PŘEBOR ZLÍNSKÉHO KRAJE DRUŽSTEV 2023

1X ZLATO, 1X STŘÍBRO

V sobotu 18. listopadu uspořádal oddíl TJ Sokol Zlín přebor Zlínského kraje družstev pro rok 2023. 

Náš oddíl měl zastoupení ve 2 kategoriích – ve 4. lize a ve 2. lize.

4. liga

Družstvo ve složení Natálie Hlůšková, Elen Maleňáková, Tereza Dobřecká, Ema Vavrušová zvítězilo a získalo titul mistra 4. ligy.

Všechna děvčata zaslouží velkou pochvalu, zacvičila bez chyb, zařadila vzklopky na bradlech a salta na akrobacii, Natálka i nový přeskok a Elenka poprvé blechu na kladině. Závod se jim moc vydařil a proto zvítězila.

2. liga

Družstvo ve složení Štěpánka Pavlicová, Jana Burešová, Marjana Matušková, Kateřina Macháčková a Tereza Holáňová vybojovalo titul vícemistra, když skončilo o pouhé 0,04 bodu na druhém místě za vítězkami ze Zlína.

Děvčata zacvičila skvěle – Jana a Marjana udělaly salto s vrutem na prostných, všechna děvčata měla dvousaltovou řadu na prostných a Terezka, Marjana a Jana blechu na kladině. Terezka poprvé zvládla v soutěži 7-prvkovou sestavu na bradlech a Kateřina měla nejlepší přeskok ze všech. Štěpánka podpořila tým výborným výkonem na bradlech a kladině.

Tak malý rozdíl mezi vítězným týmem a námi trochu mrzí, ale jsme rádi, že děvčata všechno krásně zvládla a stále se zlepšují. 

S napětím budeme čekat na rozhodnutí technické komise, zda nám udělí divokou kartu pro účast na Mistrovství ČR družstev. Snad to vyjde.

Vysledky

——————————————-

MISTROVSTVÍ ČR C 2023

1X ZLATO

MARJANA MATUŠKOVÁ MISTRNÍ ČESKÉ REPUBLIKY 2023

Od 27. do 29.10.2023 proběhlo v Čeladné Mistrovství České republiky kategorie C. Náš oddíl měl 5-ti násobné zastoupení.

Děvčata zacvičila výborně a jsme hrdí, že naše závodnice se stala mistryní České republiky.

Juniorky

Mistryní České republiky za rok 2023 se stává ostrožská závodnice Marjana Matušková. Bravo! Blahopřejeme Marjance i trenérce.

Marjanka se předvedla bezchybnými sestavami na všech nářadích, od rozhodčích jsme dostali osobní pochvalu za prostná a kladinu a když k tomu Marjanka přidala bezchybný výkon i na bradlech a nezaváhala ani ve své parádní disciplíně – přeskoku, bylo z toho zlato. Prostě nádhera vychovat v tak  primitivních podmínkách další mistryni České republiky. 

Dále nás v této kategorii reprezentovala Ella Baldock, která se po ročním pobytu v Anglii vrátila do Čech a do svého domovského oddílu. Čas na přípravu nebyl dost dlouhý, ale povedlo se a Ella se umístila na 26. místě. Celkem v této kategorii závodilo 60 závodnic.

Starší žákyně

V této kategorii závodily Tereza Dobřecká a Natálie Hlůšková. Oběma děvčatům chybí vzklopka na bradlech. Musíme je moc pochválit, protože i bez tohoto prvku dokázala svými krásně zacvičenými sestavami obsadit skvělé příčky. Terezka byla 17. a Natálka 20. Celkem závodilo 91 děvčat.

Ženy

I v této kategorii jsme měli zastoupení – Štěpánku Pavlicovou. Štěpánka zacvičila moc hezky kladinu a prostná, drobné chybičky měla na bradlech a méně zdařilý byl přeskok. Úroveň této kategorii nás všechny velmi překvapila. Závodnice předváděly moc těžké prvky, které vidíme spíše v kategorii B nebo A. Na prostných salta s vruty, na kladině salta. 

Štěpánka obstála a z celkového počtu 44 závodnic se umístila na 15. místě.

Všem děvčatům děkujeme za reprezentaci oddílu a trenérce děkujeme za jejich přípravu.

MCR_VS4C      

MCR_VS5C

MCR_VS6C

 

 

———————————————————————————————————-
POZOR! Mění se den kroužku gymnastiky. Od 23. 10. se na všechny šikovné holčičky navštěvující kroužek gymnastiky budeme těšit v pondělí od 17.oo do 18.oo hodin. Děkujeme za pochopení.

