MEMORIÁL M. ŠIROKÉ – KVALIFIKAČNÍ ZÁVOD PRAHA

31. ročník Memoriálu Marie Široké, který hostil TJ Bohemians Praha v sobotu 25. 5. 2019, byl současně 3. kvalifikačním závodem. Obě naše závodnice Jana Burešová i Marjana Matušková nastoupily v I. sledu.

Jana i Marjana zacvičily všechny sestavy bez nezdaru, z ničeho nespadly a snažily se co nejvíce. Například Marjanka měla nádherný přeskok, za který dostala krásnou známku 9,4. Také sestava na bradlech se u obou děvčat zlepšila. Ještě jsou mezery na kladině a prostných. Ale vše se dá dotrénovat. Celkem závodilo 74 děvčat a naše závodnice se umístily: Marjana na 31. místě a Jana na 43. místě.

Po 3. kvalifikačním závodě jsme měli velkou radost. Obě děvčata – Janička i Marjanka, se probojovala mezi 55 nejlepších gymnastek, které postoupily v kategorii VS2A na Mistrovství ČR. Blahopřejeme.

img402 celkové pořadí kvalifikace

výsledky Memoriál Široké

———————————————-

KARVINSKÝ MÁJOVÝ ZÁVOD

3x bronz

TJ Kovona Karviná pořádala v sobotu 18. května další závod Moravského poháru, který byl tentokrát určen pro mladší gymnastky ve věku 6 až 10 let.

Kategorie 1 – velkou radost nám v této nejmladší kategorii udělala Adélka Skalková, která vybojovala bronzovou medaili za třetí místo. Jen o pár setinek za ní zůstala na 4. místě další naše závodnice – Julie Křápková, 8. místo obsadila po drobném nezdaru na lavičce Ema Macková.

Kategorie 2 – v gymnastickém trojboji (přeskok, lavička, prostná) zacvičila všechny své sestavy úspěšně Kateřina Macháčková, která vybojovala bronzovou medaili za 3. místo. Tereza Dobřecká obsadila 11. příčku.

Kategorie 4 – bohužel obě naše závodnice spadly z kladiny, což je stálo určitě lepší umístění. Ale i tak jsme měli i v této kategorii radost z medaile, protože sestavy na bradlech, prostných i přeskok zvládly obě závodnice již bez chyb a velmi dobře – Veronika Žáčková obsadila bronzový stupínek za 3. místo. Magdaleně Latinové patřila 5. příčka.

Blahopřejeme!

MP__Karviná_2019 – VYSLEDKY_final

2018 – VÝSLEDKY – MP – PO 6. ZÁVODU – JEN ČLENI

—————————————-

KVALIFIKAČNÍ ZÁVOD OSTRAVA

Memoriál M. Kojdeckého byl zároveň i 2. kvalifikačním závodem, který hostila TJ Sokol Moravská Ostrava v sobotu 18. května.

Naše závodnice v kategorii VS2A Jana Burešová a Marjana Matušková nastoupily v 1. sledu a jejich prvním nářadím byla bradla. Jana Burešová se výrazně zlepšila oproti závodu v Brně, Marjance se nedaří navázat prvky a tak je její hodnocení na tomto nářadí nižší oproti ostatním. Dalším nářadím byla kladina. Obě děvčata zacvičila bez pádu, jen Jana měla výkyv po hvězdě, známky obou byly o malinko vyšší než v první kvalifikaci. Třetím nářadím byla prostná. Jana i Marjana zacvičily své sestavy dobře, drobnosti se ještě dají vylepšit. Známky byly o bod lepší než v Brně tak jako u ostatních závodnic. Přeskok byl pro děvčata posledním nářadím. Jana má na přeskoku rezervy a bude se ho snažit vylepšit, Marjana opět skočila velmi pěkně, za což obdržela velmi pěkné hodnocení. Vystoupení obou našich gymnastek bylo velmi pěkné.

V 52-členném startovním poli  obsadily: Marjana Matušková 20. místo, Jana Burešová 27. místo.

Vysledky

SGZ Kvalifikacni zavody MCR_Brno_Ostrava

————————————–

KVALIFIKAČNÍ ZÁVOD BRNO

Prvního kvalifikačního závodu, který pořádal Sokol Brno I v sobotu 11. 5. 2019 se zúčastnily z našeho oddílu Marjana Matušková a Jana Burešová v kategorii VS 2A.

