UKÁZKOVÝ TRÉNINK

Kotouly, čertíky, svíčky, mosty, hvězdy, šňůry, cvičení na kruzích, trampolíně, kladině, hrazdě – to všechno ukázaly naše nejmladší gymnastky a děvčata ze všeobecné gymnastiky během ukázkového tréninku svým rodičům, rodinným příslušníkům a kamarádkám ve středu 25. dubna.

Něco už umí perfektně, něco musí ještě vypilovat. Ale to nejdůležitější jim nechybí – elán a chuť se naučit něco nového.  A to všechno budou moci znovu ukázat na oddílových závodech, které se budou konat 21. června 2018.

————————————–

4x ZLATO, 3X STŘÍBRO, 3X BRONZ = 10 MEDAILÍ 

Z VELIKONOČNÍHO ZÁVODU

Vynikajících výsledků dosáhly naše gymnastky ve Velikonočním závodě, pořádaném 7.4.2018 gymnastickým klubem Hulín. Závodu, který měl velmi početné pole závodnic (přes 160),  se zúčastnily oddíly ze Vsetína, Valašského Meziříčí, O. N. Vsi, Frenštátu pod Radhoštěm, Karviné, Vítkovice, Ostravy, Napajedel, Holešova, Chropyně, Brna, Hodonína a další. Této velké konkurence se naše děvčata nezalekla a podala výborný výkon, který byl zaslouženě odměněn ziskem medailového umístění.

Kategorie 2012 – zde po výborném výkonu zvítězila a zlatou medaili si odváží  Kateřina Macháčková. Další naše závodnice Simona Šmehlíková a Tereza Dobřecká se zde zúčastnily svého prvního závodu a sbíraly hlavně závodnické zkušenosti. Simonce náleží 7. a Terezce 16. místo.

Kategorie 2011 – i zde jsme se radovali z medailového umístění. Celkovou vítězkou a zlato si z Hulína odváží Natálie Hlůšková, stříbrná medaile patří Emě Šuráňové. Karolína Tomšejová obsadila celkové 8. místo.

Kategorie 2010 – a opět zlato. Absolutní vítězkou mezi osmiletými se stala Veronika Žáčková. Třetí místo a bronzovou medaili vybojovala Magdalena Latinová. Valérii Králíkové patří celkové 5. místo.

Kategorie 2009 – v této kategorii máme nejlepší gymnastiky. Naše tři závodnice obsadily první tři místa. Marjanka Matušková zvítězila a odváží si zlatou medaili, Ella Baldock byla na druhém stříbrném stupínku a bronzový stupínek obsadila Jana Burešová.

Kategorie 2008 – Štěpánce Pavlicové patří v silné konkurenci výborné 6. místo

Kategorie 2007-2006 – Veronika Janíková vyhrála bronzovou medaili za 3. místo. Natálka Křížová, která byla poprvé na takto náročných závodech obsadila 18. místo.

Kategorie 2004-2005 – Eliška Riedlová vybojovala bronzovou medaili a stanula na 3. místě.

Blahopřejeme!!!

2018 – 4 – 7 – HULÍN – VELIKONOČNÍ ZÁVOD – VÝSLEDKY

2018 – VÝSLEDKY – MP – PO 3 ZÁVODU – OPRAVA 9.4.18

                                

————————————-

TRENÉRKA, CVIČITELKA ROKU 2017

Komise rovných příležitostí Českého olympijského výboru ocenila 5. dubna 2018 v Praze trenérky a cvičitelky z celé České republiky. Velkou radost máme z ocenění naší dlouholeté trenérky paní Marcely Vaďurové.

V průběhu slavnostního předání za přítomnosti předsedy ČOV pana Jiřího Kejvala byl oceněným trenérkám předán pamětní list Českého olympijského výboru a drobné dárky jako poděkování za jejich obětavou, obdivuhodnou práci.

Předsedkyně ČOV Komise rovných příležitostí ve sportu paní Naďa Knorr prohlásila, že činnost trenérů a cvičitelů je nezastupitelná, obdivuhodná, protože veškeré tyto aktivity provozují ve volném čase bez nároku na finanční odměnu, v plném nasazení rodinného a pracovního zatížení. Bez takovýchto lidí, by sport v převážně malých městech a obcích úplně vymizel.

