VÁNOČNÍ BESÍDKA

vánoční besídka spojená s ukázkovou hodinu přípravky byla posledním tréninkem nejmenších gymnastek v letošním roce. Všechna děvčátka zaslouží velkou pochvalu. Cvičila moc hezky a jejich vystoupení na hudbu bylo roztomilé. Na závěr vystoupily také děvčata ze závodního družstva. Přejeme všem malým gymnastkám krásné Vánoce a budeme se těšit zase v novém roce.

———————————————-

KRUMLOVSKÝ ZVONEČEK

1X ZLATO

10 děvčat z našeho oddílu se vydalo v sobotu 10. prosince do Moravského Krumlova na poslední závod roku 2022.
 
V I. kategorii roč.2016 zvítězila a na stupeň nejvyšší vystoupila Justýnka Latinová. Ve startovním poli 15 děvčat se neztratila ani naše další naše závodnice Júlie Frolková, která obsadila 5.misto. Děvčata závodila na lavičce a prostných.
 
Ve II. kategorii, roč.2015, závodilo na kladince a prostných 21 dětí a na 6. místě se umístila Beata Malušková,7.místo Terezie Příleská, 8. místo Mariána Knedlíková a 10.místo Eliška Zrůnová.
 
V kategorii V. ,roč.2013, skončila hned za stupínkem vítězů na 4.mistě, Ema Vavrušová, která své sestavy zacvičila na bradlech a kladině.
 
V VI. kategorii se už závodilo v klasickém čtyřboji
Ročník 2011, taktéž na 4. místě Natálie Hlůšková.
 
Ročník 2012, na 6. místě Kateřina Macháčková a na 11.mistě Elen Maleňáková.
 
Děvčatům děkujeme za krásnou reprezentaci svými, téměř, bezchybně zacvičenými sestavami a všem moc gratulujeme!!!!
 
 

—————————————–

ZLÍNSKÝ SNĚHULÁK 

Zlínský sněhulák, tak se jmenuje závod, na který se vydaly do Zlína v sobotu 10 prosince 3 naše závodnice –  Marjána Matušková, Jana Burešová a Štěpánka Pavlicová. Ve trojboji (na bradlech, kladině, prostných) se nejvíce dařilo Marjánce, která skončila těsně za stupni vítězů na 4. místě. Janě patřilo 8. a Štěpánce 9. místo.
Děvčatům gratulujeme!!!
 
 

——————————————–

MIKULÁŠSKÁ NADÍLKA 2022

I letos nás na tréninku navštívil Mikuláš se svojí družinou. A že jich bylo, hned tři čerti, ale byli hodní, proč taky ne, když máme ty nejšikovnější a nejhodnější holčičky!!!!

———————————————-

ROSICKÁ ŠTIKA 2022

1X ZLATO

Tradiční závod pro družstva i jednotlivkyně se konal v sobotu 3. prosince. 

Náš oddíl reprezentovaly v družstvu: Lucie Kolářová, Beáta Malušková a Ema Vavrušová.

Závod byl velmi kvalitně obsazen zejména brněnskými oddíly.

V kategorii I absolvovala svůj první závod Lucie Kolářová. Cvičila na lavičce a prostných moc hezky a vybojovala skvělé 5. místo z 23 startujících.

V kategorii II se bohužel nedařilo Beátce Maluškové (18.místo), která závodila nejen jako jednotlivkyně, ale byla i součástí družstva. Beátka 2x spadla z kladiny a tím byl i výsledek družstva oslaben.  Ostatní naše závodnice Mariána Knedlíková (7.místo) , Eliška Zrůnová (12.místo) cvičily výborně. Celkem soutěžilo 31 gymnastek.

V kategorii  III závodila Ema Vavrušová na kladině a prostných. Ema zacvičila dobře. Umístila se na 10. místě z 42 gymnastek.

V kategorii IV jsme měli největší zastoupení. Závodily zde – Kateřina Macháčková (6.místo), Tereze Dobřecká (18.misto), Tereza Holáňová (8.místo),  Natálie Hlůšková (4. místo)  a Elen Maleňáková. A právě Elen zacvičila kladinu i prostná ze všech nejlépe a závod vyhrála.