Marjanka nastoupila k závodu hned v prvním sledu. Prvním nářadím byl přeskok, což je nářadí, na kterém se jí daří a dařilo se i v Brně, když získala čtvrtou nejvyšší známku na tomto nářadí – 19.30. Na bradlech musí Marjanka dopilovat navazování prvků, známka 16.40 odpovídala předvedení. Třetím nářadím byla kladina. Marjanka zacvičila sestavu klidně, bez zaváhání a obdržela známku 17,50. Posledním nářadím byla prostná. I tady nebylo větších chyb, ale známka byla nízká. V sestavě jí nebyl uznán jeden prvek. Rozhodčí na tomto nářadí dávali velmi nízké známky celkově. I hodnocení pro sestavu Marjanky na prostných bylo nízké – jen 15,60.

Janička nastoupila k závodu ve druhém sledu. Prvním nářadím byl přeskok. Jana má v přeskoku ještě rezervy a prostor ke zlepšení známky 18,150. Bradla jsou zase naopak Janiným dobrým nářadím. Bohužel zranění lokte jí nedovolilo naplno trénovat. Známka 16,650 by mohla být  na dalších závodech určitě vyšší. Kladinu zacvičila Jana bez hrubých chyb, nespadla, jen měla velký výkyv u holubičky – obdržela známku 16,350. Prostná má Jana originální a zacvičila je hezky. Rozhodčí na tomto nářadí ale dávali velmi nízké hodnocení – pro ni to bylo 15.950.

Celkově se ve 74-členném závodním poli umístila naše děvčata následovně:

Marjana Matušková – 25-26. místo. Jana Burešová na 42. místě. Obě splnily výkonnostní stupeň VS2A.

Do Mistrovství ČR v této kategorii postupuje z kvalifikačních závodů nejlepších 55 děvčat. Proto se děvčata zúčastní i kvalifikačních závodů v Ostravě a v Praze a budou se snažit vylepšit si své bodové hodnocení. Držíme pěsti.

Vysledky

—————————————

TRÉNINK VE ZLÍNĚ 8. 5. 2019

Na tréninky v gymnastické tělocvičně ve Zlíně se vždy těšíme. I když byla středa 8. 5. státním svátkem a my jsme mohli lenošit doma, rozhodli jsme se strávit toto středeční dopoledne gymnastikou. Dvou a půl hodinový trénink jsme využili jak se jen dalo. Některá děvčata si doladila sestavu na prostných, některá zkoušela nové prvky na airtracku, velké trampolíně nebo do molitanové jámy. Ale hlavně se nám všem trénink líbil a splnil naše očekávání.

—————————————-

ROSICKÁ ŠTIKA 2019

3 zlaté, 3 stříbrné, 3 bronzové + zlatý a stříbrný pohár

Dalo by se říci, že rosická štika ostrožským gymnastkám chutná. Aspoň podle výsledků. Ze 17. ročníku tohoto závodu, který se konal v sobotu 4. května,  si gymnastky přivezly úctyhodnou sbírku medailí.

Kategorie 1 – celkem 16 šestiletých děvčátek závodilo na lavičce a prostných. Nejlépe se z našich vydařilo cvičení Julii Křápkové, která vybojovala stříbrnou medaili i pohár za 2. místo, těsně za stupni vítězů na 4. místě se umístila Adéla Skalková, 5. místo patřilo Adrianě Cintulové a 8. místo Emě Mackové.

Kategorie 2 – byla nejméně obsazenou kategorií. Závodilo celkem 8 gymnastek. A vyhlášení výsledků bylo velkým překvapením, protože svěřenkyně Magdy Zpěvákové obsadily všechny 3 stupně vítězů – na 1. místě a zlato si odváží Kateřina Macháčková, stříbrnou medaili za 2. místo vybojovala Tereza Dobřecká a 3. místo a bronz patřilo Gabriele Nečasové. Děvčata cvičila moc krásně a umístění je zasloužené.

Kategorie 3 – i v této kategorii jsme získali absolutní vítězství. Natálie Hlůšková byla ze všech 19 závodnic nejlepší a vyhrála zlatou medaili i pohár za 1. místo, Ema Šuráňová obsadila bronzový stupínek za 3. místo. Obě děvčata cvičila na kladině a prostných nádherně.

Kategorie 4 – ta byla našim oddílem nejvíce zastoupená. Závodilo zde celkem 6 ostrožských gymnastek. A opět nenašly Ostrožanky přemožitelky a obsadily dokonce první 4. místa. Nejlepší ze všech byla Magdalena Latinová, která zvítězila a vybojovala zlatou medaili i pohár, na druhém místě skončila po čistém cvičení na kladině a prostných Darja Romanina a bronzový stupínek s bronzovou medailí i pohárem patří Veronice Žáčkové. Na 4. místě byla Valérie Králíková, 11. místo patřilo Viktorii Králíkové a Gabriela Holásková skončila na místě třináctém z 18 závodnic a to jen díky nezdařené kladině.