——————————————–

MORAVSKÝ POHÁR 2023

2x ZLATO, 2X STŘÍBRO, 2X BRONZ

V sobotu 14. října skončil posledním závodem ve Zlíně seriál 6 závodů Moravského poháru 2023. Závodnice soutěžily v 6 závodech a za svá umístění získaly body, které se sečetly a rozhodly o konečném celkovém pořadí. Soutěžilo se v Karviné, Franštátě pod Radhoštěm, Vsetíně, Uherském Ostrohu, Valašském Meziříčí a Zlíně.

Z našeho oddílu se seriálu zúčastnilo celkem 16 dětí, ne všechny ale absolvovaly všechny závody. Absence byla většinou způsobená nemocí. I tak se naše závodnice v celkovém hodnocení umístily skvěle. Dokonce máme 2 absolutní vítězky – Justýnu Latinovou v kategorii 2016 a Kateřinu Macháčkovou v kategorii 2012-2011. Justýnka dosáhla 4 vítězství a 1 druhého místa. Kačenka byla 4x první a jednou čtrnáctá.

Výborně si vedly i Terezka Holáňová (kategorie 2012-2011)  a Jana Burešová (kategorie Elite), které obsadily celkově druhé místo a přitom obě kvůli nemoci jednou ve startovním poli chyběly. 

Bronzový pohár vyhrály Elen Maleňáková (kategorie 2012-2011) a Štěpánka Pavlicová (kategorie Elite).

I ostatní děvčata zaslouží velkou pochvalu za předvedené výkony.

Umístění je uvedeno ve výsledkové listině.

Všem blahopřejeme.

MP_2023_celkove_poradi (1)

 

—————————————

ZLÍNSKÝ ČTYŘBOJ

2X ZLATO, 1X STŘÍBRO, 1X BRONZ

TJ Sokol Zlín uspořádal v sobotu 14. října poslední závod Moravského poháru „Zlínský čtyřboj“. Naše děvčata měla početné zastoupení – celkem závodilo 15 gymnastek a vedly si výborně.

Kategorie 1 – Justýna Latinová zvítězila. Justýnka zacvičila výborně, Julie Frolková byla sedmá a Amálka Večerková 15.

Kategorie 2 – zde se nejvíce dařilo Beátce Maluškové, která skončila na 9. místě.  Na desátém místě se umístila Mariána Knedlíková a 13. příčka patří Terezii Příleské. Beátka poprvé zařadila úspěšně v závodě rondát flik.

Kategorie 4 – Ema Vavrušová získala 6. příčku. Ema zacvičila dobře kladinu, na ostatních nářadích zaostává za soupeřkami.

Kategorie 5 – 3. místo vyhrála Tereza Holáňová, 5. místo Elen Maleňáková, 9. místo Tereza Dobřecká, 11. místo Natálie Hlůšková, 14. místo Kateřina Macháčková. Terezka Holáňová i přes pád z kladiny vybojovala bronz a pochvalu zaslouží za úspěšně zacvičenou akrobatickou řadu se dvěma salty na prostných. Závod se nevydařil Kateřině Macháčkové, která spadla 3x z kladiny a byla penalizována 2 body za malý počet prvků. Ostatní děvčata mají různé rezervy, které se určitě dají do příští sezóny zlepšit.

Kategorie 7 – Elle Baldock se závod vydařil a vyhrála stříbrnou medaili.

Kategorie Elite – kategorie měla velmi silné obsazení a jsme moc rádi, že naše závodnice v této silné konkurenci obstály. Jana Burešová předvedla perfektní výkon a zaslouženě zvítězila, Štěpánka Pavlicová obsadila po hezkém výkonu 4. příčku.

Děvčatům blahopřejeme.

Vysledky_Zlinsky_ctyrboj_2023

——————————————-

MORAVSKÝ POHÁR

3 ZLATÉ, 2 STŘÍBRNÉ, 4 BRONZOVÉ MEDAILE

V sobotu 7. října jsme pořádali 5. závod Moravského poháru. Celkem 85 závodnic z 11 oddílů se sjelo do Uherského Ostrohu a bojovaly o co nejcennější kovy a zároveň i body do série Moravského poháru. Ostrožské gymnastky zacvičily výborně a obsadily přední příčky.

Kategorie 1 zvítězila Justýna Latinová. Lucie Kolářová, která je oproti soupeřkám o rok mladší, obsadila stříbrný stupínek. 6.místo obsadila Julie Frolková, 17. místo patřilo Amálii Večerkové, pro kterou to byl vůbec první závod a bohužel byla Amálka velmi nervózní a zapomněla zacvičit 1 prvek na prostných, což ji stálo srážku 1,5 bodu. 

