MEMORIÁL MILOŠE BORTLA VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ

3 zlaté, 3 stříbrné a 2 bronzové

Uctít památku zakladatele sportovní gymnastiky ve Valašském Meziříčí – pana Miloše Bortla, přijelo v sobotu 23. března do Valašského Meziříčí na jeho memoriál kolem 160 gymnastek z klubů z Moravy a i ze Slovenska.

Ostrožským gymnastkám se závod vydařil nádherně – získaly celkem 8 medailí.

Kategorie 1 – šestileté gymnastky bojovaly na lavičce a prostných. Nejlépe se cvičení vydařilo Adélce Skalkové, která získala stříbrnou medaili za 2. místo. Emička Macková se umístila na 5. místě a Julinka Křápková byla celkově devátá.

Kategorie 2 – mezi sedmiletými byla nejlepší ze všech Kateřina Macháčková, která cvičila na lavičce a prostných a skákala na přeskoku nádherně a zaslouženě zvítězila. Tereza Dobřecká skončila na 8. místě, i ona měla nádhernou lavičku a prostná, jen trochu horší byl přeskok. Gabriela Nečasová se umístila na místě dvanáctém. Nutno podotknout, že rozdíl mezi druhým a dvanáctým místem byl o tisíciny bodu a rozhodovala opravdu každá maličkost. Tak je závodní pole vyrovnané.

Kategorie 4 – devítileté gymnastky cvičily již v tradičním gymnastickém čtyřboji. I v této kategorie má Uh.Ostroh vítězku. Veronika Žáčková celkově zvítězila. Veronika zaslouží pochvalu za zařazení těžších prvků do svých sestav. Na druhém místě a stříbrnou medaili vybojovala Magdaléna Latinová. Magdička cvičila nádherně. Darja Romanina byla ze začátku závodu velmi nervózní, hlavně na přeskoku a bradlech, kde se dopustila chyb. Ale svou čistou sestavou na kladině a prostných si vylepšila celkové skóre a umístila se na 11. místě, Viktorie Králíková skončila na celkové 17. příčce ze 30 startujících.

Kategorie 5 – děvčata zacvičila hezky, takže stříbrnou medaili vybojovala Ella Baldock, Jana Burešová byla těsně za ní na bronzovém stupínku. Janičce se nepovedl přemet vzad na kladině, jinak to mohlo být ještě lepší. Zato salto vpřed na prostných bylo nádherné.

Kategorie 6 – zde soutěžily Veronika Janíková a Štěpánka Pavlicová. Veronika Janíková si odváží domů krásné umístění, a to 4. místo z 31 startujících. Verunka skončila na 4. místě je o setinky bodu a kdyby nespadla při přemetu vzad z kladiny, byla by určitě medailová. Štěpánka v konkurenci starších cvičila moc hezky, nic nepokazila, vyzkoušela si i nové prvky, které bude ještě vylepšovat a celkově se umístila na pěkném 11. místě.

Kategorie 7Eliška Riedlová vybojovala bronzovou medaili za 3. místo, Eliška Mazurková skončila hned pod stupni vítězů na místě čtvrtém. Děvčata jsou bojovnice a jejich cvičení bylo moc hezké.

Kategorie 8 – tuto kategorii ovládla Johanka Latinová, která zvítězila. Johanka zacvičila všechny své sestavy bez chyb a tak jí zlatá medaile zaslouženě patří.

Výsledky Valmez

————————————–

GYMNASTICKÉ NADĚJE 2019

2 stříbrné a 2 bronzové medaile

Výkony 97 soutěžících gymnastek z 13 oddílů byly k vidění na závodu pořádaném naším oddílem v sobotu 9. 3. 2019. A na své si přišel laik i fajnšmekr gymnastiky. Výkony gymnastek byly úchvatné.

V našich skromných podmínkách jsme přivítali gymnastky z GK Vítkovice, TJ Sokol Moravská Ostrava, KSG Rosice, KSG Znojmo, TJ Loko Pardubice, TJ Ostrožská Nová Ves, TJ Sokol Zlín, TJ Sokol Vsetín, KSG SK Přerov TJ Valašské Meziříčí, TJ Sokol Hodonín, TJ Rožnov pod Radhoštěm.

