——————————————–

———————————————

ZLÍNSKÝ SNĚHULÁK 2021

2x bronz

Na poslední závod roku 2021, kterým byl Zlínský sněhulák, jsme vyrazily jen s nejmladšími gymnastkami a i jejich účast byla poznamenána nemocemi a karanténou. Do Zlína tak odjely závodit v sobotu 11.prosince jen Beáta Malušková v kategorii šestiletých a Kateřina Macháčková a Elen Maleňáková v kategorii devítiletých.

Beátka absolvovala svůj první závod a ten se jí velmi vydařil. Začínala na lavičce, na které zvládla povinnou sestavu velmi hezky. Poté následovala sestava na prostných, do které zatím nezařadila stojku kotoul. Zbývající prvky zacvičila bez chybičky. Posledním nářadím byla bradla s povinnou silovou sestavou. Sice jí u některých prvků chyběly požadované výdrže, ale jinak ji zacvičila výborně. Souhrnem z toho byly stupně vítězů a zisk bronzové medaile za 3. místo. 

V kategorii devítiletých závodily Kateřina Macháčková a Elen Maleňáková. Děvčata se představila nejprve na prostných. Obě zařadily do sestavy rondát flik salto vzad a dále salto vpřed. Pak následovala bradla. Zde úspěšně předvedla vzklopky na nižší i vyšší žerdi. Posledním nářadím byla kladina. Bohužel Kateřina se dopustila pádu při kotoulu, což je velká škoda, protože zbytek sestavy byl bravurní. Elen zacvičila jen s drobnými chybičkami. Celkově jim jejich vystoupení vyneslo – bronzovou medaili za 3. místo pro Kateřinu Macháčkovou, Elen Maleňáková si odváží ze Zlína nepopulární, ale krásnou, 4. příčku. Blahopřejeme.

Zlínský sněhulák 2021 – výsledky  

——————————————-

MIKULÁŠSKÁ NADÍLKA

Mikulášská nadílka byla bohatá. Mikuláš, anděl i čert žasli jak máme šikovné gymnastky. Ty nejmladší předvedly kotouly, hvězdy, ty starší splnily zadané úkoly, takže čert i letos odešel naprázdno.

———————————————————————-

MISTROVSTVÍ ČR DRUŽSTEV

II LIGA

Poprvé v historii klubu jsme se dokázaly probojovat na Mistrovství České republiky družstev, které se konalo v Ostravě 4. prosince 2021. Splněním požadovaného počtu bodů na přeboru Zlínského kraje a díky udělení divoké karty od ČGF jsme stály po boku nejlepších týmů ČR.  

Z původně šestičlenného družstva kvůli onemocnění Veroniky Janíkové a Johanky Latinové odjelo do Ostravy jen čtyřčlenné družstvo ve složení Štěpánka Pavlicová, Jana Burešová, Marjana Matušková a Veronika Źáčková.

Závod jsme zahájily na prostných, ve kterých Jana, Marjana a Štěpánka zařadily dvousaltovou řadu. Známky byly sice nižší než jsme očekávaly, ale to nás neodradilo. Na prostných ještě musíme zlepšit provedení sestav. Dalším nářadím byl přeskok. Zde všechny skákaly přemet vpřed. Pro příští sezónu již máme nacvičený rondát s obratem, ale na tomto mistrovství jsme nechtěly riskovat, protože provedení není na 100%. Bradla jsou parádní disciplínou pro Janu a Marjanku a dokázaly to. Zacvičily sestavy velmi dobře. Štěpánka a Veronika poprvé v závodě zařadily letku na vyšší žerď. Štěpánce ještě chybí doučit se 1 prvek na bradlech, a Veronice zase navazovat jednotlivé prvky na sebe, čímž by obě měly vyšší známky. Posledním nářadím byla ošidná kladina. Zde děvčata předvedla nejlepší výkon. Žádná z nich nespadla a své sestavy zacvičily moc hezky, což jim vyneslo výborné bodové ohodnocení.

Sečteno – dokázaly jsme porazit 2 týmy v závodním poli a obsadily jsme 21. příčku. 

Blahopřejeme.

Liga_21_II.LIGA

Štěpánka, Marjana, Jana, Veronika

—————————————–

MEMORIÁL V. BRAŽINY FRENŠTÁT p.R.

2 stříbrné a 2 bronzové medaile

Posledního závodu Moravského poháru se zúčastnily z našeho oddílu jen nejmladší gymnastky – Klára Korvasová, Míla Stuchlíková v kategorii 2014 a Ema Vavrušová, Ema Macková v kategorii 2013. 