Kategorie 23. místo Beáta Malušková, 8. místo Terezi Příleská, 9.místo Mariána Knedlíková. Všechna děvčata zaslouží velkou pochvalu, cvičila moc hezky.

Kategorie 4 3. místo Ema Vavrušová. Emička zacvičila bez chyb, vylepšit musí přeskok a prostná.

Kategorie 5 1. místo Kateřina Macháčková, 2. místo Tereza Holáňová, 5. místo Elen Maleňáková, 7.místo Natálie Hlůšková, 9.místo Tereza Dobřecká. Děvčata nic nepokazila, jen drobné chybičky, které se dají do dalších závodů odstranit.

Kategorie 6 3. místo Ella Baldock. Elle se závod vydařil. Po návratu do Česka se znovu zapojila do tréninkového procesu v našem oddílu a přejeme jí hodně úspěchů i v dalších závodech.

Kategorie Elite 1. místo Marjana Matušková, 3. místo Štěpánka Pavlicová. Děvčata zaslouží pochvalu. Marjana zacvičila poprvé na kladině „blechu“ a Štěpánka, která nemohla několik týdnů kvůli zranění cvičit a připravovala se na závod jen velmi krátce, předvedla velmi pěkný výkon.

Závod měl velmi hezkou sportovní atmosféru a přítomní ocenili organizaci závodu, jeho hladký průběh bez prostojů. Velký dík patří všem rodičům, kteří se do organizace zapojili.

Vysledky_MP_Uhersky_Ostroh_2023

——————————————-

NÁBOR 2023

S obrovským zájmem se uskutečnil ve dnech 11. – 12. září nábor nových dětí do našeho oddílu.  Nyní již můžeme hlásit naplnění kapacit. Náš oddíl teď čítá celkem 42 dětí ve věku od 4 do 15 let. Děti jsou rozděleny podle věku a výkonnosti – do přípravky, závodních družstev i kroužku gymnastiky. 

Všem přejeme hodně úspěchů a hlavně ať je gymnastika baví.

———————————————

SOUSTŘEDĚNÍ 2023

Gymnastické soustředění se v letošním roce konalo v tělocvičně Gympra Praha od 20. do 25. srpna. Celkem 14 dětí pod vedením 3 trenérek mohlo plně využít specializované tělocvičny. A dařilo se. Děvčata si vyzkoušela salta do jámy, i salta s vruty, nové seskoky z bradel a nové saltové přeskoky. Utužily kolektiv a zažily plno zábavy například v dětském centru nebo v plaveckém bazénu. 

Získané dovednosti jistě předvedou v nadcházejících závodech.

——————————————-

OSTROH ŽIJE! Sportem

V sobotu 29.7. 2023 vystoupily ostrožské gymnastky pod vedením trenérky p. Zpěvákové v rámci doprovodného programu akce Uherský Ostroh žije sportem!

Nejprve vystoupily se svým cvičením, ukázaly přemety vpřed, vzad, araby, salta vpřed i vzad a potom si ještě některé z nich zacvičily tabatu.

Všem děkujeme za reprezentaci oddílu.

——————————————–

UKONČENÍ ŠKOLNÍHO ROKU 2022/2023

Ve středu 21. června jsme zakončili školní rok 2022/2023. Všem přejeme krásné léto, nabrání sil do podzimní části závodní sezóny.

——————————————————————————————————————–

V úterý 20. 6. proběhl výběr dětí z přípravky do závodního družstva. Přejeme děvčátkům hodně štěstí v jejich závodní kariéře.

———————————————-

GYMNASTICKÉ NADĚJE 2023

3 ZLATÉ, 1 STŘÍBRNÁ, 4 BRONZOVÉ

V sobotu 17. června uspořádal náš oddíl závod ve dvojboji na kladině a prostných pod tradičním názvem Gymnastické naděje.

Celkem 105 závodnic z 9 oddílů bojovalo o cenné kovy. Závodu se zúčastnily gymnastky z těchto oddílů: TJ Sokol Zlín, TJ Sokol Hodonín, SGC Ostrava, TJ Valašské Meziříčí, TJ Prostějov, TJ SK Přerov, TJ Ostrožská Nová Ves, TJ Sokol Holešov a domácí ŠK Uherský Ostroh.

