Sice zaznamenala pád při přemetu vzad na kladině, ale vše dohnala na ostatních nářadích  a vyhrála bronzový pohár za třetí místo.

Kategorie VS4B – žákyně B starší – Veronika Janíková začala své vystoupení na přeskoku. Verunka je malé postavy a přeskok není její silnou stránkou, ale ve Znojmě skočila moc dobře. Na bradlech zvládla šestiprvkovou sestavu bez chyb, zato kladina Veronice vůbec nevyšla. Verunka spadla hned třikrát. A je to škoda, protože bez pádů by měla druhou nejhezčí kladinu. Tak snad z ní spadne ta její závodní nervozita a předvede všem, co opravdu umí. Prostná byla hezká, kromě piruety, kterou jí rozhodčí neuznaly. Ale o tom sport je. Naučí nás překonávat překážky, zvednut hlavu a bojovat dále.

Kategorie VS 6C – ženy C – v této kategorii startovaly jen 3 závodnice, Johanka Latinová a závodnice z Vítkovic a Doks. Johanka neudělala žádnou chybu. Johanka zařadila do svých sestav těžší prvky na všech nářadích a ty se podařily. Cvičila hezky a zaslouženě vyhrála a ze Znojma si odváží zlatý pohár i medaili.

Blahopřejeme!

Výsledky

——————————————-

VELIKONOČNÍ ZÁVOD V HULÍNĚ

2 zlaté, 4 stříbrné a 3 bronzové

Čtvrtý závod Moravského poháru hostil Hulín v sobotu 6. dubna 2019. Tentokrát byl závod dvojbojem, ve kterém mladší děvčata cvičila na lavičce a prostných. Starší závodila na bradlech a kladině.

Závod byl pro naše gymnastky úspěšný. Získaly celkem 9 medailí a spoustu dalších krásných umístění.

Kategorie 1 – na lavičce a prostných zacvičila své sestavy velmi hezky Adélka Skalková, která vybojovala stříbrnou medaili za 2. místo. Těsně za stupni vítězů skončila na 4. místě Ema Macková a 6. místo vybojovala Adriana Cintulová.

Kategorie 2 – zde závodnice bojovaly jen na lavičce a na prostných a rozestupy byly velmi těsné. Stříbrnou medaili za 2. místo si z Hulína odváží Kateřina Macháčková, Tereza Dobřecká se umístila na 7. místě a Gabriela Nečasová po nezdaru na lavičce skončila dvacátá.

Kategorie 3 – v této kategorii jsme měli radost ze zisku medaile. Zasloužila se o ni Ema Šuráňová, která v celkovém hodnocení za kladinu a bradla vybojovala bronzovou medaili za 3. místo. Natálii Hlůškové se nezdařila kladina a skončila na místě desátém.

Kategorie 4 – výsledek této kategorie nám vyrazil dech, protože se naše závodnice umístily na prvním, druhém a třetím místě. První místo získala Magdaléna Latinová, 2. místo patřilo Veronice Žáčkové a 3. místo vybojovala Valérie Králíková. Super výsledek. Další naše závodnice se umístily následovně – 9. místo Darja Romanina, 10. místo Gabriela Holásková a 19. místo Viktorie Králíková.

Kategorie 5 – byla pro náš oddíl také velmi úspěšná. Marjana Matušková získala stříbrnou medaili za 2. místo, 3. místo vybojovala Ella Baldock a těsně pod stupni vítězů na 4. místě skončila Jana Burešová.

Kategorie 6 – Veronika Janíková se umístila pro ni na nepopulárním, ale přesto na krásném 4. místě, kousíček od medailí.

Kategorie 7 – v této kategorii se Eliška Riedlová také umístila na 4. místě, Eliška Mazurková skončila celkově šestá.

Kategorie 8  – nejlepší závodnicí ze všech byla Johanka Latinová, která získala za své prvenství zlatou medaili.

