PŘEBOR ZLÍNSKÉHO KRAJE

5 ZLATÝCH, 2 STŘÍBRNÉ, 2 BRONZOVÉ MEDAILE

Přebor Zlínského kraje jednotlivkyň se konal v neděli 22. května v tělocvičně TJ Sokol Zlín. Závodily zde gymnastky z oddílů: TJ Sokol Zlín, Gymnastika Zlín, TJ O.N.Ves, TJ Valašské Meziříčí, TJ Rožnov p.R. a SGC Ostrava. Pro náš oddíl byl přebor velmi úspěšný. Děvčata předvedla výborný výkon, zvítězila v 5 kategoriích a získala ještě další výborná umístění.

Kategorie VS0A1. místo Klára Korvasová

Klárka je závodním typem a dokáže to nejlepší předvést na závodech. Dokázala to i ve Zlíně. Byla ze všech nejlepší, zvítězila o 2,5 bodu.

Kategorie VS3C1. místo Kateřina Macháčková, 3. místo Elen Maleňáková, 5.místo Tereza Dobřecká

Kateřina předvedla výborný výkon a zvítězila, Elen, která udělala chybu na přeskoku, stála i přesto na stupínku bronzovém. Tereza cvičila hezky,  ještě musí přidat prvek vzad na prostných. 

Kategorie VS4C1. místo Tereza Holáňová, 2. místo Natálie Hlůšková, 3. místo Magdalena Latinová, 6. místo Valérie Králíková.

Tuto kategorii jsme ovládly, takový výsledek jsme nečekaly. Tereza, která působí v našem oddílu teprve 2 měsíce je velmi pracovitá a plní rady trenérky. Cvičila výborně a zvítězila téměř o 2 body. Natálka zaslouží velkou pochvalu, závod jí vyšel na výbornou. Magdalenka a také Valérka spadly z kotoulu na kladině. Ostatní nářadí již šla hezky a i když už trénují jen jednou týdně a zaměřují se na kladinu a prostná, zabojovala na přeskoku i bradlech a umístila se na bronzovém a šestém místě. 

Kategorie VS5C1. místo Jana Burešová, 2. místo Marjana Matušková, 4. místo Štěpánka Pavlicová, 7. místo Ella Baldock

Jana a Marjana předvedly své sestavy parádně. Zvítězily o bod před třetí gymnastkou ze Sokola Zlín. Štěpánka měla menší zaváhání na kladině, což ji odsunulo na 4. místo. Ella se bohužel potýká se zraněním zápěstí, což ovlivnilo její výkon.

Kategorie VS6C – 1. místo Johana Latinová

Johanka je skvělá gymnastka. Pouze jeden trénink, na kterém si udělala sestavy, stačil, aby pak v závodě předvedla výborné sestavy, bez zaváhání, bez chyb, s velmi hezkým projevem a zvítězila. 

Všechna děvčata a jejich trenérky zaslouží velkou velkou pochvalu a poděkování.

Vysledky

——————————————-

O VALAŠSKÝ FRGÁL

4 ZLATÉ, 2 STŘÍBRNÉ, 1 BRONZOVÁ MEDAILE

V sobotu 14. května se konal ve Valašském Meziříčí další závod Moravského poháru  pod názvem „O valašský frgál“. A těch frgálů a valašských kořalek za vítězství si naše gymnastky a jejich trenérky odvezly do Uherského Ostrohu celkem 4 a s mini ještě další medailové i pódiové umístění.

Kategorie 1

Vítězkou této nejmladší kategorie se zaslouženě stala naše závodnice Beáta Malušková. Předvedla přeskok, sestavy na lavičce i prostných výborně. Na krásném čtvrtém místě se umístila Marianka Knedlíková.

Kategorie 3

Ema Vavrušová vybojovala 7 místo a Ema Macková byla za ní na 8. příčce. Děvčata se dopustila jen drobných chyb,.

Kategorie 4

Vítězkou kategorie desetiletých se stala Kateřina Macháčková a prodloužila tak svou vítěznou šňůru. Stříbrnou medaili za druhé místo vybojovala Elen Maleňáková. Bramborová medaile za 4. místo patří Tereze Dobřecké. Nutno podotknout, že Terezka měla stejný počet bodů jako závodnice na třetím místě. O umístění rozhodovala známka na kladině, kterou měla Terezka nižší.