Klárka a Miluška závodily v trojboji – na přeskoku, lavičce a prostných. Nedopustily se žádných chyb, cvičily velmi hezky a vybojovaly medailové pozice. Klárka Korvasová, pro kterou to byl první závod, vyhrála stříbrnou medaili a Miluška Stuchlíková skončila na bronzovém stupínku.

Ema Macková a Ema Vavrušová soutěžily již v celém gymnastickém čtyřboji – na přeskok, bradlech, kladině a prostných. Ema Macková se nevyvarovala dvou pádů z kladiny a trochu pokazila bradla. Ema Vavrušová také spadla z kladiny a udělala velkou chybu na bradlech. Ovšem i jejich soupeřky velmi chybovaly na těchto nářadích. Přeskok se našim děvčatům povedl výborně a prostná také. Nakonec se obě děvčata radovala z medailí – Ema Macková se umístila na 2. místě a Emě Vavrušové patří 3. místo. 

Všem děvčatům blahopřejeme, závod zvládla bez přítomnosti trenérky. Trenérem jim byli jejich rodiče, kterým za záskok moc děkujeme.

2021 – 11 – 27 – FRENŠTÁT P-R

Ema Vavrušová, Míla Stuchlíková, Klára Korvasová, Ema Macková

——————————————————————————————-

PŘEBOR ZLÍNSKÉHO KRAJE DRUŽSTEV 2021

2 stříbrné medaile 

Družstvo ve složení Kateřina Macháčková, Tereza Dobřecká, Ema Vavrušová, Ema Macková skončilo stříbrné v soutěži družstev v 5. lize. Kateřina i Tereza zacvičily své sestavy moc hezky, bez chyb. Velkou pochvalu zaslouží i Ema Vavrušová, která velmi dobře doplňovala své starší kamarádky. Ema Macková cvičila kvůli zranění jen na přeskoku a bradlech. 

Družstvu ve 3. lize ve složení Štěpánka Pavlicová, Natálie Hlůšková, Eliška Mazurková a Magdalena Latinová se bohužel nedařilo, děvčata se dopustila chyb na kladině a bradlech a tudíž skončila na 4. místě.

Děvčata – Jana Burešová, Marjana Matušková, Johana Latnová, Veronika Janíková a Veronika Žáčková zaostaly jen nepatrně za vítězným družstvem ve 2. lize z Gymnastiky Zlín a s více jak 124 bodů obsadily druhou příčku. Uvidíme, zda to bude stačit na účast na MČR.

Všem děvčatům blahopřejeme a děkujeme za reprezentaci.

Vysledky

Ema Vavrušová, Kateřina Macháčková, Tereza Dobřecká, Ema Macková

———————————————————————————–

POHÁR STUDENSTVA

5. MÍSTO DRUŽSTVA, BRONZ A ZLATO KATEŘINY MACHÁČKOVÉ

44 děvčat a 15 družstev z 9 oddílů přijelo v sobotu 6. 11. do Bučovic, zazávodit si v tradičním závodu Pohár studenstva. 

Náš oddíl reprezentovalo družstvo ve složení: Kateřina Macháčková, Elen Maleňáková a Tereza Dobřecká.

Děvčata závodila ve čtyřboji a zvládla svá vystoupení výborně. V soutěži družstev obsadila  5. místo z 15 družstev, od stupně vítězů je dělilo jen 0,5 bodu. Tak vyrovnaná soutěž byla. 

V soutěži jednotlivkyň se výborně dařilo Kateřině Macháčkové, která obsadila 3. místo a odváží si nádherný pohár i bronzovou medaili a navíc Kačenka postoupila do finále na kladině. Ve finále soutěžilo šest závodnic, které obdržely nejvyšší známku na tomto nářadí. Finále zvládla Kateřina bravurně, předvedla nejlepší sestavu ze všech finalistek a odváží si z Bučovic další cenný kov – zlatou medaili i pohár.

Elen Maleňáková obsadila v soutěži jednotlivkyň 12. pozici a Terezka Dobřecká byla 20.

Děvčata si zaslouží velkou pochvalu, protože konkurence byla velká – z Ostravy, Opavy, Moravské Slávie Brno, Sokola Brno, Sokola Zlín, Šumperku, O.N.Vsi a Bučovic.

Blahopřejeme.

Terezka, Kateřina, Elen

Pohár studentstva 2021

———————————————

DEN SPORTU A SVĚTEL ŽIVOTA

S potěšením jsme přijaly nabídku k vystoupení našich gymnastek na tradiční akci Den sportu a světel života. Zkušenější gymnastky se představily s akrobacií a začínající gymnastky zacvičily s pompony. Všechna zvládla svá vystoupení výborně a představila svůj um ostrožskému publiku, které je odměnilo zaslouženým potleskem.