Blahopřejeme.   2019 – 6 – 4 – VÝSLEDKY – VELIKONOČNÍ ZÁVOD – HULÍN

2019 – VÝSLEDKY – MP – PO 4. ZÁVODU – JEN ČLENOVÉ (1)

 

———————————————————–

MEMORIÁL MILOŠE BORTLA VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ

3 zlaté, 3 stříbrné a 2 bronzové

Uctít památku zakladatele sportovní gymnastiky ve Valašském Meziříčí – pana Miloše Bortla, přijelo v sobotu 23. března do Valašského Meziříčí na jeho memoriál kolem 160 gymnastek z klubů z Moravy a i ze Slovenska.

Ostrožským gymnastkám se závod vydařil nádherně – získaly celkem 8 medailí.

Kategorie 1 – šestileté gymnastky bojovaly na lavičce a prostných. Nejlépe se cvičení vydařilo Adélce Skalkové, která získala stříbrnou medaili za 2. místo. Emička Macková se umístila na 5. místě a Julinka Křápková byla celkově devátá.

Kategorie 2 – mezi sedmiletými byla nejlepší ze všech Kateřina Macháčková, která cvičila na lavičce a prostných a skákala na přeskoku nádherně a zaslouženě zvítězila. Tereza Dobřecká skončila na 8. místě, i ona měla nádhernou lavičku a prostná, jen trochu horší byl přeskok. Gabriela Nečasová se umístila na místě dvanáctém. Nutno podotknout, že rozdíl mezi druhým a dvanáctým místem byl o tisíciny bodu a rozhodovala opravdu každá maličkost. Tak je závodní pole vyrovnané.

Kategorie 4 – devítileté gymnastky cvičily již v tradičním gymnastickém čtyřboji. I v této kategorie má Uh.Ostroh vítězku. Veronika Žáčková celkově zvítězila. Veronika zaslouží pochvalu za zařazení těžších prvků do svých sestav. Na druhém místě a stříbrnou medaili vybojovala Magdaléna Latinová. Magdička cvičila nádherně. Darja Romanina byla ze začátku závodu velmi nervózní, hlavně na přeskoku a bradlech, kde se dopustila chyb. Ale svou čistou sestavou na kladině a prostných si vylepšila celkové skóre a umístila se na 11. místě, Viktorie Králíková skončila na celkové 17. příčce ze 30 startujících.

Kategorie 5 – děvčata zacvičila hezky, takže stříbrnou medaili vybojovala Ella Baldock, Jana Burešová byla těsně za ní na bronzovém stupínku. Janičce se nepovedl přemet vzad na kladině, jinak to mohlo být ještě lepší. Zato salto vpřed na prostných bylo nádherné.

Kategorie 6 – zde soutěžily Veronika Janíková a Štěpánka Pavlicová. Veronika Janíková si odváží domů krásné umístění, a to 4. místo z 31 startujících. Verunka skončila na 4. místě je o setinky bodu a kdyby nespadla při přemetu vzad z kladiny, byla by určitě medailová. Štěpánka v konkurenci starších cvičila moc hezky, nic nepokazila, vyzkoušela si i nové prvky, které bude ještě vylepšovat a celkově se umístila na pěkném 11. místě.

Kategorie 7Eliška Riedlová vybojovala bronzovou medaili za 3. místo, Eliška Mazurková skončila hned pod stupni vítězů na místě čtvrtém. Děvčata jsou bojovnice a jejich cvičení bylo moc hezké.

Kategorie 8 – tuto kategorii ovládla Johanka Latinová, která zvítězila. Johanka zacvičila všechny své sestavy bez chyb a tak jí zlatá medaile zaslouženě patří.

Výsledky Valmez

————————————–

GYMNASTICKÉ NADĚJE 2019

2 stříbrné a 2 bronzové medaile

Výkony 97 soutěžících gymnastek z 13 oddílů byly k vidění na závodu pořádaném naším oddílem v sobotu 9. 3. 2019. A na své si přišel laik i fajnšmekr gymnastiky. Výkony gymnastek byly úchvatné.