Díky těmto krásným výsledkům jsme se radovali i v soutěži družstev, do kterého se započítávaly výsledky z kategorií 1,2,3.

1.místo obsadilo družstvo ve složení: Adéla Skalková, Kateřina Macháčková, Natálie Hlůšková

2. místo obsadilo družstvo ve složení: Julie Křápková, Tereza Dobřecká, Ema Šuráňová.

Celkem závodilo 5 družstev.

Všechna děvčata zaslouží velkou pochvalu. Blahopřejeme a děkujeme!

Družstva

Výsledky Rosice 2019 . jednotlivkyně

——————————————

VSETÍNSKÁ KLADINKA

1 zlatá a 1 stříbrná

Další závod zařazený do Moravského poháru hostil gymnastický oddíl ze Vsetína v sobotu 27. dubna 2019. Závod byl určen pro starší ročníky – pro kategorie 5, 6, 7 a 8.

Za náš oddíl se závodu zúčastnila pětice gymnastek – Ella Baldock, Veronika Janíková, Eliška Riedlová, Eliška Mazurková a Johana Latinová.

Kategorie 5Ella Baldock prošla celým čtyřbojem bez zaváhání. Velmi se snažila, cvičila čistě. Zejména sestava na kladině se jí podařila výborně, díky tomu také postoupila do finále na tomto nářadí, které se konalo po skončení závodu. Ella vybojovala stříbrnou medaili za 2. místo.

Kategorie 6 – Veronika Janíková může být se svým výkonem vcelku spokojená. Pro ni obávaná kladina dopadla v tomto závodě výborně, Verunka dokonce postoupila do finále na tomto nářadí. Dvě přerušení na bradlech, ale znamenalo nižší známku na tomto nářadí a celkově konečné 6. místo. Nutno zmínit, že Veronika nastoupila do soutěže s namoženými třísly, což jí nedovolovalo úplný rozsah pohybu a u některých prvků musela překonat bolest.

Kategorie 7 – škoda, že se Eliška Riedlová dopustila chyby na kladině, protože jinak by byla na stupních. Ale i tak 4. místo je moc pěkné umístění. Eliška Mazurková nezaváhala, nic nepokazila, rezervy jsou ještě ve cvičení na bradlech. Konečné 6. místo je moc pěkným výsledkem.

Kategorie 8Johanka Latinová byla v této kategorii nejlepší a vyhrála zlatou medaili za 1. místo. Johanka zaslouží medaili i za bojovnost, protože si v rozcvičení poranila koleno a nebylo vůbec jisté, zda závod dokončí. Je to bojovnice a touha závodit byla silnější než bolest. Přejeme Johance brzké uzdravení.

Vloženým závodem byl závod na kladině, do kterého postoupilo 8 nejlepších děvčat, a z jednoho oddílu se mohly zúčastnit jen 2 závodnice. Z našich děvčat zacvičily ve svých závodech nejlépe Ella Baldock a Veronika Janíková. Veronika bohužel již nedokázala zopakovat sestavu bez chyby a ve finále se umístila na 7. místě. Ella Baldock cvičila klidně a čistě a vybojovala nádherné 4. místo.

Blahopřejeme.    2018 – VÝSLEDKY – MP – PO 5. ZÁVODU – JEN ČLENI

2019 – 4 – 27 – VSETÍNSKÁ KLADINA

 

———————————————-

ZNOJMO GYM CUP 2019 – ZNOJEMSKÁ KLADINKA

1 zlatá, 3 bronzové

Již 32. ročník závodu Znojemská kladinka, Znojmo Gym Cup uspořádal v sobotu 20. 4. 2019 gymnastický klub Znojmo. V krásné prostorné tělocvičně na kvalitním nářadí si přejely zazávodit nejenom ostrožské gymnastky, ale i gymnastky z Vítkovice, Moravské Ostravy, Sokola Brno, Moravské Slávie Brno, Přerova, Vsetína, Moravského Krumlova, Sokola Zlín, Gymnastiky Zlín, Valašského Meziříčí, Doks a Horních Počernic a Znojma. Tak bohaté bylo závodní pole. A výkony byly vynikající.

Nejmenší děvčata závodila na kladině a prostných, starší v povinném programu v gymnastickém čtyřboji. A právě možnost vyzkoušet si poprvé sestavy ze závodního programu byl ten hlavní důvod, proč jsme svůj prodloužený víkend zkrátili a strávili ho v tělocvičně. A nelitovali jsme. Naše děvčata vyhrála hned 4 cenné kovy. 1 zlatý a 3 bronzové poháry.