Kategorie 5

S dvoubodovým náskokem zvítězila Tereza  Holáňová. Cvičila opravdu výborně. Těsně pod stupni vítězů a čtvrté místo patřilo Natálii Hlůškové.

Kategorie 6

Ella Baldock se i přes zdravotní problémy umístila na krásném čtvrtém místě. Měla zablokovaný krk, ale touha závodit byla vyšší . Sestavy i přes tento hendikep zacvičila hezky. 

Kategorie 8 ELITE

V této kategorii obsadily naše gymnastky celý stupeň vítězů. Vítězkou se stala Marjana Matušková, na druhém místě se umístila Jana Burešová a bronz vybojovala Štěpánka Pavlicová

Děvčatům i trenérkám srdečně blahopřejeme a děkujeme.

O_valassky_frgal_VM_2022

——————————————–

KVALIFIKAČNÍ ZÁVOD NA LODM

V neděli 1. května proběhl v Prostějově kvalifikační závod na Letní olympiádu dětí a mládeže. O čtyři místa v družstvu Zlínského kraje soutěžila i trojice našich gymnastek a vedla si moc dobře.

Jana Burešová vybojovala bronzovou medaili a zajistila si přímou účast na LODM.

Marjanka Matušková, která se poslední dobou potýkala s řadou zranění a nemohla tedy naplno trénovat byla v kvalifikaci pátá, a je pro závod LODM první náhradnicí.

Štěpánka Pavlicová byla v kvalifikaci celkově sedmá.

Děvčata zacvičila bez velkých chyb, předvedla velmi vyrovnané výkony a v konkurenci gymnastek z oddílů Gymnastika Zlín, TJ Prostějov a TJ Rožnov p. Radhoštěm obstála. Rozdíly jednotlivých umístění byly minimální. Děvčatům přejeme dobrou přípravu na tuto významnou soutěž a budeme jim z celého srdce fandit.

Kvalifikacni zavod zen na LODM – Olomoucky kraj + Zlinsky kraj_2022-04-25_06-25-23 (1)

————————————-

MEMORIÁL V. BRAŽINY

2 ZLATÉ, 4 STŘÍBRNÉ A 1 BRONZOVÁ MEDAILE

7 medailí a další krásná umístění vybojovaly gymnastky na Memoriálu Vojtěcha Bražiny, který pořádal v sobotu 23. dubna gymnastický oddíl z Frenštátu pod Radhoštěm. Všechna děvčata udělala svým trenérkám velkou radost.

Kategorie 1

2. místo Beáta Malušková, 4. místo Mariána Knedlíková, 6. místo Adriana Eliášová.

Nejmladší gymnastky závodily v trojboji na přeskoku, lavičce a prostných a oproti Hulínu udělaly všechny velký pokrok. Vylepšily si přeskok, krásně zacvičily na lavičce a i sestava na prostných se jim velmi podařila.

Kategorie 3 

Obě Emičky cvičily moc hezky, a je třeba je pochválit. I přes absenci v tréninku kvůli nachlazení nic nepokazily, a vybojovaly stupně vítězů.

2. místo Ema Vavrušová, 3. místo Ema Macková

Kategorie 4 

2. místo Kateřina Macháčková, 4. místo Elen Maleňáková, 6. místo Tereza Dobřecká

Všechna 3 děvčata cvičila bez chyb a zaváhání. Terezka poprvé skočila v závodě salto vpřed na prostných. U Terezky a Elen je ještě třeba zlepšit přeskok.

Kategorie 5

1.místo Tereza Holáňová, 7. místo Natálie Hlůšková.

Terezka přestoupila do našeho oddílu z Ostrožské Nové Vsi a hned na prvních závodech byla zlatá. A to i přesto, že na procvičení sestav měla jen 2 tréninky. Cvičila bez chyb a velmi hezky. Natálce se nepodařila sestava na prostných a musí ještě vylepšit přeskok, pochvalu zaslouží za sestavu na kladině.