Kategorie 1 (6 let) – dvanáctičlenné startovní pole nejmladších gymnastek závodilo ve dvojboji na lavičce a prostných.  Hned první kategorie nám přinesla medailovou radost. Julie Křápková se umístila na 3. místě. Také ostatní ostrožská děvčátka získala pěkná umístění – Ema Macková byla šestá, Adéla Skalková sedmá a Adriana Cintulová desátá.

Kategorie 2 (7 let)Kateřina Macháčková vybojovala bronzovou medaili. Tereza Dobřecká byla z 17 gymnastek na 8. místě, Gabriela Nečasová byla sedmnáctá. Děvčata závodila v gymnastickém trojboji – na bradlech, kladině a prostných. Byl to jejich první závod na kladině i bradlech a tak u některých byla znát nervozita.

Kategorie 3 (8 let) – 16 gymnastek startovalo a soutěžilo již v gymnastickém čtyřboji. Nejlepší z našich závodnic se umístila Natálie Hlůšková na krásném 4. místě, Ema Šuráňová po zaváhání na bradlech  a kladině skončila jedenáctá.

Kategorie 4 (9 let) –  mezi devítiletými závodily 3 ostrožské gymnastky – Veronika Žáčková, Magdalena Latinová a Darja Romanina. Závodnice musely splnit náročné požadavky. Škoda, že se každá z nich dopustila nějaké chyby. Určitě by si odvezla nějakou medaili. Veronika Žáčková se i přes pád na bradlech umístila na krásném 4. místě, Magdalena Latinová skončila celkově osmá a Darje Romanině byla osudná kladina a umístila se na třináctém místě.

Kategorie 5 (10 let) – mezi osmičkou soutěžících gymnastek vybojovala stříbrnou medaili Marjana Matušková, která zacvičila všechny své sestavy moc hezky a bez zaváhání. Jana Burešová se umístila na pátém místě, Ella Baldock byla sedmá.

Kategorie 6 (11-12 let) – byla nejpočetnější, závodilo celkem 21 gymnastek. Velmi pěkně zacvičila Veronika Janíková a umístila se v silné konkurenci na sedmém místě, Štěpánka Pavlicová byla čtrnáctá.

Kategorie 7 (13 let a více)Johana Latinová nezaváhala, zacvičila své sestavy čistě a zaslouženě vybojovala stříbrnou medaili, na čtvrtém místě skončila Eliška Riedlová a pátá byla Eliška Mazurková.

Všem děvčatům blahopřejeme k předvedeným výkonům a děkujeme za reprezentaci oddílu.

Děkujeme našim obchodním partnerům za podporu – Peněžní dům spořitelní družstvo Uherské Hradiště, SOLAR MORAVA a.s., Ristorante Toscana, Relax 21.

Děkujeme rodičům za přípravu a hladký průběh závodu.

Gymnasticke nadeje_2019-03-02_16-57-40-VÝSLEDKY

——————————————————

ZÁVOD MORAVSKÉHO POHÁRU

V BYSTŘICI POD HOSTÝNEM

3 zlaté a 4 bronzové medaile

Druhý závod Moravského poháru byl uspořádán gymnastickým klubem z Bystřice pod Hostýnem v neděli 3. března 2019.  Závodilo se pouze na dvou nářadích – na kladině/lavičce a na prostných. My jsme pojali tento závod jako přípravu na závod, který pořádáme v Uh.Ostrohu příští sobotu 9. března. Proto měla děvčata v sestavách zařazeny nové prvky, aby si je odzkoušela.

Nutno podotknout, že závod byl ovlivněn méně kvalitním nářadím. Ale nemůžeme si stěžovat, podmínky byly pro všechny závodnice stejné.