Ročník 2011-2012 – V této kategorii závodila Kateřina Macháčková a Tereza Dobřecká. Děvčata cvičila na kladině a na prostných. Kateřina Macháčková zacvičila bez chyb, za což byla odměněna bronzovou medailí a ziskem bronzového poháru. Tereza udělala drobné chybičky na prostných i na kladině a umístila se na místě 13. z 25 startujících závodnic. Nutno zmínit, že první 2 místa obsadila děvčata o rok starší.

Kategorie VS3C – mladší žákyně C – věk 2009-2010 – bronzový pohár v této kategorii vyhrála Veronika Žáčková. Veronika zaslouží velkou pochvalu, byl to její první závod, ve kterém skákala na přeskoku přemet přes stůl 110 cm, na bradlech se jí podařila vazba vzklopka skrčka (bohužel s pádem), ale i tak měla nejvyšší známku ze všech. Na kladině se jí nepodařil přemet vzad, při kterém spadla, novou sestavu na prostných na novou hudbu zacvičila pěkně a to vše jí vyneslo zisk 3. místo. Její starší kolegyně Ella Baldock se dopustila pádu na kladině (přemet vzad), a hlavně popletla sestavu na prostných, které bývají jinak její silnou disciplínou. Celkově skončila na 6. místě.

Kategorie VS2A – žákyně A – Marjanka Matušková a Jana Burešová, které se připravují v této nejtěžší kategorii si přijely do Znojma hlavně sestavy vyzkoušet, protože něco jiného je cvičit na tréninku a úplně něco jiného je předvést se na závodech. Marjanka byla navíc hendikepována zraněním kolena, které jí nedovolilo plnou přípravu. I tak děvčata zvládla závod celkem dobře. Marjanka Matušková cvičila nádherně na přeskoku, bradlech i kladině, na prostných měla maličkou chybičku – toto moc pěkné cvičení jí vyneslo krásné páté místo s celkovým ziskem 72,9 bodu. Jana Burešová cvičila nádherně na bradlech, bohužel spadla po dálkovém skoku na kladině a zapomněla přemet na prostných. Jana skončila na desátém místě.

Kategorie VS4C – žákyně C – starší – zde nám udělala velkou radost Štěpánka Pavlicová. Štěpánka už několikrát dokázala, že prostě závodit umí. I přes to, že v poslední době toho moc nenatrénovala vinou nemoci a různých jiných aktivit, na závodech se dokáže vyburcovat a předvést to nejlepší. A to se jí podařilo i ve Znojmo. Sice zaznamenala pád při přemetu vzad na kladině, ale vše dohnala na ostatních nářadích  a vyhrála bronzový pohár za třetí místo.

Kategorie VS4B – žákyně B starší – Veronika Janíková začala své vystoupení na přeskoku. Verunka je malé postavy a přeskok není její silnou stránkou, ale ve Znojmě skočila moc dobře. Na bradlech zvládla šestiprvkovou sestavu bez chyb, zato kladina Veronice vůbec nevyšla. Verunka spadla hned třikrát. A je to škoda, protože bez pádů by měla druhou nejhezčí kladinu. Tak snad z ní spadne ta její závodní nervozita a předvede všem, co opravdu umí. Prostná byla hezká, kromě piruety, kterou jí rozhodčí neuznaly. Ale o tom sport je. Naučí nás překonávat překážky, zvednut hlavu a bojovat dále.

Kategorie VS 6C – ženy C – v této kategorii startovaly jen 3 závodnice, Johanka Latinová a závodnice z Vítkovic a Doks. Johanka neudělala žádnou chybu. Johanka zařadila do svých sestav těžší prvky na všech nářadích a ty se podařily. Cvičila hezky a zaslouženě vyhrála a ze Znojma si odváží zlatý pohár i medaili.

Blahopřejeme!

Výsledky

——————————————-

VELIKONOČNÍ ZÁVOD V HULÍNĚ

2 zlaté, 4 stříbrné a 3 bronzové

Čtvrtý závod Moravského poháru hostil Hulín v sobotu 6. dubna 2019. Tentokrát byl závod dvojbojem, ve kterém mladší děvčata cvičila na lavičce a prostných. Starší závodila na bradlech a kladině.

Závod byl pro naše gymnastky úspěšný. Získaly celkem 9 medailí a spoustu dalších krásných umístění.

