DEN DĚTÍ

Ve čtvrtek 1. 6. jsme oslavili Mezinárodní den dětí. Pro gymnastky byly připraveny hry a dokonce i skákací hrad. Všechny si to hezky užily. Přejeme všem dětem radostné dětství.

—————————————————————————————————————-

PŘEBOR JEDNOTLIVKYŇ ZLÍNSKÉHO KRAJE

2X ZLATO, 3X STŘÍBRO, 1X BRONZ

V neděli 21. 5. 2023 se konal ve Zlíně přebor jednotlivkyň Zlínského kraje. Náš oddíl měl početné zastoupení a děvčata podala výborný výkon.

Kategorie VS 0A2. místo Justýna Latinová, 3. místo Terezie Příleská, 4. místo Eliška Zrůnová, 5. místo Mariána Knedlíková, 7. místo Julie Frolková

Děvčata zacvičila moc hezky,  Justýnka a Julinka jsou o rok mladší oproti ostatním závodnicím a jejich výkony byly výborné. Terezka spadla z kladiny, i tak vybojovala bronz. Eliška a Mariánka se dopustily jen drobných chybiček, ale i ty rozhodují o umístění.

Kategorie VS1A – 7. místo Beáta Malušková

Beátka si tuto kategorii jela vyzkoušet. Pokud by získala 72 bodů, mohla postoupit na MČR. Bohužel se dopustila několika chyb – spadla při doskoku z bradel a nezacvičila 1 prvek na prostných, což jí stálo nejen postup na MČR, ale i lepší umístění.

Kategorie VS 3C – 5. místo Ema Vavrušová

Emička spadla při hvězdě z kladiny a zabrat ještě musí na prostných a přeskoku. Pochvalu zaslouží za vzklopku na bradlech. Škoda pádu, mohla to být bedna.

Kategorie VS 4C – 4. místo Natálie Hlůšková, 6. místo Tereza Dobřecká

Obě předvedly pěkný výkon, bohužel mají ještě nedostatky na přeskoku a bradlech. Pokud se tady zlepší, čeká je určitě lepší umístění.

Kategorie VS 4B – 2. místo Kateřina Macháčková, 4. místo Tereza Holáňová, 5. místo Elen Maleňáková

Protože v loňském roce na MČR C všechny uvedené závodnice dosáhly nebo překročily hranici 42 bodů, musí v další žákovské kategorii startovat v kategorii B a ne C. Proto se všechny připravovaly na tuto náročnou kategorii. A děvčata zacvičila moc hezky a je třeba je moc pochválit. Žádná z nich nezaváhala a všechny sestavy předvedly výborně.  

Z této kategorie postupovaly přímo na Mistrovství ČR první dvě závodnice, takže Kateřina si svým 2. místem vybojovala přímý postup.

Kategorie VS 5B – 1. místo Jana Burešová

Janička je vynikající gymnastka. Má opravdu velmi náročné sestavy, salto s vrutem na prostných a náročné bradla. Janička cvičila výborně, a i když spadla z kladiny, nakonec zvítězila a vybojovala si přímou účast na Mistrovství ČR. Ze zlínského kraje postupovala přímo jen první závodnice.

Kategorie VS 5C – 1. místo Marjana Matušková

Marjanka cvičí nádherně a je radost se na ni dívat. Marjanka zvítězila o 3 body před ostatními závodnicemi.

Kategorie VS 6C – 2. místo Štěpánka Pavlicová

Štěpánka zacvičila krásně, jen drobná chybička na prostných a nižší výchozí známka na přeskoku ji stály vítězství. 

Všem děvčatům blahopřejeme a děkujeme za krásné výkony a přejeme hodně úspěchů na Mistrovství ČR kategorie B.

Vysledky

 

——————————————-

VČELÍNSKÝ DVOJBOJ

1X ZLATO, 1X STŘÍBRO, 1X BRONZ

V sobotu 20. května se naše gymnastky zúčastnily v Bystřici pod Hostýnem Včelínského dvojboje. Všechny zacvičily výborně a odvezly si celou sbírku cenných kovů.