Kategorie 1 (2013) – k závodu nastoupila Julie Křápková, Adéla Skalková a Ema Macková, pro kterou to byl vůbec první závod v gymnastické kariéře. Děvčátka zacvičila sestavy moc hezky, snažila se a také se moc hezky umístila. Julinka Křápková vybojovala bronzovou medaili, Adélka Skalková skončila na 4. místě a Emička Macková byla pátá z osmi závodnic.

Kategorie 2 (2012) – Tereza Dobřecká a Kateřina Macháčková podaly moc pěkný výkon. Terezka Dobřecká získala bronzovou medaili a Kačenka Macháčková zůstala o pár desetinek za ní na 4. místě. V této kategorii závodilo 17 gymnastek.

Kategorie 3 (2011) – zde nás reprezentovala jen Natálie Hlůšková. Natálka měla moc hezká prostná a kladina se jí také celkem povedla a v součtu to byla radost ze zisku bronzové medaile. Celkem závodilo 11 závodnic.

Kategorie 4 (2010) – Viktorie Králíková, Magdalena Latinová, Gabriela Holásková poznaly zrádnost kladiny, když z ní několikrát spadly většinou při kotoulech. Je to škoda, protože Magdalenka Latinová se i se 2 pády umístila na 5. místě. I Viktorka a Gabrielka cvičily čistě, jen škoda těch pádů. Viktora obsadila 13. místo, Gabča 14. místo z 18 závodnic.

Kategorie 5 (2009) – Marjana Matušková, Jana Burešová, Ella Baldock předvedly sestavy, ve kterých si odzkoušely nové prvky, jako salta vpřed i vzad na prostných. Marjanka Matušková zacvičila čistě, krásně a zaslouženě zvítězila a odváží si zlatou medaili. Ella Baldock upadla při saltu vpřed na prostných, ale sestavu na kladině zacvičila bez chyb, vylepšila si celkové skóre a vybojovala bronzovou medaili. Jen 3 desetinky od bronzu skončila Jana Burešová, která bohužel zaznamenala pád na kladině i na prostných. V kategorii cvičilo 16 závodnic.

Kategorie 6 (2008-2007) v této kategorii závodily Veronika Janíkové a Štěpánka Pavlicová. Veronika se dopustila chyb na kladině a na prostných a umístila se na 9. místě. Štěpánka Pavlicová cvičila bez chyb a jak už několikrát prokázala je prostě „závodní typ“ a byla ze všech závodnic nejlepší a zvítězila. Celkem závodilo 25 závodnic.

Kategorie 7 (2006-2005) – Elišce Riedlové se nezdařily salta vpřed z kladiny i na prostných, což ji odsunulo z medailových pozic a umístila se na 6. místě z 11 závodnic.

Kategorie 8 (2004-2002) – celkovou vítězkou se zaslouženě stala Johanka Latinová. Johanka zacvičila čistě na kladině i na prostných a vybojovala zlatou medaili. Soutěžilo 9 závodnic.

Blahopřejeme.

2019 – 3 – 3 – VÝSLEDKY – MORAVSKÝ POHÁR – BYSTŘICE P-H 2019 – 3 – 3 – VÝSLEDKY – MORAVSKÝ POHÁR – BYSTŘICE P-H

2018 – VÝSLEDKY – MP – PO 2. ZÁVODU – ČLENOVÉ SVAZU 2018 – VÝSLEDKY – MP – PO 2. ZÁVODU – ČLENOVÉ SVAZU

—————————————

MEMORIÁL VOJTĚCHA BRAŽINY 

2 zlaté, 3 stříbrné a 2 bronzové medaile

První závod Moravského poháru pořádal gymnastický oddíl Frenštát pod Radhoštěm v sobotu 16. února 2019. Závod probíhal jako gymnastický dvojboj a trojboj. Našim gymnastkám se hned první závod roku 2019 výtečně vydařil. Z Frenštátu si převezly 7 medailí.

Kategorie 1 – (2013) děvčátka závodila na lavičce a prostných. Mezi nimi i naše nejmladší závodnice Julie Křápková, pro kterou to byl její první závod v životě. A právě závodní zkušenosti potřebujeme nasbírat. Julinka zaslouží pochvalu, protože se opravdu moc snažila. Chybičky v sestavách ještě nějaké byly, ale Julinka je perspektivní gymnastka, která je dokáže svou houževnatostí brzy odstranit. Celkově se umístila na 4. místě.