V soutěži družstev jsme obsadili z 13 družstev celkové 7. místo.

Vysledky Rosice

1.místo Elen Maleňáková, 4.místo Natálie Hlůšková, 6. místo Kateřina Macháčková, 8. místo Tereza Holáňová

—————————————

MISTROSTVÍ ČR DRUŽSTEV

Mistrovství České republiky družstev se z pověření ČGF uskutečnilo v Ostravě ve dnech 3.-4.12.2022.

Protože Zlínskému kraji nebylo přiděleno žádné postupové místo, museli jsme požádat o přidělení divoké karty. Nejprve nám federace přidělila pozici 1. náhradníka, nakonec jsme se z této pozice posunuli do řádného startovního pole a mohli bojovat o co nejlepší umístění mezi 24 nejlepšími družstvy II. legy v České republice.

Do Ostravy odjelo družstvo ve složení Marjana Matušková, Jana Burešová, Štěpánka Pavlicová za doprovodu náhradní trenérky paní Kateřiny Kadeřávkové, protože paní Vaďurová onemocněla.

Požádali jsme oddíl KSK Přerov o hostování jejich závodnice do našeho družstva, Přerovský oddíl nám vyšel vstříc a tak za nás závodila velmi talentovaná Barbora Kubová.

Děvčata cvičila v I. sledu a začínala na kladině, zde se dopustila chyby jen Štěpánka Pavlicová. Marjana, Jana odcvičily bez pádu a dostaly pěkné bodové hodnocení. Barbora sice 2x spadla, ale díky vysoké obtížnosti dostala také výborné hodnocení.

Na prostných, přeskoku i bradlech děvčata zacvičila moc hezky. Celkově zanechala skvělý dojem. Porazila 4 družstva a umístila se na 20. místě. 

II_liga

—————————————-

VČELÍNSKÝ DVOJBOJ

2X ZLATO, 1X STŘÍBRO

Včelínský dvojboj uspořádalo Středisko volného času z Bystřice pod Hostýnem v sobotu 26. listopadu.

Náš oddíl reprezentovaly: Eliška Zrůnová a Terezie Příleská v kategorii 1, Mila Stuchlíková v kategorii 2 a Magdaléna Latinová v kategorii 6.

Kategorie 1

Eliška zacvičila krásně své sestavy na lavičce i prostných a zvítězila. Terezka po 2 měsících tréninku a na svých vůbec prvních závodech překonala prvotní nervozitu a byla v 50-členém startovním poli devátá.

Kategorie 2

V kategorii osmiletých byla ze všech závodnic nejlepší Mila Stuchlíková, zvítězila, protože předvedla krásné cvičení na lavičce i prostných.

Kategorie 6

V kategorii desetiletých se nám také dařilo. Magdalenka Latinová cvičila na kladině a prostných velmi hezky, vybojovala stříbrnou medaili.

Děvčatům blahopřejeme. 

Vysledky_Vcelinsky_dvojboj_26_11_2022

——————————————–

PŘEBOR DRUŽSTEV ZLÍNSKÉHO KRAJE

1X ZLATO, 1X STŘÍBRO

V sobotu 19. listopadu se dvě družstva gymnastek zúčastnila Přeboru družstev Zlínského kraje.

Závodily jsme v kategorii IV. ligy a II. ligy.

IV. liga – družstvo ve složení Kateřina Macháčková, Tereza Dobřecká, Elen Maleňáková, Tereza Holáňová, Natálie Hlůšková a Magdaléna Latinová zvítězilo před družstvem TJ Sokol Zlín a TJ O. N. Ves.

Celkem závodilo 6 družstev. Děvčata zacvičila výborně. Družstvo bylo utvořeno ze 6 závodnic, z toho jen 4 mohly zacvičit na nářadích a 3 nejlepší známky se počítaly.

V celém čtyřboji se předvedly Kateřina Macháčková a Tereza Holáňová.  Natálie Hlůšková a Elen Maleňáková nastoupily na 3 nářadích (bradla, kladina, prostná). Magdaléna Latinová nastoupila na přeskoku a Tereza Dobřecká na bradlech. 