Kategorie 2 – 1. místo Terezie Příleská, 2. místo Eliška Zrůnová, 4. místo Sofie Špačková

Terezka cvičila moc krásně, lavičku i prostná měla nejlepší ze všech, Eliška cvičila také krásně i Sofie Špačková, pro kterou to byly její první závody předvedla výborný výkon.

Kategorie 7 – 3. místo Magdaléna Latinová

Magdička závodila na kladině a prostných a předvedla moc pěkné sestavy a zaslouženě získala bronzovou medaili.

Vcelinsky_dvojboj_2023_vysledky

——————————————–

TRÉNINKY VE ZLÍNĚ

Družstvo trenérky Vaďurové využilo oba dny volna, tedy 1. a 8. května a zatrénovalo si v lepších podmínkách, v tělocvičně spolku Gymnastika Zlín.

Oba tréninky byly velmi náročné, děvčata si vyzkoušela nové prvky do molitanové jámy a na velké trampolíně. Získané dovednosti mohou bez obav předvést na nadcházejících závodech.

Přejeme hodně štěstí do závodů.

—————————————-

MÁJOVÝ ZÁVOD

3X ZLATO, 1X STŘÍBRO

V sobotu 6. května se konal v Karviné další závod ze série Moravského poháru – Májový závod. Pro naše závodnice byl opět velmi úspěšný a to nejen ziskem 4 medailí, ale i ziskem několika bramborových medailí a dalších krásných umístění. 

Kategorie 11. místo Justýna Latinová, 4. místo Julie Frolková

Obě děvčátka zacvičila nádherně. Julinku od bronzu dělilo jen pár desetinek. Snad to vyjde příště.

Kategorie 2 – 4. místo Mariána Knedlíková, 6. místo Beáta Malušková

Mariánka předvedla krásná bradla, kladinu i prostná, ještě musí zabrat na přeskoku a určitě příště bude i placka. Beátka se dopustila v závodu jen drobných chybiček.

Kategorie 4 – 4. místo Ema Vavrušová

Emičku dělilo od bronzu jen pár desetinek, Emička zacvičila nádhernou kladinu, nižší zámky byly na přeskoku a prostných.

Kategorie 51. místo Kateřina Macháčková, 5. místo Tereza Holáňová, 6. místo Elen Maleňáková, 8. místo Natálie Hlůšková

Kateřinka je v této kategorii vynikající a cvičí opravdu nádherně. Kateřina a Elen zařadily do sestavy na kladině „blechu“. Poprvé v závodě převedly tento náročný prvek. Kateřina bez zaváhání, Elenka bohužel při ní spadla, což ji stálo lepší umístění. Terezku Holáňovou limituje zranění stehenního svalu, kvůli kterému má horší čistotu provedení skoků a tudíž i nižší známky na prostných a kladině. Snad se brzy vyléčí. Natálka bohužel spadla na kladině z piruety, i tak její umístění bylo výborné.

Kategorie ELITE1. místo Jana Burešová, 2. místo Štěpánka Pavlicová

Děvčata zacvičila perfektně, obě bez zaváhání, oproti soupeřkám čistě a to jim vyneslo krásné umístění.

Blahopřejeme.

Majovy_zavod_Karvina_2023_vysledky

——————————————

VSETÍNSKÁ KLADINKA

1X ZLATO, 2X STŘÍBRO, 1X BRONZ

V sobotu 15. dubna se konal tradiční závod ve Vsetíně pod názvem Vsetínská kladinka. Oddíl reprezentovalo celkem 14 gymnastek v 6 kategoriích. Děvčata zacvičila moc hezky.

Kategorie 1 –  2. místo Justýna Latinová, 5. místo Julie Frolková

Justýnce se nepodařil přeskok tak, jak ho běžně skáče na tréninku. Ale ostatní sestavy cvičila nádherně. Julinka přeskok skočila výborně.