V našich skromných podmínkách jsme přivítali gymnastky z GK Vítkovice, TJ Sokol Moravská Ostrava, KSG Rosice, KSG Znojmo, TJ Loko Pardubice, TJ Ostrožská Nová Ves, TJ Sokol Zlín, TJ Sokol Vsetín, KSG SK Přerov TJ Valašské Meziříčí, TJ Sokol Hodonín, TJ Rožnov pod Radhoštěm.

Kategorie 1 (6 let) – dvanáctičlenné startovní pole nejmladších gymnastek závodilo ve dvojboji na lavičce a prostných.  Hned první kategorie nám přinesla medailovou radost. Julie Křápková se umístila na 3. místě. Také ostatní ostrožská děvčátka získala pěkná umístění – Ema Macková byla šestá, Adéla Skalková sedmá a Adriana Cintulová desátá.

Kategorie 2 (7 let)Kateřina Macháčková vybojovala bronzovou medaili. Tereza Dobřecká byla z 17 gymnastek na 8. místě, Gabriela Nečasová byla sedmnáctá. Děvčata závodila v gymnastickém trojboji – na bradlech, kladině a prostných. Byl to jejich první závod na kladině i bradlech a tak u některých byla znát nervozita.

Kategorie 3 (8 let) – 16 gymnastek startovalo a soutěžilo již v gymnastickém čtyřboji. Nejlepší z našich závodnic se umístila Natálie Hlůšková na krásném 4. místě, Ema Šuráňová po zaváhání na bradlech  a kladině skončila jedenáctá.

Kategorie 4 (9 let) –  mezi devítiletými závodily 3 ostrožské gymnastky – Veronika Žáčková, Magdalena Latinová a Darja Romanina. Závodnice musely splnit náročné požadavky. Škoda, že se každá z nich dopustila nějaké chyby. Určitě by si odvezla nějakou medaili. Veronika Žáčková se i přes pád na bradlech umístila na krásném 4. místě, Magdalena Latinová skončila celkově osmá a Darje Romanině byla osudná kladina a umístila se na třináctém místě.

Kategorie 5 (10 let) – mezi osmičkou soutěžících gymnastek vybojovala stříbrnou medaili Marjana Matušková, která zacvičila všechny své sestavy moc hezky a bez zaváhání. Jana Burešová se umístila na pátém místě, Ella Baldock byla sedmá.

Kategorie 6 (11-12 let) – byla nejpočetnější, závodilo celkem 21 gymnastek. Velmi pěkně zacvičila Veronika Janíková a umístila se v silné konkurenci na sedmém místě, Štěpánka Pavlicová byla čtrnáctá.

Kategorie 7 (13 let a více)Johana Latinová nezaváhala, zacvičila své sestavy čistě a zaslouženě vybojovala stříbrnou medaili, na čtvrtém místě skončila Eliška Riedlová a pátá byla Eliška Mazurková.

Všem děvčatům blahopřejeme k předvedeným výkonům a děkujeme za reprezentaci oddílu.

Děkujeme našim obchodním partnerům za podporu – Peněžní dům spořitelní družstvo Uherské Hradiště, SOLAR MORAVA a.s., Ristorante Toscana, Relax 21.

Děkujeme rodičům za přípravu a hladký průběh závodu.

Gymnasticke nadeje_2019-03-02_16-57-40-VÝSLEDKY

——————————————————

ZÁVOD MORAVSKÉHO POHÁRU

V BYSTŘICI POD HOSTÝNEM

3 zlaté a 4 bronzové medaile

Druhý závod Moravského poháru byl uspořádán gymnastickým klubem z Bystřice pod Hostýnem v neděli 3. března 2019.  Závodilo se pouze na dvou nářadích – na kladině/lavičce a na prostných. My jsme pojali tento závod jako přípravu na závod, který pořádáme v Uh.Ostrohu příští sobotu 9. března. Proto měla děvčata v sestavách zařazeny nové prvky, aby si je odzkoušela.

Nutno podotknout, že závod byl ovlivněn méně kvalitním nářadím. Ale nemůžeme si stěžovat, podmínky byly pro všechny závodnice stejné.

