UPOZORNĚNÍ!!!

RUŠÍ SE TRÉNINK PŘÍPRAVKY VE STŘEDU 21. 3. 2018.

———————————-

4 MEDAILE Z VALAŠSKÉHO MEZIŘÍČÍ

Memoriálu Miloše Bortla, který se konal v sobotu 10. března 2018 se zúčastnilo celkem 140 gymnastek. Naše děvčata dosáhla vynikajících výsledků.

V kategorii 2011 cvičily gymnastky na třech nářadích – na přeskoku, lavičce a na prostných. Natálie Hlůšková získala třetí místo a bronzovou medaili. O kousek za ní skončila Ema Šuráňová na pátém místě. V kategorii závodilo celkem 14 gymnastek.

V kategorii 2010 jsme měli trojnásobné zastoupení. Nejlépe se vedlo na přeskoku, kladině a prostných Veronice Žáčkové, která vybojovala druhou příčku se stříbrnou medailí. Valérie Králíková se umístila na 10. místě a Darja Romanina skončila také velmi pěkně na 12. místě z celkového počtu 27 soutěžících.

V kategorii 2009 s velkým náskokem zvítězila Marjana Matušková a odváží se z Valašského Meziříčí zlatou medaili. Jana Burešová byla nejprve prezentována na 10. místě. Vedení výpravy podalo protest za udělení neutrální srážky 2 body za malý počet prvků v sestavě na prostných. Protest byl  uznán a Jana Burešová obsadila v celkovém pořadí 3. místo.

V kategorii 2008 dosáhla na velmi pěknou 5. příčku Štěpánka Pavlicová. V této kategorii závodilo celkem 24 gymnastek.

V kategorii 2006-2007 se Eliška Mazurková umístila uprostřed závodního pole – na 11. místě z 23. startujících.

V kategorii 2005-2004 bude Eliška Riedlová určitě litovat zaváhání na kladině a prostných, které ji připravilo o medailové umístění. Eliška obsadila 6. místo.

Blahopřejeme!

2018 – 3 – 10 – VALMEZ – MMB – VÝSLEDKY                             2018 – VÝSLEDKY – MP – PO 2 ZÁVODU – OFICIÁLNÍ

——————————–

ZLATÝ ŠTÍT VOKD OSTRAVA – PORUBA

V sobotu 24. 2. 2018 se konal již 43. ročník závodu Zlatý štít VOKD Ostrava-Poruba. Více jak 150 gymnastek se utkalo v gymnastickém dvojboji – na bradlech a kladině.  Náš oddíl reprezentovaly Veronika Žáčková v kategorii Začínajících gymnastek a Veronika Janíková spolu s Eliškou Riedlovou v kategorii Starší žákyně B.

Veronika Žáčková zacvičila nádherně na kladině (4.nejvyšší známka závodu), rezervy jsou ještě v jejím cvičení na bradlech. I tak v takto silné konkurenci je 12. místo z 32 startujících závodnic velmi pěkným umístěním.

V kategorii Starší žákyně B cvičily Veronika Janíková i Eliška Riedlová velmi hezky, mírné zaváhání na kladině, kvůli kterému jim nebyla uznána gymnastická vazba, však bylo určitou ztrátou, kterou již nedokázaly dohnat.  Přesto jsme s umístěním obou děvčat velmi spokojeni. Eliška Riedlová obsadila pódiové 6. místo a Veronika Janíková zaostala jen kousek za ní a skončila celkově osmá. V této kategorii závodilo celkem 24 gymnastek. Blahopřejeme!

img291

 

——————————————

4 medaile z Memoriálu Vojtěcha Bražiny

Na výbornou dopadl pro naše gymnastky první závod z pětice závodů Moravského poháru.

Závod věnovaný památce Vojtěcha Bražiny se konal ve Frenštátě v sobotu 17. února a odvážíme si z něj 4 medaile.

V nejmladší kategorii svůj první „opravdický závod“ má za sebou Kateřina Macháčková a hned z toho byla zlatá placka. Kačenka zacvičila na lavičce a prostných nejlépe ze svých vrstevnic a oceněním jí bylo celkové vítězství a zlatá medaile i pohár.