Vidět byly moc krásné výkony a všem zúčastněným závodnicím za ně děkujeme. Naše děvčata předvedla také skvělé výkony a ve svých kategoriích se umístila následovně:

Kategorie 2018 – 5. místo Laura Buršová

Kategorie 20172. místo Lucie Kolářová, 10. místo Mikušková Alice, 12. místo Všetulová Stela, 13. místo Anna Lopatová

Kategorie 20161. místo Justýna Latinová, 8. místo Julie Frolková

Kategorie 20153. místo Beáta Malušková, 4. místo Eliška Zrůnová, 6. místo Terezie Příleská, 7. místo Mariána Knedlíková

Kategorie 20133. místo Ema Vavrušová

Kategorie 20123. místo Elen Maleňáková, 5. místo Kateřina Macháčková, 7. místo Tereza Dobřecká

Kategorie 20113. místo Tereza Holáňová, 4. místo Natálie Hlůšková

Kategorie 20091. místo Jana Burešová

Kategorie 20081. místo Štěpánka Pavlicová

Závod měl výbornou atmosféru, skvělou organizaci. Děkujeme rodičům za přípravu závodu. Velké díky patří sponzorům.

Vysledky_Gymnasticke_nadeje_2023_rozdelene_kat

———————————————

MISTROVSTVÍ ČR B

V sobotu 10. června se konalo v Ostravě Mistrovství České republiky kategorií B. Náš oddíl reprezentovaly 3 děvčata – Kateřina Macháčková a Tereza Holáňová v kategorii žákyně a Jana Burešová v kategorii juniorky. Už skutečnost, že jsme se na toto mistrovství v náročné B kategorii kvalifikovali, byl velký úspěch. Děvčata bojovala ze všech sil a určitě se neztratila v konkurenci týmů ČR.

Výsledky i přes pády byly nad očekávání výborné a škoda jen těch pádů.

Kategorie žákyně – Kateřina prošla závodem výborně, měla nejlepší přeskok ze všech závodnic, velmi dobrá bradla a prostná. Bohužel 2x spadla z kladiny a i tak se umístila na nádherném 16. místě. Bez pádů by byla určitě na stupních vítězů. Tereza zacvičila výborný přeskok, kladinu a prostná a trochu horší bradla. Celkově se umístila na výborném 27. místě.

Kategorie juniorky – zde závodila Jana Burešová. Jana zacvičila výbornou kladinu, přeskok a prostná, bohužel upadla při letce na bradlech. I přes tuto bodovou ztrátu skončila na vynikajícím 12. místě.

Děvčata potvrdila výbornou práci trenérek oddílu a všem jim děkujeme za reprezentaci.

Výsledky MČR B

——————————————–

DEN DĚTÍ

Ve čtvrtek 1. 6. jsme oslavili Mezinárodní den dětí. Pro gymnastky byly připraveny hry a dokonce i skákací hrad. Všechny si to hezky užily. Přejeme všem dětem radostné dětství.

—————————————————————————————————————-

PŘEBOR JEDNOTLIVKYŇ ZLÍNSKÉHO KRAJE

2X ZLATO, 3X STŘÍBRO, 1X BRONZ

V neděli 21. 5. 2023 se konal ve Zlíně přebor jednotlivkyň Zlínského kraje. Náš oddíl měl početné zastoupení a děvčata podala výborný výkon.

Kategorie VS 0A2. místo Justýna Latinová, 3. místo Terezie Příleská, 4. místo Eliška Zrůnová, 5. místo Mariána Knedlíková, 7. místo Julie Frolková

Děvčata zacvičila moc hezky,  Justýnka a Julinka jsou o rok mladší oproti ostatním závodnicím a jejich výkony byly výborné. Terezka spadla z kladiny, i tak vybojovala bronz. Eliška a Mariánka se dopustily jen drobných chybiček, ale i ty rozhodují o umístění.

Kategorie VS1A – 7. místo Beáta Malušková

Beátka si tuto kategorii jela vyzkoušet. Pokud by získala 72 bodů, mohla postoupit na MČR. Bohužel se dopustila několika chyb – spadla při doskoku z bradel a nezacvičila 1 prvek na prostných, což jí stálo nejen postup na MČR, ale i lepší umístění.

Kategorie VS 3C – 5. místo Ema Vavrušová

Emička spadla při hvězdě z kladiny a zabrat ještě musí na prostných a přeskoku. Pochvalu zaslouží za vzklopku na bradlech. Škoda pádu, mohla to být bedna.

Kategorie VS 4C – 4. místo Natálie Hlůšková, 6. místo Tereza Dobřecká

Obě předvedly pěkný výkon, bohužel mají ještě nedostatky na přeskoku a bradlech. Pokud se tady zlepší, čeká je určitě lepší umístění.