————————————————————————————

HALLOWEEN PARTY

Po úspěšném vystoupení na Mistroství ČR kategorie B a C a závodech v Karviné se trenérky rozhodly zvolnit, a namísto trénování, uspořádaly v první den podzimních prázdnin Halloween party. Děvčata tento nápad přijala s nadšením a převlékla se do děsivých kostýmů a masek. Zahrály si hry, zatancovaly a splnily i bobříka odvahy. Všechny pak byly sladce odměněny. Děkujeme rodičům za darované sladkosti.

———————————————————————————————————-

5 MEDAILÍ Z KARVINSKÉHO MÁJOVÉHO ZÁVODU

1x zlato, 2x stříbro, 2x bronz

V sobotu 23. října jsme se konečně mohly zúčastnit odloženého Májového závodu, pořádaného gymnastickým klubem v Karviné. Závod je součástí Moravského poháru a hned úvodní klání nám přineslo hodně úspěchů.

Kategorie 1 – 2014 – pro Mílu Stuchlíkovou a Marianku Šuránkovou to byl první závod v jejich gymnastické kariéře. Zpočátku byla děvčata hodně nervózní, ale rychle si na závodní atmosféru zvykla a i přes chybičky zvládla svůj trojboj na přeskoku, lavičce a prostných dobře. Míle patří 6. místo a Marianka vybojovala svou první gymnastickou medaili – za třetí místo bronzovou.

Kategorie 2 – 2013 – Ema Vavrušová a Ema Macková cvičily na přeskoku, kladině a prostných. Emě Mackové se nepodařila kladina, z níž dvakrát spadla, Ema Vavrušová podala dobrý výkon a zaslouženě si z Karviné odváží stříbrnou medaili za 2. místo a Ema Macková byla celkově pátá.

Kategorie 3 – 2012 – Kateřina Macháčková, Tereza Dobřecká, Elen Maleňáková odzávodily dobře. Kačka i Elen spadly z kladiny z hvězdy, Terezka byla jediná, která zvládla celý závod bez velké chyby. Celkově si Kateřina odváží z Karviné stříbrnou medaili za druhé místo. Nutno podoktnout, že od zlata ji dělilo 0,05 bodu.  Elen skončila pátá, Terezka sedmá.

Kategorie 4 – 2011 – Natálie Hlůšková se nedokáže vyrovnat se závodní atmosférou a nepředvádí na závodech to, co umí v tréninku. I na těchto závodech se dopustila dvou velkých chyb, které ji odsunuly na celkové čtvrté místo.

Kategorie 5 – 2010+2009 Ella Baldock bohužel spadla s piruety na kladině, na ostatních nářadích přeskoku a prostných zacvičila moc hezky, což ji vyneslo celkové třetí místo a bronzovou medaili.

Kategorie 6 – 2008+2007– Štěpánka Pavlicová se umístila na nepopulárním čtvrtém místě, když ji od třetí pozice dělilo jen 0,05 bodu. Štěpánka zacvičila moc hezky, bez velkých chyb.

Kategorie 8 – 2012 a starší Jana Burešová měla jen jednu jedinou soupeřku v této kategorii a vyhrála nad ní a odváží si zlatou medaili. Janička byla ozdobou závodu, protože předváděla obtížné sestavy a všichni ji právem odměnili velkým aplausem.

Výsledky Karviná

——————————————-

MISTROVSTVÍ ČR

kategorií C jednotlivkyň

Od 15. do 17. 10. 2021 proběhly v Černošicích soutěže jednotlivkyň kategorie C Mistrovství České republiky. Náš oddíl dosáhl velkého úspěchu – dvě závodnice se ve svých kategoriích umístily v první TOP desítce nejlepších v České republice a další dvě závodnice byly mezi prvními dvaceti nejlepšími.

Kategorie mladší žákyně – poprvé se takto vrcholné akce zúčastnily 3 gymnastky našeho oddílu – Kateřina Macháčková, Elen Maleňáková a Natálie Hlůšková. Vyrovnaným výkonem se předvedla Kateřina Macháčková, která cvičila bez chyb, čistě, potvrdila svou výbornou výkonnost a obsadila výborné 16. místo. Elen Maleňáková zaslouží za své vystoupení velkou pochvalu i přes pád na kladině z hvězdy. Elen začala s gymnastickou  před 2 lety a je obdivuhodné jak svým talentem a pracovitostí dokázala dohnat své vrstevnice. Celkově obsadila 28. místo. Natálie Hlůšková bohužel neunesla atmosféru velkého závodu a chybovala na kladině i na přeskoku a proto jí také patří 44. příčka. Celkově startovalo 60 závodnic.