Kategorie 2 – 4. místo Beáta Malušková, 7. místo Mariána Knedlíková

Obě děvčata zacvičila moc hezky

Kategorie 3 – 15. místo Klára Korvasová

Klárce se závod nepodařil, bohužel neskočila předepsaný přeskok, dostala nulu a spadla na bradlech a tím skončila na posledním místě,

Kategorie 4 – 5. místo Ema Vavrušová

Ema se dopustila chyby na prostných, zlepšit musí ještě přeskok

Kategorie 5 – 1. místo Kateřina Macháčková, 2. místo Tereza Holáňová, 7. místo Natálie Hlůšková, 8. místo Tereza Dobřecká

Všechna děvčata zacvičila výborně.

Kategorie Elite – 3. místo Jana Burešová, 5. místo Marjana Matušková, 6. místo Štěpánka Pavlicová

Holky cvičily výborně.

Blahopřejeme. 

Vsetínska_kladinka_2023_vysledky

——————————————————————————————————————

APRÍLOVÝ ZÁVOD BRNO

8x ZLATO, 1X STŘÍBRNO, 2X BRONZ

Početná výprava 12 gymnastek odjela závodit do Brna na „apríla“ v sobotu 1.4. a dosáhla fantastického úspěchu.

Kategorie Začínající

Nejmladší závodily na přeskoku a lavičce. Lucie Kolářová měla nádhernou lavičku, bohužel udělala chybu v přeskoku. I tak jí to vyneslo bednu vítězů a to bronzovou za třetí místo.

Kategorie VS0A

Justýna Latinová – 2x zlato, Julie Frolková – 8.místo

Justýnka zacvičila nádherně a zaslouženě vyhrála svůj ročník i celkově kategorii. Škoda zapomenutého prvku na prostných v sestavě Julinky, mohla to být také bedna.

Kategorie VS0B

Ema Vavrušová – 1. místo

Emička zacvičila perfektně a zaslouženě vyhrála. Závodila na prostných a bradlech

Kategorie VS1A

Beátka Malušková a Mariánka Knedlíková závodily na kladině a bradlech a přijely si hlavně nové povinné sestavy vyzkoušet, Ještě jim chybí nacvičit stojku na kladině. Mariánka byla celkově 11. a Beátka 13.

Kategorie VS1B

V této kategorii závodila na kladině a bradlech Tereza Dobřecká a cvičila výborně. Terezka vyhrála svůj ročník a v celkovém hodnocení byla druhá.

Kategorie VS4B

Závodilo se na přeskoku a prostných. Kateřina Macháčková zvítězila jak ve svém ročníku, tak i v celkovém pořadí kategorie. Poprvé zařadila do sestavy prohnuté salto vzad na prostných. Ještě ho ale musí zlepšit. Dále v této kategorii startovaly Elen Maleňáková (celkově 9.místo) a Natálie Hlůšková (celkově 13. místo). Elenka i Natálka musí zlepšit přeskok.

Kategorie VS5B

V této kategorii se závodilo na bradlech a prostných. Jana Burešová zacvičila nejlépe ze své kategorie i z celého startovního pole a v obou kategoriích zvítězila. Potěšením je zařazení dvojného vrutu na prostných a zacvičení sestavy na bradlech bez přerušení. Marjanka Matušková v této kategorii obsadila 3. místo ve svém ročníku a 6. místo celkově. Bohužel se jí nepodařilo navázat letku na vyšší žerď.

Všechny gymnastky cvičily výborně, snažily se a dělaly svým trenérkám radost. Blahopřejeme k výsledkům a děkujeme za reprezentaci.

Vysledky

———————————————————————————————

HULÍN CUP 2023

2X ZLATO, 1X BRONZ

Závodu na lavičce/kladině a prostných v Hulíně se v sobotu 1. dubna zúčastnily celkem 4 gymnastky pod vedením trenérky Elišky Riedlové a rozhodčí Kateřiny Kadeřávkové.

Děvčata zacvičila výborně a zaslouženě si odvezla nejcennější medaile.

Eliška Zrůnová kategorii osmiletých vyhrála, ve stejné kategorii byla těsně za stupni vítězů na 4. místě Terezie Příleská.