Kategorie VS 4B – 2. místo Kateřina Macháčková, 4. místo Tereza Holáňová, 5. místo Elen Maleňáková

Protože v loňském roce na MČR C všechny uvedené závodnice dosáhly nebo překročily hranici 42 bodů, musí v další žákovské kategorii startovat v kategorii B a ne C. Proto se všechny připravovaly na tuto náročnou kategorii. A děvčata zacvičila moc hezky a je třeba je moc pochválit. Žádná z nich nezaváhala a všechny sestavy předvedly výborně.  

Z této kategorie postupovaly přímo na Mistrovství ČR první dvě závodnice, takže Kateřina si svým 2. místem vybojovala přímý postup.

Kategorie VS 5B – 1. místo Jana Burešová

Janička je vynikající gymnastka. Má opravdu velmi náročné sestavy, salto s vrutem na prostných a náročné bradla. Janička cvičila výborně, a i když spadla z kladiny, nakonec zvítězila a vybojovala si přímou účast na Mistrovství ČR. Ze zlínského kraje postupovala přímo jen první závodnice.

Kategorie VS 5C – 1. místo Marjana Matušková

Marjanka cvičí nádherně a je radost se na ni dívat. Marjanka zvítězila o 3 body před ostatními závodnicemi.

Kategorie VS 6C – 2. místo Štěpánka Pavlicová

Štěpánka zacvičila krásně, jen drobná chybička na prostných a nižší výchozí známka na přeskoku ji stály vítězství. 

Všem děvčatům blahopřejeme a děkujeme za krásné výkony a přejeme hodně úspěchů na Mistrovství ČR kategorie B.

Vysledky

 

——————————————-

VČELÍNSKÝ DVOJBOJ

1X ZLATO, 1X STŘÍBRO, 1X BRONZ

V sobotu 20. května se naše gymnastky zúčastnily v Bystřici pod Hostýnem Včelínského dvojboje. Všechny zacvičily výborně a odvezly si celou sbírku cenných kovů.

Kategorie 2 – 1. místo Terezie Příleská, 2. místo Eliška Zrůnová, 4. místo Sofie Špačková

Terezka cvičila moc krásně, lavičku i prostná měla nejlepší ze všech, Eliška cvičila také krásně i Sofie Špačková, pro kterou to byly její první závody předvedla výborný výkon.

Kategorie 7 – 3. místo Magdaléna Latinová

Magdička závodila na kladině a prostných a předvedla moc pěkné sestavy a zaslouženě získala bronzovou medaili.

Vcelinsky_dvojboj_2023_vysledky

——————————————–

TRÉNINKY VE ZLÍNĚ

Družstvo trenérky Vaďurové využilo oba dny volna, tedy 1. a 8. května a zatrénovalo si v lepších podmínkách, v tělocvičně spolku Gymnastika Zlín.

Oba tréninky byly velmi náročné, děvčata si vyzkoušela nové prvky do molitanové jámy a na velké trampolíně. Získané dovednosti mohou bez obav předvést na nadcházejících závodech.

Přejeme hodně štěstí do závodů.

—————————————-

MÁJOVÝ ZÁVOD

3X ZLATO, 1X STŘÍBRO

V sobotu 6. května se konal v Karviné další závod ze série Moravského poháru – Májový závod. Pro naše závodnice byl opět velmi úspěšný a to nejen ziskem 4 medailí, ale i ziskem několika bramborových medailí a dalších krásných umístění. 

Kategorie 11. místo Justýna Latinová, 4. místo Julie Frolková

Obě děvčátka zacvičila nádherně. Julinku od bronzu dělilo jen pár desetinek. Snad to vyjde příště.

Kategorie 2 – 4. místo Mariána Knedlíková, 6. místo Beáta Malušková

Mariánka předvedla krásná bradla, kladinu i prostná, ještě musí zabrat na přeskoku a určitě příště bude i placka. Beátka se dopustila v závodu jen drobných chybiček.

Kategorie 4 – 4. místo Ema Vavrušová

Emičku dělilo od bronzu jen pár desetinek, Emička zacvičila nádhernou kladinu, nižší zámky byly na přeskoku a prostných.