Kategorie 2 – (2012) gymnastky závodily v trojboji, na přeskoku, lavičce a prostných. Všechny tři naše závodnice se moc snažily. Nejvíce ze všech Kateřina Macháčková, která se stala celkovou vítězkou. Tereza Dobřecká zacvičila také moc hezky a z Frenštátu si odváží bronzovou medaili. Gabriela Nečasová závodila poprvé v životě, také ona musí ještě nasbírat závodní zkušenosti. Celkově se umístila na 10. místě z 18 závodnic.

Kategorie 3 – (2011) v této kategorii závodila za náš oddíl jen Natálie Hlůšková. Natálka cvičila na přeskoku, bradlech a prostných. V 18-ti členném startovním poli se umístila na pěkném 8. místě. Rozdíl mezi jednotlivými závodnicemi byl minimální.

Kategorie 4 – (2010) gymnastky převedly své sestavy na bradlech, kladině a přeskoku. Z našich závodnic si nejlépe vedla Veronika Žáčková, která vybojovala stříbrnou medaili. Další závodnice se umístily následovně: 6. Magdalena Latinová, 8. Darja Romanina a 13. Viktorie Králíková. Celkem závodilo 18 gymnastek.

Kategorie 5 – (2009) tato kategorie nám přinesla největší radost. Desetileté ostrožské gymnastky ovládly stupně vítězů. 1. místo Marjana Matušková, 2. místo Jana Burešová, 3. místo Ella Baldock. Wow!!!

Kategorie 6 – (2007-2008) v této kategorii závodila Veronika Janíková. Verunka měla v této kategorii nejlepší kladinu, bohužel na přeskoku a bradlech měla drobné chyby, které ji stály umístění na stupních vítězů. K bronzu to nebylo daleko. Veronika se umístila na 4. místě z 20 závodnic.

Kategorie 7 – (2006-2005) – Eliška Riedlová předvedla moc pěkný výkon. Přeskok, bradla i kladinu zacvičila velmi dobře a vyhrála stříbrnou medaili. Celkem závodilo 8 děvčat.

Kategorie 8 – (2004-2002 let)  – Johana Latinová se mezi osmičkou soupeřek umístila na 4. místě.

Blahopřejeme!!

img401

Pořadí Moravského poháru po 1. závodu: 2019 – VÝSLEDKY – MP – PO 1. ZÁVODU

 

——————————————–

NÁBOR NOVÝCH ČLENŮ

Isabelka a Miluška byly přijaty do našeho oddílu do družstva přípravky. Přejeme děvčátkům hodně elánu, radosti ze cvičení a hlavně výdrž.

 

————————————-

NOVOROČNÍ POHÁR 2019

Gymnastický oddíl Frenštát pod Radhoštěm uspořádal tradiční závod „Novoroční pohár“, kterého se 26. ledna zúčastnila z našeho oddílu jediná závodnice – Ella Baldock.

Ella v kategorii desetiletých gymnastek závodila v trojboji na přeskoku, bradlech a kladině. Své sestavy zvládla bez hrubých chyb jen s drobným zaváháním. Celkově se umístila na 4. místě, 3 desetinky jí chyběly k zisku bronzové medaile. V kategorii závodilo 13 gymnastek.

Blahopřejeme!

NOVOROCNI_POHAR_2019_vysledky

Trénink ve Zlíně 12. 1. 2019

Příprava na novou závodní sezónu v roce 2019 se rozběhla naplno. První týdny v lednu patří hlavně silové přípravě. Ale i tu si rádi zpříjemníme třeba tréninkem v gymnastické tělocvičně ve Zlíně. Vypravili jsme se tam v sobotu 12.1.2019. Naplno jsme využili všech vymožeností, které nám tělocvična poskytla – nejvíce molitanovou jámu a velkou trampolínu.  

 

 

—————————————–