V kategorii sedmiletých gymnastek se výborně vedlo Emě Šuráňové. Ema se představila také na lavičce a prostných a z 15-ti členného startovního pole vybojovala výbornou 2. příčku a stříbrnou medaili. Nedařilo se Natálce Hlůškové, která zapomněla zacvičit jeden cvik na prostných, což jí odsunula až na 14. místo. Tak snad to vyjde příště.

V kategorii osmiletých, které závodily již v trojboji, a to na přeskoku, kladině a prostných, se dařilo velmi dobře Valérii Králíkové. Valerka i přes pád na kladině vybojovala bronzové třetí místo. Pochvalu si zaslouží za své cvičení na prostných a přeskoku.

V kategorii devítiletých byla nejlepší ze všech 21 závodnic Marjanka Matušková. Marjanka se sice také nevyhnula pádu z kladiny, ale zásluhou výborně zacvičených sestav na bradlech a přeskoku zvítězila a odváží si pohár za 1. místo a zlatou medaili.

Štěpánka Pavlicová měla bohužel také zaváhání na kladině, které ji určitě stálo umístění na stupních vítězů, protože na přeskoku a bradlech cvičila moc hezky. Z celkového počtu 25 závodnic skončila na pěkném 6. místě.

Blahopřejeme!

Výsledky

      

——————————————————–

5 medailí ze Slováckého džbánku

5 medailových pozic vybojovaly naše gymnastky na gymnastických závodech pod názvem Slovácký džbánek 2018, který pořádal Novoveský gymnastický oddíl v sobotu 10. února 2018. Závodu se zúčastnily závodnice z TJ Sokola Zlín, Gymnastiky Zlín, TJ Sokol Bučovice, našeho oddílu a domácí závodnice.

V kategorii 2 zvítězila s náskokem 1,8 bodu Veronika Žáčková. Verunka zvládla všechny čtyři gymnastické disciplíny bez zaváhání, na všech nářadích měla nejvyšší známku a tak si zaslouženě odváží zlatou medaili za 1. místo.

V kategorii 3 obsadila stříbrný stupínek Jana Burešová. Od zlata, které vybojovala bučovická závodnice, ji dělily pouhé 3 desetinky bodu.

V kategorii 4 byla konkurence největší, a to zásluhou gymnastek ze Zlína. Veronika Janíková měla stejný počet bodů jako třetí závodnice ze Zlína, ale díky vyšší známce na kladině vybojovala 2. místo a stříbrná medaile je její.

V kategorii 5 jsme měli dvojnásobné zastoupení. Nejlépe ze všech se dařilo Elišce Riedlové, která zvítězila a vybojovala zlatou medaili, Eliška Mazurková obsadila bronzovou třetí příčku.

Blahopřejeme!

img289

 

 

————————————-

NOVOROČNÍ POHÁR 2018

Novoročního poháru pořádaného gymnastickým oddílem Frenštát pod Radhoštěm 27. ledna se zúčastnila z našeho oddílu Ella Baldock.

Ella závodila mezi stejně starými děvčaty na přeskoku, bradlech a kladině. Zacvičila velmi pěknou sestavu na kladině – třetí nejlepší.

Z celkového počtu 20 závodnic se umístila na velmi pěkném 6. místě. Blahopřejeme.

Výsledky Novoroční pohár 2018 – kategorie 4

—————————–

ZLATO A STŘÍBRO Z CHROPYNĚ

15. ročníku Memoriálu P. Poly v Chropyni se v sobotu 13.1.2018 zúčastnily z našeho oddílu 3 závodnice – Natálka Hlůšková, Veronika Žáčková a Natálka Křížová. A hned první závod roku 2018 nám přinesl dvojnásobnou radost. 

Veronika Žáčkové v kategorii r.n. 2010 prošla čtyřbojem bez zaváhání a po velmi hezkém cvičení zvítězila a odváží si tak zlatou medaili.

Natálka Křížová (kategorie r.n. 2006-2007) zvládla svůj první závod vcelku dobře (mrzet jí může jen zaváhání na kladině), i tak z toho byla v celkovém součtu stříbrná příčka za druhé místo.

Nejmladší závodnice Natálka Hlůšková doplatila na svou nesoustředěnost. Sestavu na prostných zacvičila moc hezky, ale pád z lavičky ji odsunul na celkové 7. místo.                     MPP2018 – výsledky konečné

Blahopřejeme!

 

———————————–