Paní trenérce Vaďurové děkujeme za její práci v oddíle a přejeme jí hodně elánu do další práce a hlavně hodně zdraví.

Děkujeme!

 

       

———————————————

4 MEDAILE Z VALAŠSKÉHO MEZIŘÍČÍ

Memoriálu Miloše Bortla, který se konal v sobotu 10. března 2018 se zúčastnilo celkem 140 gymnastek. Naše děvčata dosáhla vynikajících výsledků.

V kategorii 2011 cvičily gymnastky na třech nářadích – na přeskoku, lavičce a na prostných. Natálie Hlůšková získala třetí místo a bronzovou medaili. O kousek za ní skončila Ema Šuráňová na pátém místě. V kategorii závodilo celkem 14 gymnastek.

V kategorii 2010 jsme měli trojnásobné zastoupení. Nejlépe se vedlo na přeskoku, kladině a prostných Veronice Žáčkové, která vybojovala druhou příčku se stříbrnou medailí. Valérie Králíková se umístila na 10. místě a Darja Romanina skončila také velmi pěkně na 12. místě z celkového počtu 27 soutěžících.

V kategorii 2009 s velkým náskokem zvítězila Marjana Matušková a odváží se z Valašského Meziříčí zlatou medaili. Jana Burešová byla nejprve prezentována na 10. místě. Vedení výpravy podalo protest za udělení neutrální srážky 2 body za malý počet prvků v sestavě na prostných. Protest byl  uznán a Jana Burešová obsadila v celkovém pořadí 3. místo.

V kategorii 2008 dosáhla na velmi pěknou 5. příčku Štěpánka Pavlicová. V této kategorii závodilo celkem 24 gymnastek.

V kategorii 2006-2007 se Eliška Mazurková umístila uprostřed závodního pole – na 11. místě z 23. startujících.

V kategorii 2005-2004 bude Eliška Riedlová určitě litovat zaváhání na kladině a prostných, které ji připravilo o medailové umístění. Eliška obsadila 6. místo.

Blahopřejeme!

2018 – 3 – 10 – VALMEZ – MMB – VÝSLEDKY                             2018 – VÝSLEDKY – MP – PO 2 ZÁVODU – OFICIÁLNÍ

——————————–

ZLATÝ ŠTÍT VOKD OSTRAVA – PORUBA

V sobotu 24. 2. 2018 se konal již 43. ročník závodu Zlatý štít VOKD Ostrava-Poruba. Více jak 150 gymnastek se utkalo v gymnastickém dvojboji – na bradlech a kladině.  Náš oddíl reprezentovaly Veronika Žáčková v kategorii Začínajících gymnastek a Veronika Janíková spolu s Eliškou Riedlovou v kategorii Starší žákyně B.

Veronika Žáčková zacvičila nádherně na kladině (4.nejvyšší známka závodu), rezervy jsou ještě v jejím cvičení na bradlech. I tak v takto silné konkurenci je 12. místo z 32 startujících závodnic velmi pěkným umístěním.

V kategorii Starší žákyně B cvičily Veronika Janíková i Eliška Riedlová velmi hezky, mírné zaváhání na kladině, kvůli kterému jim nebyla uznána gymnastická vazba, však bylo určitou ztrátou, kterou již nedokázaly dohnat.  Přesto jsme s umístěním obou děvčat velmi spokojeni. Eliška Riedlová obsadila pódiové 6. místo a Veronika Janíková zaostala jen kousek za ní a skončila celkově osmá. V této kategorii závodilo celkem 24 gymnastek. Blahopřejeme!

img291

 

——————————————

4 medaile z Memoriálu Vojtěcha Bražiny

Na výbornou dopadl pro naše gymnastky první závod z pětice závodů Moravského poháru.

Závod věnovaný památce Vojtěcha Bražiny se konal ve Frenštátě v sobotu 17. února a odvážíme si z něj 4 medaile.

V nejmladší kategorii svůj první „opravdický závod“ má za sebou Kateřina Macháčková a hned z toho byla zlatá placka. Kačenka zacvičila na lavičce a prostných nejlépe ze svých vrstevnic a oceněním jí bylo celkové vítězství a zlatá medaile i pohár.