Starší žákyně – Veronika Žáčková a Ella Baldock nám udělaly velkou radost. Cvičily bravurně, bez chyb, opravdu nádherně. Veronika potvrdila, že patří spíše do kategorie A nebo B, bohužel kvůli pauze způsobené coronavirem se nemohla na tyto kategorie připravovat, ale v tomto závodě cvičila výborně a obsadila úžasné 9. místo. Ella se velmi zlepšila ve všech svých vystoupeních a umístila se celkově na 13. místě. Celkově závodilo 65 starších žákyň. 

Juniorky – Štěpánka Pavlicová a Veronika Janíková se nedopustily v závodě žádné chyby, a ve vyrovnaném závodním poli čítajícím 65 závodnic obsadila Veronika 20. místo a Štěpánka byla celkově 26. Veronika zaslouží pochvalu za svou sestavu na prostných, kterou má novou a která patřila k nejlepším v této kategorii. Štěpánka se velmi zlepšila na bradlech. K lepšímu umístění je třeba ještě zlepšit přeskok.

Ženy – Eliška Mazurková a Johana Latinová se převedly v kategorii ženy. Eliška byla hodně nervózní a spadla z hvězdy na kladině a ze skrčky na bradlech. Je to škoda, protože ostatní cvičení měla velmi hezká. Celkově obsadila 28. příčku. Johanka předvedla velmi krásný výkon, parádní přeskok, výborná bradla, kladinu bez pádu a krásná prostná, což jí vyneslo vynikající 7. místo mezi nejlepšími ženami ČR.

Celkově mohu hodnotit vystoupení našich závodnic jako vynikající. Děvčata cvičila s nasazením a odhodláním. Blahopřejeme a děkujeme za reprezentaci.

MCR_C_21

MISTROVSTVÍ ČR

výkonnostních stupňů jednotlivkyň

Od 1. do 3. 10. proběhly v Ostravě soutěže jednotlivých výkonnostních stupňů Mistrovství ČR. Za náš oddíl měly startovat v kategorii VS 4B dvě závodnice – Jana Burešová a Marjana Matušková. Marjanka si bohužel týden před mistrovstvím přivodila zlomeninu prstu na noze a musela se se soutěží rozloučit.

Jediná naše reprezentantka Jana Burešová nastoupila ke svému závodu v sobotu odpoledne. Začínala na bradlech, na svém oblíbeném nářadí a sestava se jí vydařila. Pak následovala ošidná kladina, tu Jana zvládla výborně, ustála hvězdu i „blechu“ a mohla být právem spokojená. Pak následovala sestava na prostných na hudbu, kterou Jana zacvičila dobře a pak už jen dva skoky na přeskoku. Jana poprvé skákala nový typ skoku, který má vyšší výchozí známku a i ten se jí vydařil.

Celkově se Jana Burešová umístila na 24. místě ze 49 startujících s velmi dobrým hodnocením svého vystoupení. 

Děkujeme za vzornou reprezentaci.

MCR_VS_21_sobota

11 MEDAILÍ Z PŘEBORU ZLÍNSKÉHO KRAJE

Přebor Zlínského kraje se konal v sobotu 18.září v tělocvičně Gymnastika Zlín, z.s.

Celkem 15 Ostrožanek soutěžilo s gymnastkami z TJ Sokol Zlín, TJ Valašské Meziříčí, TJ O.N.Ves, TJ Rožnov p.R. a domácí Gymnastika Zlín.

Děvčata se velmi snažila a jejich snaha byla medailově odměněna. 

Kategorie VS OA – 3. místo Ema Vavrušová, 4. místo Ema Macková

Kategorie VS OB – 1. místo Tereza Dobřecká, 3. místo Elen Maleňáková

Kategorie VS 1B – 1. místo Kateřina Macháčková, 4. místo Viktorie Králíková

Kategorie VS 3C – 2. místo Natálie Hlůšková

Kategorie VS 4C – 1. místo Ella Baldock

Kategorie VS 5C – 7. místo Štěpánka Pavlicová

Kategorie VS 6C – 1. místo Johana Latinová, 2. místo Eliška Mazurková

Kategorie VS 4B – 1. místo Jana Burešová, 2. místo Marjana Matušková, 3. místo Valérie Králíková, 4. místo Magdaléna Latinová

Děvčata blahopřejeme.