Kategorie 1 – na lavičce a prostných zacvičila své sestavy velmi hezky Adélka Skalková, která vybojovala stříbrnou medaili za 2. místo. Těsně za stupni vítězů skončila na 4. místě Ema Macková a 6. místo vybojovala Adriana Cintulová.

Kategorie 2 – zde závodnice bojovaly jen na lavičce a na prostných a rozestupy byly velmi těsné. Stříbrnou medaili za 2. místo si z Hulína odváží Kateřina Macháčková, Tereza Dobřecká se umístila na 7. místě a Gabriela Nečasová po nezdaru na lavičce skončila dvacátá.

Kategorie 3 – v této kategorii jsme měli radost ze zisku medaile. Zasloužila se o ni Ema Šuráňová, která v celkovém hodnocení za kladinu a bradla vybojovala bronzovou medaili za 3. místo. Natálii Hlůškové se nezdařila kladina a skončila na místě desátém.

Kategorie 4 – výsledek této kategorie nám vyrazil dech, protože se naše závodnice umístily na prvním, druhém a třetím místě. První místo získala Magdaléna Latinová, 2. místo patřilo Veronice Žáčkové a 3. místo vybojovala Valérie Králíková. Super výsledek. Další naše závodnice se umístily následovně – 9. místo Darja Romanina, 10. místo Gabriela Holásková a 19. místo Viktorie Králíková.

Kategorie 5 – byla pro náš oddíl také velmi úspěšná. Marjana Matušková získala stříbrnou medaili za 2. místo, 3. místo vybojovala Ella Baldock a těsně pod stupni vítězů na 4. místě skončila Jana Burešová.

Kategorie 6 – Veronika Janíková se umístila pro ni na nepopulárním, ale přesto na krásném 4. místě, kousíček od medailí.

Kategorie 7 – v této kategorii se Eliška Riedlová také umístila na 4. místě, Eliška Mazurková skončila celkově šestá.

Kategorie 8  – nejlepší závodnicí ze všech byla Johanka Latinová, která získala za své prvenství zlatou medaili.

Blahopřejeme.   2019 – 6 – 4 – VÝSLEDKY – VELIKONOČNÍ ZÁVOD – HULÍN

2019 – VÝSLEDKY – MP – PO 4. ZÁVODU – JEN ČLENOVÉ (1)

 

———————————————————–

MEMORIÁL MILOŠE BORTLA VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ

3 zlaté, 3 stříbrné a 2 bronzové

Uctít památku zakladatele sportovní gymnastiky ve Valašském Meziříčí – pana Miloše Bortla, přijelo v sobotu 23. března do Valašského Meziříčí na jeho memoriál kolem 160 gymnastek z klubů z Moravy a i ze Slovenska.

Ostrožským gymnastkám se závod vydařil nádherně – získaly celkem 8 medailí.

Kategorie 1 – šestileté gymnastky bojovaly na lavičce a prostných. Nejlépe se cvičení vydařilo Adélce Skalkové, která získala stříbrnou medaili za 2. místo. Emička Macková se umístila na 5. místě a Julinka Křápková byla celkově devátá.

Kategorie 2 – mezi sedmiletými byla nejlepší ze všech Kateřina Macháčková, která cvičila na lavičce a prostných a skákala na přeskoku nádherně a zaslouženě zvítězila. Tereza Dobřecká skončila na 8. místě, i ona měla nádhernou lavičku a prostná, jen trochu horší byl přeskok. Gabriela Nečasová se umístila na místě dvanáctém. Nutno podotknout, že rozdíl mezi druhým a dvanáctým místem byl o tisíciny bodu a rozhodovala opravdu každá maličkost. Tak je závodní pole vyrovnané.

Kategorie 4 – devítileté gymnastky cvičily již v tradičním gymnastickém čtyřboji. I v této kategorie má Uh.Ostroh vítězku. Veronika Žáčková celkově zvítězila. Veronika zaslouží pochvalu za zařazení těžších prvků do svých sestav. Na druhém místě a stříbrnou medaili vybojovala Magdaléna Latinová. Magdička cvičila nádherně. Darja Romanina byla ze začátku závodu velmi nervózní, hlavně na přeskoku a bradlech, kde se dopustila chyb. Ale svou čistou sestavou na kladině a prostných si vylepšila celkové skóre a umístila se na 11. místě, Viktorie Králíková skončila na celkové 17. příčce ze 30 startujících.

Kategorie 5 – děvčata zacvičila hezky, takže stříbrnou medaili vybojovala Ella Baldock, Jana Burešová byla těsně za ní na bronzovém stupínku. Janičce se nepovedl přemet vzad na kladině, jinak to mohlo být ještě lepší. Zato salto vpřed na prostných bylo nádherné.