II. liga – družstvo ve složení Jana Burešová, Marjana Matušková, Štěpánka Pavlicová a Johana Latinová vybojovaly stříbrnou medaili za vítězným družstvem Gymnastika Zlín A a před bronzovým družstvem Gymnastiky Zlín B. Celkem závodily 4 družstva.

Jana Burešová a Marjana Matušková zacvičily celý čtyřboj – výborně. Marjana skočila vrut 360 na prostných, Jana předvedla náskok šprajckou na kladině. 

Johana Latinová cvičila na přeskoku, prostných a kladině.

Štěpánka Pavlicová vinou zranění mohla cvičit jen na bradlech a na kladině zlehčenou sestavu. Štěpánka se zranila na posledním tréninku a nebylo vůbec jisté, zda družstvo bude moci závodit. Naštěstí se ukázalo zranění nohy jen jako naražené a tak Štěpánka podpořila své kamarádky aspoň na dvou nářadích. 

Pro družstvo II. ligy, které získalo v závodě 121 bodů, budeme žádat o udělení divoké karty, abychom se mohly zúčastnit Mistrovství ČR družstev.

Děvčatům děkujeme za reprezentaci a blahopřejeme.

Vysledky

—————————————

POHÁR STUDENSTVA

1X ZLATO, 2X STŘÍBRO, 1X BRONZ

43. ročník závodu družstev ve sportovní gymnastice uspořádal oddíl TJ Sokol Bučovice v sobotu 5. listopadu. Celkem se závodu zúčastnilo  15 družstev z 8 oddílů.

Náš oddíl reprezentovalo družstvo ve složení – Kateřina Macháčková, Tereza Dobřecká a Elen Maleňáková. 

Děvčata zacvičila výborné sestavy, bez zaváhání. V soutěži družstev vybojovaly druhé místo za vítězným družstvem TJ Sokol Brno I A, a před třetím družstvem z TJ Sokol Zlín A.

V soutěži jednotlivkyň (celkem 45 závodnic) zvítězila Kateřina Macháčková po výborném výkonu na všech nářadích, Elen Maleňákové patřilo 6. místo a Tereza Dobřecká byla 11.

Na závěr se konalo finále na kladině, do kterého postoupilo 6 nejlepších děvčat. Mezi finalistkami byla Kateřina Macháčková i Elen Maleňáková.

Ve finále zacvičila své sestavy bez zaváhání a zaslouženě si odvezla medaile – Kateřina Macháčková stříbrnou, Elen Maleňáková bronzovou.

Blahopřejeme.

Druzstva 2022  Jednotlivkyne 2022  Finale kladina 2022

———————————————

VYSTOUPENÍ NA AKCI:

DEN SPORTU A SVĚTEL ŽIVOTA PROTI RAKOVINĚ

V sobotu 5. listopadu vystoupily naše gymnastky v rámci charitativní akce Den sportu a světel života proti rakovině.  Výtěžek byl věnován onkologicky nemocným dětem.

——————————————

HALLOWEEN PARTY

Po tvrdé přípravě a vrcholu sezóny je třeba se uvolnit a zabavit. Halloweenská párty byla k tomu dobrou příležitostí. Děvčata se oblékla do super masek, zasoutěžila si a na závěr zvládla i „bobříka odvahy“. Byl to moc příjemný večer. Nakonec se „bouchlo“ i to šampáňo a oslavily se krásné výsledky z mistrovství republiky. 

——————————————-

MISTROVSTVÍ ČR 2022

1X ZLATO, 1X STŘÍBRO, 1X BRONZ

Fantastickým úspěchem skončilo Mistrovství ČR jednotlivkyň, které se konalo 28. až 30. října v hale Věry Čáslavské v Černošicích.

Kategorie VS 3C – mladší žákyně

Kateřina Macháčková zvítězila a stala se mistryní České republiky pro rok 2022. Elen Maleňáková je 4. nejlepší mladší žákyní ČR, Terezka Dobřecká byla 32. 

Všechna děvčata zacvičila nádherně, bez chyb, Elence chybělo ke třetímu místu jen O,25 bodu. Elenka měla nejkrásnější sestavu na kladině a prostných, vylepšit ještě musí přeskok. Kateřinka cvičila nádherně, měla vysoké hodnocení na všech nářadích. Terezka se velmi zlepšila,  poprvé zařadila salto vzad na prostných, přidat ještě musí hlavně na bradlech.