V kategorii sedmiletých gymnastek se výborně vedlo Emě Šuráňové. Ema se představila také na lavičce a prostných a z 15-ti členného startovního pole vybojovala výbornou 2. příčku a stříbrnou medaili. Nedařilo se Natálce Hlůškové, která zapomněla zacvičit jeden cvik na prostných, což jí odsunula až na 14. místo. Tak snad to vyjde příště.

V kategorii osmiletých, které závodily již v trojboji, a to na přeskoku, kladině a prostných, se dařilo velmi dobře Valérii Králíkové. Valerka i přes pád na kladině vybojovala bronzové třetí místo. Pochvalu si zaslouží za své cvičení na prostných a přeskoku.

V kategorii devítiletých byla nejlepší ze všech 21 závodnic Marjanka Matušková. Marjanka se sice také nevyhnula pádu z kladiny, ale zásluhou výborně zacvičených sestav na bradlech a přeskoku zvítězila a odváží si pohár za 1. místo a zlatou medaili.

Štěpánka Pavlicová měla bohužel také zaváhání na kladině, které ji určitě stálo umístění na stupních vítězů, protože na přeskoku a bradlech cvičila moc hezky. Z celkového počtu 25 závodnic skončila na pěkném 6. místě.

Blahopřejeme!

Výsledky

      

——————————————————–

5 medailí ze Slováckého džbánku

5 medailových pozic vybojovaly naše gymnastky na gymnastických závodech pod názvem Slovácký džbánek 2018, který pořádal Novoveský gymnastický oddíl v sobotu 10. února 2018. Závodu se zúčastnily závodnice z TJ Sokola Zlín, Gymnastiky Zlín, TJ Sokol Bučovice, našeho oddílu a domácí závodnice.

V kategorii 2 zvítězila s náskokem 1,8 bodu Veronika Žáčková. Verunka zvládla všechny čtyři gymnastické disciplíny bez zaváhání, na všech nářadích měla nejvyšší známku a tak si zaslouženě odváží zlatou medaili za 1. místo.

V kategorii 3 obsadila stříbrný stupínek Jana Burešová. Od zlata, které vybojovala bučovická závodnice, ji dělily pouhé 3 desetinky bodu.

V kategorii 4 byla konkurence největší, a to zásluhou gymnastek ze Zlína. Veronika Janíková měla stejný počet bodů jako třetí závodnice ze Zlína, ale díky vyšší známce na kladině vybojovala 2. místo a stříbrná medaile je její.

V kategorii 5 jsme měli dvojnásobné zastoupení. Nejlépe ze všech se dařilo Elišce Riedlové, která zvítězila a vybojovala zlatou medaili, Eliška Mazurková obsadila bronzovou třetí příčku.

Blahopřejeme!

img289

 

 

————————————-

NOVOROČNÍ POHÁR 2018

Novoročního poháru pořádaného gymnastickým oddílem Frenštát pod Radhoštěm 27. ledna se zúčastnila z našeho oddílu Ella Baldock.

Ella závodila mezi stejně starými děvčaty na přeskoku, bradlech a kladině. Zacvičila velmi pěknou sestavu na kladině – třetí nejlepší.

Z celkového počtu 20 závodnic se umístila na velmi pěkném 6. místě. Blahopřejeme.

Výsledky Novoroční pohár 2018 – kategorie 4

—————————–

ZLATO A STŘÍBRO Z CHROPYNĚ

15. ročníku Memoriálu P. Poly v Chropyni se v sobotu 13.1.2018 zúčastnily z našeho oddílu 3 závodnice – Natálka Hlůšková, Veronika Žáčková a Natálka Křížová. A hned první závod roku 2018 nám přinesl dvojnásobnou radost. 

Veronika Žáčkové v kategorii r.n. 2010 prošla čtyřbojem bez zaváhání a po velmi hezkém cvičení zvítězila a odváží si tak zlatou medaili.

Natálka Křížová (kategorie r.n. 2006-2007) zvládla svůj první závod vcelku dobře (mrzet jí může jen zaváhání na kladině), i tak z toho byla v celkovém součtu stříbrná příčka za druhé místo.

Nejmladší závodnice Natálka Hlůšková doplatila na svou nesoustředěnost. Sestavu na prostných zacvičila moc hezky, ale pád z lavičky ji odsunul na celkové 7. místo.                     MPP2018 – výsledky konečné

Blahopřejeme!

 

———————————–