Kategorie 6 – zde soutěžily Veronika Janíková a Štěpánka Pavlicová. Veronika Janíková si odváží domů krásné umístění, a to 4. místo z 31 startujících. Verunka skončila na 4. místě je o setinky bodu a kdyby nespadla při přemetu vzad z kladiny, byla by určitě medailová. Štěpánka v konkurenci starších cvičila moc hezky, nic nepokazila, vyzkoušela si i nové prvky, které bude ještě vylepšovat a celkově se umístila na pěkném 11. místě.

Kategorie 7Eliška Riedlová vybojovala bronzovou medaili za 3. místo, Eliška Mazurková skončila hned pod stupni vítězů na místě čtvrtém. Děvčata jsou bojovnice a jejich cvičení bylo moc hezké.

Kategorie 8 – tuto kategorii ovládla Johanka Latinová, která zvítězila. Johanka zacvičila všechny své sestavy bez chyb a tak jí zlatá medaile zaslouženě patří.

Výsledky Valmez

————————————–

GYMNASTICKÉ NADĚJE 2019

2 stříbrné a 2 bronzové medaile

Výkony 97 soutěžících gymnastek z 13 oddílů byly k vidění na závodu pořádaném naším oddílem v sobotu 9. 3. 2019. A na své si přišel laik i fajnšmekr gymnastiky. Výkony gymnastek byly úchvatné.

V našich skromných podmínkách jsme přivítali gymnastky z GK Vítkovice, TJ Sokol Moravská Ostrava, KSG Rosice, KSG Znojmo, TJ Loko Pardubice, TJ Ostrožská Nová Ves, TJ Sokol Zlín, TJ Sokol Vsetín, KSG SK Přerov TJ Valašské Meziříčí, TJ Sokol Hodonín, TJ Rožnov pod Radhoštěm.

Kategorie 1 (6 let) – dvanáctičlenné startovní pole nejmladších gymnastek závodilo ve dvojboji na lavičce a prostných.  Hned první kategorie nám přinesla medailovou radost. Julie Křápková se umístila na 3. místě. Také ostatní ostrožská děvčátka získala pěkná umístění – Ema Macková byla šestá, Adéla Skalková sedmá a Adriana Cintulová desátá.

Kategorie 2 (7 let)Kateřina Macháčková vybojovala bronzovou medaili. Tereza Dobřecká byla z 17 gymnastek na 8. místě, Gabriela Nečasová byla sedmnáctá. Děvčata závodila v gymnastickém trojboji – na bradlech, kladině a prostných. Byl to jejich první závod na kladině i bradlech a tak u některých byla znát nervozita.

Kategorie 3 (8 let) – 16 gymnastek startovalo a soutěžilo již v gymnastickém čtyřboji. Nejlepší z našich závodnic se umístila Natálie Hlůšková na krásném 4. místě, Ema Šuráňová po zaváhání na bradlech  a kladině skončila jedenáctá.

Kategorie 4 (9 let) –  mezi devítiletými závodily 3 ostrožské gymnastky – Veronika Žáčková, Magdalena Latinová a Darja Romanina. Závodnice musely splnit náročné požadavky. Škoda, že se každá z nich dopustila nějaké chyby. Určitě by si odvezla nějakou medaili. Veronika Žáčková se i přes pád na bradlech umístila na krásném 4. místě, Magdalena Latinová skončila celkově osmá a Darje Romanině byla osudná kladina a umístila se na třináctém místě.

Kategorie 5 (10 let) – mezi osmičkou soutěžících gymnastek vybojovala stříbrnou medaili Marjana Matušková, která zacvičila všechny své sestavy moc hezky a bez zaváhání. Jana Burešová se umístila na pátém místě, Ella Baldock byla sedmá.

Kategorie 6 (11-12 let) – byla nejpočetnější, závodilo celkem 21 gymnastek. Velmi pěkně zacvičila Veronika Janíková a umístila se v silné konkurenci na sedmém místě, Štěpánka Pavlicová byla čtrnáctá.

Kategorie 7 (13 let a více)Johana Latinová nezaváhala, zacvičila své sestavy čistě a zaslouženě vybojovala stříbrnou medaili, na čtvrtém místě skončila Eliška Riedlová a pátá byla Eliška Mazurková.

Všem děvčatům blahopřejeme k předvedeným výkonům a děkujeme za reprezentaci oddílu.

Děkujeme našim obchodním partnerům za podporu – Peněžní dům spořitelní družstvo Uherské Hradiště, SOLAR MORAVA a.s., Ristorante Toscana, Relax 21.