Kategorie 51. místo Kateřina Macháčková, 5. místo Tereza Holáňová, 6. místo Elen Maleňáková, 8. místo Natálie Hlůšková

Kateřinka je v této kategorii vynikající a cvičí opravdu nádherně. Kateřina a Elen zařadily do sestavy na kladině „blechu“. Poprvé v závodě převedly tento náročný prvek. Kateřina bez zaváhání, Elenka bohužel při ní spadla, což ji stálo lepší umístění. Terezku Holáňovou limituje zranění stehenního svalu, kvůli kterému má horší čistotu provedení skoků a tudíž i nižší známky na prostných a kladině. Snad se brzy vyléčí. Natálka bohužel spadla na kladině z piruety, i tak její umístění bylo výborné.

Kategorie ELITE1. místo Jana Burešová, 2. místo Štěpánka Pavlicová

Děvčata zacvičila perfektně, obě bez zaváhání, oproti soupeřkám čistě a to jim vyneslo krásné umístění.

Blahopřejeme.

Majovy_zavod_Karvina_2023_vysledky

——————————————

VSETÍNSKÁ KLADINKA

1X ZLATO, 2X STŘÍBRO, 1X BRONZ

V sobotu 15. dubna se konal tradiční závod ve Vsetíně pod názvem Vsetínská kladinka. Oddíl reprezentovalo celkem 14 gymnastek v 6 kategoriích. Děvčata zacvičila moc hezky.

Kategorie 1 –  2. místo Justýna Latinová, 5. místo Julie Frolková

Justýnce se nepodařil přeskok tak, jak ho běžně skáče na tréninku. Ale ostatní sestavy cvičila nádherně. Julinka přeskok skočila výborně.

Kategorie 2 – 4. místo Beáta Malušková, 7. místo Mariána Knedlíková

Obě děvčata zacvičila moc hezky

Kategorie 3 – 15. místo Klára Korvasová

Klárce se závod nepodařil, bohužel neskočila předepsaný přeskok, dostala nulu a spadla na bradlech a tím skončila na posledním místě,

Kategorie 4 – 5. místo Ema Vavrušová

Ema se dopustila chyby na prostných, zlepšit musí ještě přeskok

Kategorie 5 – 1. místo Kateřina Macháčková, 2. místo Tereza Holáňová, 7. místo Natálie Hlůšková, 8. místo Tereza Dobřecká

Všechna děvčata zacvičila výborně.

Kategorie Elite – 3. místo Jana Burešová, 5. místo Marjana Matušková, 6. místo Štěpánka Pavlicová

Holky cvičily výborně.

Blahopřejeme. 

Vsetínska_kladinka_2023_vysledky

——————————————————————————————————————

APRÍLOVÝ ZÁVOD BRNO

8x ZLATO, 1X STŘÍBRNO, 2X BRONZ

Početná výprava 12 gymnastek odjela závodit do Brna na „apríla“ v sobotu 1.4. a dosáhla fantastického úspěchu.

Kategorie Začínající

Nejmladší závodily na přeskoku a lavičce. Lucie Kolářová měla nádhernou lavičku, bohužel udělala chybu v přeskoku. I tak jí to vyneslo bednu vítězů a to bronzovou za třetí místo.

Kategorie VS0A

Justýna Latinová – 2x zlato, Julie Frolková – 8.místo

Justýnka zacvičila nádherně a zaslouženě vyhrála svůj ročník i celkově kategorii. Škoda zapomenutého prvku na prostných v sestavě Julinky, mohla to být také bedna.

Kategorie VS0B

Ema Vavrušová – 1. místo

Emička zacvičila perfektně a zaslouženě vyhrála. Závodila na prostných a bradlech

Kategorie VS1A

Beátka Malušková a Mariánka Knedlíková závodily na kladině a bradlech a přijely si hlavně nové povinné sestavy vyzkoušet, Ještě jim chybí nacvičit stojku na kladině. Mariánka byla celkově 11. a Beátka 13.

Kategorie VS1B

V této kategorii závodila na kladině a bradlech Tereza Dobřecká a cvičila výborně. Terezka vyhrála svůj ročník a v celkovém hodnocení byla druhá.

Kategorie VS4B

Závodilo se na přeskoku a prostných. Kateřina Macháčková zvítězila jak ve svém ročníku, tak i v celkovém pořadí kategorie. Poprvé zařadila do sestavy prohnuté salto vzad na prostných. Ještě ho ale musí zlepšit. Dále v této kategorii startovaly Elen Maleňáková (celkově 9.místo) a Natálie Hlůšková (celkově 13. místo). Elenka i Natálka musí zlepšit přeskok.