———————————————-

VYSTOUPENÍ 18.9.2021

Děvčata z nejmladšího závodního družstva – Valentýnka, Marianka Š, Magdalénka, Marianka K, Adrianka, Miluška, Klárka, Beátka, Ellena,  podporované staršími gymnastkami Marjánkou a Janou, vystoupily při příležitosti oslav 20 let odboru kultury v Uherském Ostrohu. Obě vystoupení byla velmi hezká. Děkujeme trenérkám Janě, Mirce, Elišce a Magdě za přípravu vystoupení. 

…………………………………………………………………………………………………………………….

NÁBOR ZÁŘÍ 2021

Nábor nových dětí do gymnastické přípravky je ukončen. 

Do mladší přípravky byly přijaty: Sofie, Stela, Anastázie, Mariana. Trenérka: Lucie

Do starší přípravky byly přijaty: Adéla, Justýna, Julie, Sofie, Světlana, Magdalena. Trenérka: Kristýna

Přejeme děvčatům hodně elánu a hlavně, ať je gymnastika baví.

 

——————————————

GYMNASTICKÝ  KEMP

DOBŘICHOVICE 2021

Letošní gymnastický kemp se konal od 16. do 21.srpna a i letos jsme zavítaly do výborně vybavené gymnastické haly v Dobřichovicích u Prahy. Tři plně vybavené tělocvičny, několik molitanových jam, airtracků a trampolín nám umožnilo zkoušet náročné prvky bez sebemenší obavy ze zranění. Děvčata se naučila spoustu nových prvků. Mimo denních dvoufázových tréninků si pobyt zpestřila i hraním míčových her, návštěvou bazénu, výrobou upomínkových triček a hraním různých soutěžních her.

Už teď se těšíme na příští rok.

ELIŠKO, DĚKUJEME

Při příležitosti ukončení závodní kariéry, děkujeme Elišce Riedlové za reprezentaci oddílu. Z malé copaté holčičky se stala elegantní gymnastkou. Byla radost ji trénovat. Svou pracovitostí je příkladem všem ostatním.

Eliško, přejeme ti vše nej, ať se ti dobře daří. Děkujeme!

————————————————————————————————

Poslední trénink je za námi. Přejeme všem krásné prázdniny plné sluníčka.

——————————————————————————————

Ve čtvrtek 15. června proběhlo přezkoušení děvčat z přípravky rok narození 2015. Test byl zaměřen na fyzickou zdatnost, flexibilitu a orientaci v prostoru. Ze 14 uchazeček bylo vybráno 8 děvčátek, která vytvoří mladší závodní družstvo. Děvčata se od září zapojí do plného tréninkového procesu a budou se připravovat na závody.

Vítáme mezi sebou:

Amálii, Adrianu, Elenu, Veroniku, Magdalenu, Valentýnu, Noemi, Beátu.

Přejeme hodně elánu, ať se Vám daří.

——————————————————————————————————

Bonbóny nebo zmrzlina osladily dětem jejich den. Všechno nejlepší Vám přejí Vaše trenérky.

—————————————————————————————————

ZAHÁJENÍ TRÉNINKŮ

Při dodržení všech předepsaných opatření můžeme zahájit tréninky.

17.5.  – závodní družstvo

19.5. – mladší přípravka

25.5. – starší přípravka

Na trénink je nutné přinést podepsané prohlášení – viz níže.

Těšíme se na Vás.

Prohlášení covid

TRÉNINKY 

Stále nám není dovoleno trénovat v tělocvičně a tak absolvujeme tréninky aspoň venku. Zaměřujeme se hlavně na zvýšení fyzické kondice, protažení a opakování cviků, které zvládneme v těchto provizorních podmínkách zacvičit. Tréninky jsou určeny pro členky závodního družstva. 

                             

———————————————————————————————

VYHLÁŠENÍ VÝSLEDKŮ VĚDOMOSTNÍ SOUTĚŽE 

  1. místo Jana Burešová
  2. místo Štěpánka Pavlicová

       

——————————————————————————————————-

VYHLÁŠENÍ VÝSLEDKU ZIMNÍHO ZÁVODU

Vítězkou je AMÁLKA WEBEROVÁ

Blahopřejeme. Ceny předáme na nejbližším tréninku.

 

 

Z nařízení vlády musel oddíl pozastavit sportovní činnost. Jakmile bude sportování amatérských sportovců ve vnitřních prostorech dovoleno, budete informováni o zahájení tréninků

———————————————————————————————————