Děkujeme rodičům za přípravu a hladký průběh závodu.

Gymnasticke nadeje_2019-03-02_16-57-40-VÝSLEDKY

——————————————————

ZÁVOD MORAVSKÉHO POHÁRU

V BYSTŘICI POD HOSTÝNEM

3 zlaté a 4 bronzové medaile

Druhý závod Moravského poháru byl uspořádán gymnastickým klubem z Bystřice pod Hostýnem v neděli 3. března 2019.  Závodilo se pouze na dvou nářadích – na kladině/lavičce a na prostných. My jsme pojali tento závod jako přípravu na závod, který pořádáme v Uh.Ostrohu příští sobotu 9. března. Proto měla děvčata v sestavách zařazeny nové prvky, aby si je odzkoušela.

Nutno podotknout, že závod byl ovlivněn méně kvalitním nářadím. Ale nemůžeme si stěžovat, podmínky byly pro všechny závodnice stejné.

Kategorie 1 (2013) – k závodu nastoupila Julie Křápková, Adéla Skalková a Ema Macková, pro kterou to byl vůbec první závod v gymnastické kariéře. Děvčátka zacvičila sestavy moc hezky, snažila se a také se moc hezky umístila. Julinka Křápková vybojovala bronzovou medaili, Adélka Skalková skončila na 4. místě a Emička Macková byla pátá z osmi závodnic.

Kategorie 2 (2012) – Tereza Dobřecká a Kateřina Macháčková podaly moc pěkný výkon. Terezka Dobřecká získala bronzovou medaili a Kačenka Macháčková zůstala o pár desetinek za ní na 4. místě. V této kategorii závodilo 17 gymnastek.

Kategorie 3 (2011) – zde nás reprezentovala jen Natálie Hlůšková. Natálka měla moc hezká prostná a kladina se jí také celkem povedla a v součtu to byla radost ze zisku bronzové medaile. Celkem závodilo 11 závodnic.

Kategorie 4 (2010) – Viktorie Králíková, Magdalena Latinová, Gabriela Holásková poznaly zrádnost kladiny, když z ní několikrát spadly většinou při kotoulech. Je to škoda, protože Magdalenka Latinová se i se 2 pády umístila na 5. místě. I Viktorka a Gabrielka cvičily čistě, jen škoda těch pádů. Viktora obsadila 13. místo, Gabča 14. místo z 18 závodnic.

Kategorie 5 (2009) – Marjana Matušková, Jana Burešová, Ella Baldock předvedly sestavy, ve kterých si odzkoušely nové prvky, jako salta vpřed i vzad na prostných. Marjanka Matušková zacvičila čistě, krásně a zaslouženě zvítězila a odváží si zlatou medaili. Ella Baldock upadla při saltu vpřed na prostných, ale sestavu na kladině zacvičila bez chyb, vylepšila si celkové skóre a vybojovala bronzovou medaili. Jen 3 desetinky od bronzu skončila Jana Burešová, která bohužel zaznamenala pád na kladině i na prostných. V kategorii cvičilo 16 závodnic.

Kategorie 6 (2008-2007) v této kategorii závodily Veronika Janíkové a Štěpánka Pavlicová. Veronika se dopustila chyb na kladině a na prostných a umístila se na 9. místě. Štěpánka Pavlicová cvičila bez chyb a jak už několikrát prokázala je prostě „závodní typ“ a byla ze všech závodnic nejlepší a zvítězila. Celkem závodilo 25 závodnic.

Kategorie 7 (2006-2005) – Elišce Riedlové se nezdařily salta vpřed z kladiny i na prostných, což ji odsunulo z medailových pozic a umístila se na 6. místě z 11 závodnic.

Kategorie 8 (2004-2002) – celkovou vítězkou se zaslouženě stala Johanka Latinová. Johanka zacvičila čistě na kladině i na prostných a vybojovala zlatou medaili. Soutěžilo 9 závodnic.

Blahopřejeme.

2019 – 3 – 3 – VÝSLEDKY – MORAVSKÝ POHÁR – BYSTŘICE P-H 2019 – 3 – 3 – VÝSLEDKY – MORAVSKÝ POHÁR – BYSTŘICE P-H

2018 – VÝSLEDKY – MP – PO 2. ZÁVODU – ČLENOVÉ SVAZU 2018 – VÝSLEDKY – MP – PO 2. ZÁVODU – ČLENOVÉ SVAZU

—————————————

MEMORIÁL VOJTĚCHA BRAŽINY 

2 zlaté, 3 stříbrné a 2 bronzové medaile

První závod Moravského poháru pořádal gymnastický oddíl Frenštát pod Radhoštěm v sobotu 16. února 2019. Závod probíhal jako gymnastický dvojboj a trojboj. Našim gymnastkám se hned první závod roku 2019 výtečně vydařil. Z Frenštátu si převezly 7 medailí.