Kategorie VS5B

V této kategorii se závodilo na bradlech a prostných. Jana Burešová zacvičila nejlépe ze své kategorie i z celého startovního pole a v obou kategoriích zvítězila. Potěšením je zařazení dvojného vrutu na prostných a zacvičení sestavy na bradlech bez přerušení. Marjanka Matušková v této kategorii obsadila 3. místo ve svém ročníku a 6. místo celkově. Bohužel se jí nepodařilo navázat letku na vyšší žerď.

Všechny gymnastky cvičily výborně, snažily se a dělaly svým trenérkám radost. Blahopřejeme k výsledkům a děkujeme za reprezentaci.

Vysledky

———————————————————————————————

HULÍN CUP 2023

2X ZLATO, 1X BRONZ

Závodu na lavičce/kladině a prostných v Hulíně se v sobotu 1. dubna zúčastnily celkem 4 gymnastky pod vedením trenérky Elišky Riedlové a rozhodčí Kateřiny Kadeřávkové.

Děvčata zacvičila výborně a zaslouženě si odvezla nejcennější medaile.

Eliška Zrůnová kategorii osmiletých vyhrála, ve stejné kategorii byla těsně za stupni vítězů na 4. místě Terezie Příleská.

Klára Korvasová zvítězila v kategorii devítiletých.

Magdaléna Latinová vybojovala bronzovou medaili v kategorii 1š-14 let.

Blahopřejeme a děkujeme za reprezentaci.

 2023 – 4 – 1 – HULÍN CUP – HULÍN

————————————–

BABY GYM CUP 2023

1X ZLATO, 1X STŘÍBRO, 1X BRONZ

Gymnastický klub Vítkovice uspořádal v neděli 19. března tradiční závod pro mladší gymnastky na kladině (lavičce) a prostných. Náš oddíl reprezentovalo celkem 9 gymnastek a zacvičily výborně´.

Kategorie 1 – mimi

Lucie Kolářová cvičila výborně a obsadila bronzový stupínek.

Kategorie 2 – začínající

Nejlépe z celého závodního pole si vedla Mariána Knedlíková. Cvičila krásně a zaslouženě zvítězila. Další umístění našich závodnic: 4. místo Beáta Malušková, 11. místo Eliška Zrůnová, 12. místo Terezie Příleská

Kategorie 5 – starší žákyně

Kategorie starších žákyň byla velmi vyrovnaná a mohli jsme vidět nádherné výkony všech závodnic. Kateřina Macháčková zacvičila moc hezky a získala stříbrnou medaili za druhé místo. I ostatní závodnice Elen Maleňáková (5. místo) a Tereza Holáňová (6. místo) cvičily výborně. Natálie Hlůšková spadla z kladiny a obsadila 15. místo.

Vysledky

Blahopřejeme.

—————————————–

NOVOVESKÝ ČTYŘBOJ

1X ZLATO, 2X STŘÍBRO, 1X BRONZ

V sobotu 11. března se celkem 10 gymnastek našeho oddílu zúčastnilo v Ostrožské Nové Vsi závodu Novoveský čtyřboj. Vedly si výborně.

1.kategorie2. místo Lucie Kolářové

Lucinka cvičila na lavičce a prostných, zacvičila krásně.

2.kategorie1. místo Justýna Latinová, 4. místo Julie Frolková

Justýnka cvičila moc krásně na obou nářadích – lavičce a prostných, Julinka bohužel spadla z lavičky

¨3.kategorie – 6. místo Beáta Malušková, 8. místo Mariána knedlíková

Děvčata závodila v gymnastickém čtyřboji. Dopustila se jen drobných chyb. Konkurence byla lepší.

5. kategorie2. místo Ema Vavrušová

Emička i přes pád z kladiny se umístila na skvělém druhém místě. Na bradlech udělala drobnou chybu, celkově bylo její vystoupení moc pěkné.

6. kategorie3. místo Kateřina Macháčková, 5. místo Tereza Holáňová, 7. místo Elen Maleňáková

Bohužel musíme konstatovat, že nás poškodily rozhodčí na přeskoku, za provedení skoku. Proti této známce ale nejde dát protest. Ach jo. Všechna děvčata zacvičila moc hezky.

7. kategorie – 5. místo Magdaléna Latinová

Magdička nesoutěží běžně v této kategorii, přijela si to vyzkoušet. Bohužel spadla z kladiny.

Blahopřejeme a děkujeme za reprezentaci.    Novovesky_ctyrboj_ONV_2023

——————————————–

MEMORIÁL VOJTĚCHA BRAŽINY

2X ZLATO, 2X STŘÍBRNO, 1X BRONZ

Druhý závod série Moravského poháru se konal v sobotu 25.2. 2023 ve Frenštátu pod Radhoštěm. Byl to Memoriál Vojtěcha Bražiny. Našim gymnastkám se dařilo.