Kategorie 6

5. místo Ella Baldock. Ella udělala bohužel velkou chybu – spadla ze skrčky na bradlech a tuto ztrátu již nedokázala dohnat.

Kategorie Elite

1.místo Marjana Matušková, 2. místo Jana Burešová, 4. místo Štěpánka Pavlicová. 

Marjana a Jana zacvičily bez chyb, Marjana měla krásný přeskok, Jana zase výbornou kladinu. Štěpánku jen drobné chybičky odsunuly na 4.místo

Všem děvčatům blahopřejeme k super výsledkům a jim i trenérkám děkujeme.

MVB_Frenstat_2022 (1)

——————————————-

UKÁZKOVÝ TRÉNINK

V úterý 12. dubna byl uspořádán ukázkový trénink.

Rodiče, rodinní příslušníci a kamarádi našich gymnastek mohli přijít a přesvědčit se, jak trénují jejich děti, co se nového naučily nebo zrovna učí.

Potlesk byl znamením, že se ukázky cvičení líbily. 

Děkujeme všem za účast a podporu. Velmi si jí vážíme. Fanděte nám dal.

——————————————-

VELIKONOČNÍ ZÁVOD

3X ZLATO, 1X STŘÍBNO, 5X BRONZ

První závod Moravského poháru, pod názvem Velikonoční závod, se konal v Hulíně v sobotu 9. dubna. Celkem 14 závodnic z našeho oddílu se zúčastnilo tohoto tradičního závodu a zacvičily moc hezky. Vybojovaly celkem 9 medailí a spoustu krásných umístění.

Kategorie 1 – sedmiletá děvčátka závodila v trojboji na přeskoku, lavičce a prostných. Všechna teprve sbírají závodní zkušenosti a vůbec poprvé závodila také na přeskoku. Zacvičila moc hezky a umístila se následovně: 6. místo Beáta Malušková, 7. místo Mariana Knedlíková, 11. místo Adriana Eliášová

Kategorie 3 – devítiletá děvčata závodila již v gymnastickém čtyřboji. Obě naše závodnice podaly výborný výkon a zaslouženě stanuly na stupních vítězů. 1. místo Ema Vavrušová, 3. místo Ema Macková

Kategorie 4 – v závodním poli desetiletých gymnastek závodily 3 závodnice našeho oddílu a v početném startovním poli se vůbec neztratily, ba naopak. 1. místo Kateřina Macháčková, která sklidila obrovský aplaus za cvičení na prostných. 3. místo Tereza Dobřecká a za ní na 4. místě skončila Elen Maleňáková.

Kategorie 5 – zde již závodily dva ročníky tedy gymnastiky 11 a 12 let. Výborně zacvičila Natálie Hlůšková, která obsadila celkové 3. místo. Další naše závodnice Valérie Králíková bohužel spadla z kladiny a skončila osmá.

Kategorie 6 – v kategorii 13 a 14 letých gymnastek se díky skvělému výkonu umístila Ella Baldock na 3. místě.

Kategorie Elita – zde závodily jen naše gymnastky a stupně vítězů si rozdělily následovně: 1. místo Jana Burešová, 2. místo Marjana Matušková, 3. místo Štěpánka Pavlicová. Pochvalu zaslouží Marjana, která i přes bolestivé zranění na palci ruky dokázala překonat bolest a úspěšně zvládla celý závod.

Všem děvčatům a trenérkám srdečně blahopřejeme a děkujeme.

2022 – 4 – 9 – HULÍN – VELIKONOČNÍ ZÁVOD (1)

————————————–

ROZHODČÍ ČGF

V sobotu 2. dubna se ve Zlíně konaly zkoušky rozhodčích na nový olympijský cyklus. Všechny naše kandidátky zvládly teoretický i praktický test na výbornou a úspěšně složily zkoušky na rozhodčí 3. třídy.

Děkujeme všem. Bez rozhodčích by naše gymnastky nemohly jezdit na závody. Přejeme hodně úspěchů v rozhodcovské kariéře.

—————————————–

VČELÍNSKÝ DVOJBOJ

3 ZLATÉ A 2 STŘÍBRNÉ

5. ročníku Včelínského dvojboje se v neděli 27. března zúčastnilo celkem 11 děvčat z našeho oddílu. Dvojboj – tedy závod na lavičce /kladině/ a prostných se všem děvčatům vydařil. Odvezla si z Bystřice pod Hostýnem spoustu krásných cen.