Klára Korvasová zvítězila v kategorii devítiletých.

Magdaléna Latinová vybojovala bronzovou medaili v kategorii 1š-14 let.

Blahopřejeme a děkujeme za reprezentaci.

 2023 – 4 – 1 – HULÍN CUP – HULÍN

————————————–

BABY GYM CUP 2023

1X ZLATO, 1X STŘÍBRO, 1X BRONZ

Gymnastický klub Vítkovice uspořádal v neděli 19. března tradiční závod pro mladší gymnastky na kladině (lavičce) a prostných. Náš oddíl reprezentovalo celkem 9 gymnastek a zacvičily výborně´.

Kategorie 1 – mimi

Lucie Kolářová cvičila výborně a obsadila bronzový stupínek.

Kategorie 2 – začínající

Nejlépe z celého závodního pole si vedla Mariána Knedlíková. Cvičila krásně a zaslouženě zvítězila. Další umístění našich závodnic: 4. místo Beáta Malušková, 11. místo Eliška Zrůnová, 12. místo Terezie Příleská

Kategorie 5 – starší žákyně

Kategorie starších žákyň byla velmi vyrovnaná a mohli jsme vidět nádherné výkony všech závodnic. Kateřina Macháčková zacvičila moc hezky a získala stříbrnou medaili za druhé místo. I ostatní závodnice Elen Maleňáková (5. místo) a Tereza Holáňová (6. místo) cvičily výborně. Natálie Hlůšková spadla z kladiny a obsadila 15. místo.

Vysledky

Blahopřejeme.

—————————————–

NOVOVESKÝ ČTYŘBOJ

1X ZLATO, 2X STŘÍBRO, 1X BRONZ

V sobotu 11. března se celkem 10 gymnastek našeho oddílu zúčastnilo v Ostrožské Nové Vsi závodu Novoveský čtyřboj. Vedly si výborně.

1.kategorie2. místo Lucie Kolářové

Lucinka cvičila na lavičce a prostných, zacvičila krásně.

2.kategorie1. místo Justýna Latinová, 4. místo Julie Frolková

Justýnka cvičila moc krásně na obou nářadích – lavičce a prostných, Julinka bohužel spadla z lavičky

¨3.kategorie – 6. místo Beáta Malušková, 8. místo Mariána knedlíková

Děvčata závodila v gymnastickém čtyřboji. Dopustila se jen drobných chyb. Konkurence byla lepší.

5. kategorie2. místo Ema Vavrušová

Emička i přes pád z kladiny se umístila na skvělém druhém místě. Na bradlech udělala drobnou chybu, celkově bylo její vystoupení moc pěkné.

6. kategorie3. místo Kateřina Macháčková, 5. místo Tereza Holáňová, 7. místo Elen Maleňáková

Bohužel musíme konstatovat, že nás poškodily rozhodčí na přeskoku, za provedení skoku. Proti této známce ale nejde dát protest. Ach jo. Všechna děvčata zacvičila moc hezky.

7. kategorie – 5. místo Magdaléna Latinová

Magdička nesoutěží běžně v této kategorii, přijela si to vyzkoušet. Bohužel spadla z kladiny.

Blahopřejeme a děkujeme za reprezentaci.    Novovesky_ctyrboj_ONV_2023

——————————————–

MEMORIÁL VOJTĚCHA BRAŽINY

2X ZLATO, 2X STŘÍBRNO, 1X BRONZ

Druhý závod série Moravského poháru se konal v sobotu 25.2. 2023 ve Frenštátu pod Radhoštěm. Byl to Memoriál Vojtěcha Bražiny. Našim gymnastkám se dařilo.

1.kategorie

1.místo Justýna Latinová

Justýnka cvičila trochu nervózně, ale celkově byla ze všech nejlepší a zvítězila.

2.kategorie

5.místo Beáta Malušková, 7.místo Mariána Knedlíková

Obě děvčata soutěžila v gymnastickém čtyřboji a nic nepokazila. Konkurence v této kategorii byla vynikající.

4.kategorie

2.místo Ema Vavrušová.