Kategorie 1 – (2013) děvčátka závodila na lavičce a prostných. Mezi nimi i naše nejmladší závodnice Julie Křápková, pro kterou to byl její první závod v životě. A právě závodní zkušenosti potřebujeme nasbírat. Julinka zaslouží pochvalu, protože se opravdu moc snažila. Chybičky v sestavách ještě nějaké byly, ale Julinka je perspektivní gymnastka, která je dokáže svou houževnatostí brzy odstranit. Celkově se umístila na 4. místě.

Kategorie 2 – (2012) gymnastky závodily v trojboji, na přeskoku, lavičce a prostných. Všechny tři naše závodnice se moc snažily. Nejvíce ze všech Kateřina Macháčková, která se stala celkovou vítězkou. Tereza Dobřecká zacvičila také moc hezky a z Frenštátu si odváží bronzovou medaili. Gabriela Nečasová závodila poprvé v životě, také ona musí ještě nasbírat závodní zkušenosti. Celkově se umístila na 10. místě z 18 závodnic.

Kategorie 3 – (2011) v této kategorii závodila za náš oddíl jen Natálie Hlůšková. Natálka cvičila na přeskoku, bradlech a prostných. V 18-ti členném startovním poli se umístila na pěkném 8. místě. Rozdíl mezi jednotlivými závodnicemi byl minimální.

Kategorie 4 – (2010) gymnastky převedly své sestavy na bradlech, kladině a přeskoku. Z našich závodnic si nejlépe vedla Veronika Žáčková, která vybojovala stříbrnou medaili. Další závodnice se umístily následovně: 6. Magdalena Latinová, 8. Darja Romanina a 13. Viktorie Králíková. Celkem závodilo 18 gymnastek.

Kategorie 5 – (2009) tato kategorie nám přinesla největší radost. Desetileté ostrožské gymnastky ovládly stupně vítězů. 1. místo Marjana Matušková, 2. místo Jana Burešová, 3. místo Ella Baldock. Wow!!!

Kategorie 6 – (2007-2008) v této kategorii závodila Veronika Janíková. Verunka měla v této kategorii nejlepší kladinu, bohužel na přeskoku a bradlech měla drobné chyby, které ji stály umístění na stupních vítězů. K bronzu to nebylo daleko. Veronika se umístila na 4. místě z 20 závodnic.

Kategorie 7 – (2006-2005) – Eliška Riedlová předvedla moc pěkný výkon. Přeskok, bradla i kladinu zacvičila velmi dobře a vyhrála stříbrnou medaili. Celkem závodilo 8 děvčat.

Kategorie 8 – (2004-2002 let)  – Johana Latinová se mezi osmičkou soupeřek umístila na 4. místě.

Blahopřejeme!!

img401

Pořadí Moravského poháru po 1. závodu: 2019 – VÝSLEDKY – MP – PO 1. ZÁVODU

 

——————————————–

NÁBOR NOVÝCH ČLENŮ

Isabelka a Miluška byly přijaty do našeho oddílu do družstva přípravky. Přejeme děvčátkům hodně elánu, radosti ze cvičení a hlavně výdrž.

 

————————————-

NOVOROČNÍ POHÁR 2019

Gymnastický oddíl Frenštát pod Radhoštěm uspořádal tradiční závod „Novoroční pohár“, kterého se 26. ledna zúčastnila z našeho oddílu jediná závodnice – Ella Baldock.

Ella v kategorii desetiletých gymnastek závodila v trojboji na přeskoku, bradlech a kladině. Své sestavy zvládla bez hrubých chyb jen s drobným zaváháním. Celkově se umístila na 4. místě, 3 desetinky jí chyběly k zisku bronzové medaile. V kategorii závodilo 13 gymnastek.

Blahopřejeme!

NOVOROCNI_POHAR_2019_vysledky

Trénink ve Zlíně 12. 1. 2019

Příprava na novou závodní sezónu v roce 2019 se rozběhla naplno. První týdny v lednu patří hlavně silové přípravě. Ale i tu si rádi zpříjemníme třeba tréninkem v gymnastické tělocvičně ve Zlíně. Vypravili jsme se tam v sobotu 12.1.2019. Naplno jsme využili všech vymožeností, které nám tělocvična poskytla – nejvíce molitanovou jámu a velkou trampolínu.  

 

 

—————————————–