Kategorie 1 – 1. místo Beáta Malušková, 9. místo Mariana Knedlíková, 17. místo Ellena Kovářová, 18. místo Adriana Eliášová. Celkem startovalo 32 gymnastek. Pro některá děvčátka to byla první závodní zkušenost. Zacvičila moc hezky.

Kategorie 2 – 2. místo Mila Stuchlíková, 4. místo Mariana Šuránková. Celkem 23 startujících. Obě děvčata zacvičila hezky, rozdíly byly minimální.

Kategorie 3 – 1. místo Ema Vavrušová, 4. místo Ema Macková. Celkem 14 startujících. Děvčata již závodila na kladině. Obě zacvičila bez chyb, velmi čistě.

Kategorie 6 – 1. místo Magdalena Latinová, 2. místo Valérie Králíková, 4. místo Viktorie Králíková. Celkem 25 startujících. Všechna zvládla své sestavy na kladině a prostných bez chyb, což jim vyneslo krásné umístění.

Blahopřejeme

Výsledková listina – Včelínský dvojboj 2022

——————————————

MEMORIÁL M. BORTLA

1X ZLATO, 1X STŘÍBRO

31. ročník Memoriálu Miloše Bortla se konal ve Valašském Meziříčí v sobotu 19. března a zúčastnilo se ho celkem 17 oddílů.

Kategorie VS3C – 1. místo Kateřina Macháčková. 8. místo Elen Maleňáková

Kateřina zajela svůj závod bez hrubých chyb. Na přeskoku předvedla poprvé nový typ skoku a zaslouží za své vystoupení velkou pochvalu. 

Elen zacvičila moc pěknou kladinu, i když s pádem z hvězdy. Zlepšit se musí na přeskoku a bradlech

Kategorie VS4C – 9. místo Natálie Hlůšková

Natálka spadla z kotoulu bez držení na kladině. Přidat ještě musí na bradlech, kde jí chybí v sestavě vzklopka a také na přeskoku. Velkou pochvalu zaslouží za prostná. Předvedla novou sestavu.

Kategorie 6 – 2. místo Jana Burešová. 13. místo Štěpánka Pavlicová

Janě se závod velmi vydařil. Zvládla kladinu s flikem a daří se jí dobře skočit i nový typ přeskoku. 

Štěpánka se nedopustila v sestavách žádné chyby, jen snad přeskok mohl být lepší. 

Blahopřejeme!

Memorial Milose Bortla_2022

Natálka, Kateřina, Elen

———————————————-

SGC MINI CUP

Prvního ročníku SGC MINI Cupu, který se konal v sobotu 5. února v Ostravě, se z našeho oddílu zúčastnila jen jediná závodnice sedmiletá Beátka Malušková. Závod byl určen pro nejmenší gymnastky – 4 až 9 let a závodilo se na dvou nářadích. Ty menší na lavičce a prostných, ty starší na kladině a prostných. 

Závodu se zúčastnila velká konkurence gymnastek z Vítkovic, Moravské Ostravy, Hradčany Praha, Rožnova, Valašského Meziříčí, Vsetína, Šumperku a Opavy. 

Beátka začala závod na prostných. Svou sestavu zacvičila bez chyb, podařila se jí bez zaváhání váha únožmo i ostatní cviky. Pak následovala lavičce. Zde se jí nezdařila skočit roznožka tak čistě jako v rozcvičení.

Celkově se Beátka umístila na šestém místě ze 14 startujících gymnastek. První pět míst obsadily gymnastky z Vítkovic, které cvičily opravdu nádherně.

SGC Mini Cup 2022, vysledky devcata

——————————————–

II. POLOLETÍ ZAHÁJENO

Přihlašování dětí na II. pololetí školního roku ukončeno, stav družstev naplněn a teď se můžeme vrhnout do přípravy na blížící se závody.  O všech 34 dětí ve věku 4 až 18 let se stará 9 kvalifikovaných trenérek. Přejeme všem hodně elánu, ať se daří.