Emička udělala ve výkonnosti velký skok. Zařadila rondát na přeskoku, hvězdu na kladině a rondát flik na prostých. Vše se jí vcelku podařilo a vybojovala stříbrnou medaili.

5.kategorie

1.místo Kateřina Macháčková, 4.místo Elen Malenáková, 6.místo Natálie Hlůšková, 7.místo Tereza Dobřecká

Všechna děvčata měla nádhernou kladinu, Kateřina k tomu přidala i perfektně zacvičené sestavy na ostatních nářadích a zvítězila. Ostatní se dopustila drobných chyb, ale celkově cvičila moc hezky.

ELITE

2. místo Jana Burešová, 3. místo Štěpánka Pavlicová

Děvčata zacvičila výborně.

Všem děvčatům blahopřejeme.          MP_MVB_Frenstat_2023_vysledky

 

—————————————–

SGC MINI CUP

1x zlato, 1x stříbro

V sobotu 11. února se 3 naše závodnice zúčastnily SGC MINI CUPu, který pořádal oddíl SGC Ostrava. Závodilo se ve dvojboji na lavičce/kladině a prostných.

Kategorie MIMI I – zde nastoupila Lucinka Kolářová, která sbírá své první závodní zkušenosti. Lucinka cvičila moc hezky. Trochu popletla sestavu na prostných, ale celkově vše zvládla na výbornou. Obsadila druhé místo a odváží si svou první medaili – stříbrnou.

Kategorie MIMI II – Eliška Zrůnová také cvičila na lavičce a prostných a cvičila nádherně a zvítězila.

Kategorie Mladší žákyně – Beátka Malušková cvičila na kladině a prostných a také ona vše zvládla dobře a vybojovala výborné 6. místo.

Blahopřejeme.        SGCMiniCup2023_děvčata_výsledky

 

O VALAŠSKÝ FRGÁL

2x zlato, 2x stříbro, 1x bronz

V sobotu 4. února se uskutečnil ve Valašském Meziříčí první závod Moravského poháru pod názvem O valašský frgál. Celkem 12 závodnic reprezentovalo náš oddíl a na prvních závodech sezóny byla nervozita znát. 

Kategorie 1 

1.místo Justýna Latinová, 11. místo Julie Frolková

Justýnka zacvičila všechna nářadí – lavičku, prostná i přeskok moc hezky. Julinka má slabší přeskok, který určitě do příštích závodů zlepší.

Kategorie 2

5. místo Beáta Malušková, 6.místo Mariána Knedlíková

Beáta spadla z kladiny a tím se připravila o medailové umístění, Mariánka měla slabší bradla. Obě zacvičily poprvé sestavu na prostných na hudbu a moc se jim podařila. 

Kategorie 4

7. místo Ema Vavrušová

Emička byla velmi nervózní. Nepodařil se jí přeskok, a úplně popletla sestavu na prostných.  

Kategorie 5

1.místo Kateřina Macháčková, 2.místo Tereza Holáňová, 3.místo Elen Maleňáková, 4. místo Natálie Hlůšková, 6. místo Tereza Dobřecká

Naše děvčata tuto kategorii úplně ovládla. Cvičila moc hezky a zaslouženě obsadila první pozice. Kateřina, Tereza D a Elen poprvé zacvičily ve svých sestavách rondát flik salto a Terezka Holáňová dokonce salto vpřed s vrutem 180 stupňů 

Kategorie ELITE

2.místo Marjana Matušková, 4.místo Jana Burešová

Marjance chyběly 2 desetiny bodu k vítězství. Ty ztratila svým zaváháním na kladině. Jana spadla z kladiny, což ji stálo medailové umístění. Jana poprvé v závodě předvedla salto s vrutem 360 stupňů na prostných. 

Blahopřejeme a děkujeme za reprezentaci oddílu,

Vysledky_OVF_VM_2023 (1)

 

 

NÁBOR LEDEN 2023

Vítáme mezi sebou nová děvčata, která byla přijata do oddílu z náboru. Přejeme hodně zdaru a elánu do cvičení.

——————————————————————–