Kategorie 1 (2013) – k závodu nastoupila Julie Křápková, Adéla Skalková a Ema Macková, pro kterou to byl vůbec první závod v gymnastické kariéře. Děvčátka zacvičila sestavy moc hezky, snažila se a také se moc hezky umístila. Julinka Křápková vybojovala bronzovou medaili, Adélka Skalková skončila na 4. místě a Emička Macková byla pátá z osmi závodnic.

Kategorie 2 (2012) – Tereza Dobřecká a Kateřina Macháčková podaly moc pěkný výkon. Terezka Dobřecká získala bronzovou medaili a Kačenka Macháčková zůstala o pár desetinek za ní na 4. místě. V této kategorii závodilo 17 gymnastek.

Kategorie 3 (2011) – zde nás reprezentovala jen Natálie Hlůšková. Natálka měla moc hezká prostná a kladina se jí také celkem povedla a v součtu to byla radost ze zisku bronzové medaile. Celkem závodilo 11 závodnic.

Kategorie 4 (2010) – Viktorie Králíková, Magdalena Latinová, Gabriela Holásková poznaly zrádnost kladiny, když z ní několikrát spadly většinou při kotoulech. Je to škoda, protože Magdalenka Latinová se i se 2 pády umístila na 5. místě. I Viktorka a Gabrielka cvičily čistě, jen škoda těch pádů. Viktora obsadila 13. místo, Gabča 14. místo z 18 závodnic.

Kategorie 5 (2009) – Marjana Matušková, Jana Burešová, Ella Baldock předvedly sestavy, ve kterých si odzkoušely nové prvky, jako salta vpřed i vzad na prostných. Marjanka Matušková zacvičila čistě, krásně a zaslouženě zvítězila a odváží si zlatou medaili. Ella Baldock upadla při saltu vpřed na prostných, ale sestavu na kladině zacvičila bez chyb, vylepšila si celkové skóre a vybojovala bronzovou medaili. Jen 3 desetinky od bronzu skončila Jana Burešová, která bohužel zaznamenala pád na kladině i na prostných. V kategorii cvičilo 16 závodnic.

Kategorie 6 (2008-2007) v této kategorii závodily Veronika Janíkové a Štěpánka Pavlicová. Veronika se dopustila chyb na kladině a na prostných a umístila se na 9. místě. Štěpánka Pavlicová cvičila bez chyb a jak už několikrát prokázala je prostě „závodní typ“ a byla ze všech závodnic nejlepší a zvítězila. Celkem závodilo 25 závodnic.

Kategorie 7 (2006-2005) – Elišce Riedlové se nezdařily salta vpřed z kladiny i na prostných, což ji odsunulo z medailových pozic a umístila se na 6. místě z 11 závodnic.

Kategorie 8 (2004-2002) – celkovou vítězkou se zaslouženě stala Johanka Latinová. Johanka zacvičila čistě na kladině i na prostných a vybojovala zlatou medaili. Soutěžilo 9 závodnic.

Blahopřejeme.

2019 – 3 – 3 – VÝSLEDKY – MORAVSKÝ POHÁR – BYSTŘICE P-H 2019 – 3 – 3 – VÝSLEDKY – MORAVSKÝ POHÁR – BYSTŘICE P-H

2018 – VÝSLEDKY – MP – PO 2. ZÁVODU – ČLENOVÉ SVAZU 2018 – VÝSLEDKY – MP – PO 2. ZÁVODU – ČLENOVÉ SVAZU

—————————————

MEMORIÁL VOJTĚCHA BRAŽINY 

2 zlaté, 3 stříbrné a 2 bronzové medaile

První závod Moravského poháru pořádal gymnastický oddíl Frenštát pod Radhoštěm v sobotu 16. února 2019. Závod probíhal jako gymnastický dvojboj a trojboj. Našim gymnastkám se hned první závod roku 2019 výtečně vydařil. Z Frenštátu si převezly 7 medailí.

Kategorie 1 – (2013) děvčátka závodila na lavičce a prostných. Mezi nimi i naše nejmladší závodnice Julie Křápková, pro kterou to byl její první závod v životě. A právě závodní zkušenosti potřebujeme nasbírat. Julinka zaslouží pochvalu, protože se opravdu moc snažila. Chybičky v sestavách ještě nějaké byly, ale Julinka je perspektivní gymnastka, která je dokáže svou houževnatostí brzy odstranit. Celkově se umístila na 4. místě.