1.kategorie

1.místo Justýna Latinová

Justýnka cvičila trochu nervózně, ale celkově byla ze všech nejlepší a zvítězila.

2.kategorie

5.místo Beáta Malušková, 7.místo Mariána Knedlíková

Obě děvčata soutěžila v gymnastickém čtyřboji a nic nepokazila. Konkurence v této kategorii byla vynikající.

4.kategorie

2.místo Ema Vavrušová.

Emička udělala ve výkonnosti velký skok. Zařadila rondát na přeskoku, hvězdu na kladině a rondát flik na prostých. Vše se jí vcelku podařilo a vybojovala stříbrnou medaili.

5.kategorie

1.místo Kateřina Macháčková, 4.místo Elen Malenáková, 6.místo Natálie Hlůšková, 7.místo Tereza Dobřecká

Všechna děvčata měla nádhernou kladinu, Kateřina k tomu přidala i perfektně zacvičené sestavy na ostatních nářadích a zvítězila. Ostatní se dopustila drobných chyb, ale celkově cvičila moc hezky.

ELITE

2. místo Jana Burešová, 3. místo Štěpánka Pavlicová

Děvčata zacvičila výborně.

Všem děvčatům blahopřejeme.          MP_MVB_Frenstat_2023_vysledky

 

—————————————–

SGC MINI CUP

1x zlato, 1x stříbro

V sobotu 11. února se 3 naše závodnice zúčastnily SGC MINI CUPu, který pořádal oddíl SGC Ostrava. Závodilo se ve dvojboji na lavičce/kladině a prostných.

Kategorie MIMI I – zde nastoupila Lucinka Kolářová, která sbírá své první závodní zkušenosti. Lucinka cvičila moc hezky. Trochu popletla sestavu na prostných, ale celkově vše zvládla na výbornou. Obsadila druhé místo a odváží si svou první medaili – stříbrnou.

Kategorie MIMI II – Eliška Zrůnová také cvičila na lavičce a prostných a cvičila nádherně a zvítězila.

Kategorie Mladší žákyně – Beátka Malušková cvičila na kladině a prostných a také ona vše zvládla dobře a vybojovala výborné 6. místo.

Blahopřejeme.        SGCMiniCup2023_děvčata_výsledky

 

O VALAŠSKÝ FRGÁL

2x zlato, 2x stříbro, 1x bronz

V sobotu 4. února se uskutečnil ve Valašském Meziříčí první závod Moravského poháru pod názvem O valašský frgál. Celkem 12 závodnic reprezentovalo náš oddíl a na prvních závodech sezóny byla nervozita znát. 

Kategorie 1 

1.místo Justýna Latinová, 11. místo Julie Frolková

Justýnka zacvičila všechna nářadí – lavičku, prostná i přeskok moc hezky. Julinka má slabší přeskok, který určitě do příštích závodů zlepší.

Kategorie 2

5. místo Beáta Malušková, 6.místo Mariána Knedlíková

Beáta spadla z kladiny a tím se připravila o medailové umístění, Mariánka měla slabší bradla. Obě zacvičily poprvé sestavu na prostných na hudbu a moc se jim podařila. 

Kategorie 4

7. místo Ema Vavrušová

Emička byla velmi nervózní. Nepodařil se jí přeskok, a úplně popletla sestavu na prostných.  

Kategorie 5

1.místo Kateřina Macháčková, 2.místo Tereza Holáňová, 3.místo Elen Maleňáková, 4. místo Natálie Hlůšková, 6. místo Tereza Dobřecká

Naše děvčata tuto kategorii úplně ovládla. Cvičila moc hezky a zaslouženě obsadila první pozice. Kateřina, Tereza D a Elen poprvé zacvičily ve svých sestavách rondát flik salto a Terezka Holáňová dokonce salto vpřed s vrutem 180 stupňů 

Kategorie ELITE

2.místo Marjana Matušková, 4.místo Jana Burešová

Marjance chyběly 2 desetiny bodu k vítězství. Ty ztratila svým zaváháním na kladině. Jana spadla z kladiny, což ji stálo medailové umístění. Jana poprvé v závodě předvedla salto s vrutem 360 stupňů na prostných. 

Blahopřejeme a děkujeme za reprezentaci oddílu,

Vysledky_OVF_VM_2023 (1)

 

 

NÁBOR LEDEN 2023

Vítáme mezi sebou nová děvčata, která byla přijata do oddílu z náboru. Přejeme hodně zdaru a elánu do cvičení.

——————————————————————–