Kategorie 2 – (2012) gymnastky závodily v trojboji, na přeskoku, lavičce a prostných. Všechny tři naše závodnice se moc snažily. Nejvíce ze všech Kateřina Macháčková, která se stala celkovou vítězkou. Tereza Dobřecká zacvičila také moc hezky a z Frenštátu si odváží bronzovou medaili. Gabriela Nečasová závodila poprvé v životě, také ona musí ještě nasbírat závodní zkušenosti. Celkově se umístila na 10. místě z 18 závodnic.

Kategorie 3 – (2011) v této kategorii závodila za náš oddíl jen Natálie Hlůšková. Natálka cvičila na přeskoku, bradlech a prostných. V 18-ti členném startovním poli se umístila na pěkném 8. místě. Rozdíl mezi jednotlivými závodnicemi byl minimální.

Kategorie 4 – (2010) gymnastky převedly své sestavy na bradlech, kladině a přeskoku. Z našich závodnic si nejlépe vedla Veronika Žáčková, která vybojovala stříbrnou medaili. Další závodnice se umístily následovně: 6. Magdalena Latinová, 8. Darja Romanina a 13. Viktorie Králíková. Celkem závodilo 18 gymnastek.

Kategorie 5 – (2009) tato kategorie nám přinesla největší radost. Desetileté ostrožské gymnastky ovládly stupně vítězů. 1. místo Marjana Matušková, 2. místo Jana Burešová, 3. místo Ella Baldock. Wow!!!

Kategorie 6 – (2007-2008) v této kategorii závodila Veronika Janíková. Verunka měla v této kategorii nejlepší kladinu, bohužel na přeskoku a bradlech měla drobné chyby, které ji stály umístění na stupních vítězů. K bronzu to nebylo daleko. Veronika se umístila na 4. místě z 20 závodnic.

Kategorie 7 – (2006-2005) – Eliška Riedlová předvedla moc pěkný výkon. Přeskok, bradla i kladinu zacvičila velmi dobře a vyhrála stříbrnou medaili. Celkem závodilo 8 děvčat.

Kategorie 8 – (2004-2002 let)  – Johana Latinová se mezi osmičkou soupeřek umístila na 4. místě.

Blahopřejeme!!

img401

Pořadí Moravského poháru po 1. závodu: 2019 – VÝSLEDKY – MP – PO 1. ZÁVODU

 

——————————————–

NÁBOR NOVÝCH ČLENŮ

Isabelka a Miluška byly přijaty do našeho oddílu do družstva přípravky. Přejeme děvčátkům hodně elánu, radosti ze cvičení a hlavně výdrž.

 

————————————-

NOVOROČNÍ POHÁR 2019

Gymnastický oddíl Frenštát pod Radhoštěm uspořádal tradiční závod „Novoroční pohár“, kterého se 26. ledna zúčastnila z našeho oddílu jediná závodnice – Ella Baldock.

Ella v kategorii desetiletých gymnastek závodila v trojboji na přeskoku, bradlech a kladině. Své sestavy zvládla bez hrubých chyb jen s drobným zaváháním. Celkově se umístila na 4. místě, 3 desetinky jí chyběly k zisku bronzové medaile. V kategorii závodilo 13 gymnastek.

Blahopřejeme!

NOVOROCNI_POHAR_2019_vysledky

Trénink ve Zlíně 12. 1. 2019

Příprava na novou závodní sezónu v roce 2019 se rozběhla naplno. První týdny v lednu patří hlavně silové přípravě. Ale i tu si rádi zpříjemníme třeba tréninkem v gymnastické tělocvičně ve Zlíně. Vypravili jsme se tam v sobotu 12.1.2019. Naplno jsme využili všech vymožeností, které nám tělocvična poskytla – nejvíce molitanovou jámu a velkou trampolínu.  

 

 

—————————————–