Kategorie VS 4C – starší žákyně

I zde předvedly naše gymnastky moc hezké výkony. Škoda pádu Terezky Holáňové z kladiny, mohla z toho být medaile. Ostatní sestavy měla Terezka moc hezké. Terezka Holáňová je 6. nejlepší starší žákyní ČR

Natálka Hlůšková obsadila 23. místo. Natálka zacvičila krásnou kladinu a prostná, slabinou je jí přeskok a bradla.

Kategorie VS 5C – juniorky

V této kategorii slavil náš oddíl velký úspěch. Všechny tři juniorky zacvičily nádherně a vybojovaly stříbro a bronz.

Jana Burešová vybojovala stříbrnou medaili. Janička předvedla výborný výkon na všech nářadích.

Marjanka Matušková vybojovala bronzovou medaili. Marjanka cvičila nádherně na přeskoku, bradlech, prostných, bohužel spadla z kladiny, ale ostatní zdařilé sestavy jí vynesly medaili.

Štěpánka Pavlicová je 6. nejlepší juniorkou ČR, protože zacvičila také velmi krásné sestavy, což jí vyneslo pódiové umístění.

Kategorie VS 6C – ženy

V této kategorii nás reprezentovala Johanka Latinová, která se připravuje individuálně, protože studuje mimo domov, což ji znemožňuje pravidelně trénovat. Johanka si doslova na dvou trénincích nacvičila sestavy a ty předvedla na mistrovství v opravdu vysoké kvalitě, což jí vyneslo pódiové umístění. Johanka Latinová je 6. nejlepší ženou ČR.

Všem děvčatům srdečně blahopřejeme k tomuto nádhernému úspěchu a děkujeme trenérkám za práci.

MCR_C_22  

——————————————-

KARVINSKÝ DVOJBOJ

1x stříbro

Karvinského dvojboje se v sobotu 22. října zúčastnila jediná ostrožská závodnice – Eliška Zrůnová v kategorii sedmiletých.

Eliška svůj první závod zvládla i přes prvotní nervozitu výborně. Své sestavy na lavičce a prostných zacvičila skvěle, dostala od rozhodčích vysoké bodové hodnocení, a vyhrála stříbrnou medaili. V 25-členném startovním poli obsadila druhé místo.

Blahopřejeme.

Vysledky_Karvinsky_dvojboj_2022_10_22

——————————————-

OSLAVY VÝROČÍ 130 LET ZALOŽENÍ ZŠ

Při oslavě výročí 130 let od založení základní školy v Uherském Ostrohu vystoupily v pátek 21. října v rámci programu školní akademie i 3 naše gymnastky – Natálie Hlůšková, Tereza Dobřecká a Ema Vavrušová.

Předvedly akrobatické prvky na air-tracku a velmi zdařile reprezentovaly náš oddíl.

Děkujeme.

GYMNASTICKÉ NADĚJE 2022

1x zlato, 1x stříbro, 2x bronz

V sobotu 8. října jsme uspořádali náš tradiční závod „Gymnastické naděje“. Závod byl vypsán pro 7 kategorií – od šestiletých mimin, které závodily na lavičce a prostných, přes kategorie žákyň, juniorek až po kategorii žen. Tyto kategorie již závodily v gymnastickém čtyřboji.

Celkem se sjelo do Uherského Ostrohu 84 dětí z 8 oddílů a to: GK Vítkovice, SGC Ostrava, Sk UP Olomouc, TJ Prostějov, Sokol Hodonín, TJ O. N. Ves, Gymnastika Zlín.

Výkony byly vynikající a jsme rádi, že se v této silné konkurenci neztratily ani ostrožské gymnstky.

MIMINA – 5. místo Justýna Latinová, 8. místo Julie Frolková

PŘÍPRAVKA – 3. místo Beáta Malušková, 4. místo Mariána Knedlíková

NEJMLADŠÍ ŽÁKYNĚ – 6. místo Klára Korvasová

MLADŠÍ ŽÁKYNĚ – 3. místo Kateřina Macháčková, 9. místo Elen Maleňáková, 12. místo Tereza Dobřecká, 14. místo Ema Vavrušová

STARŠÍ ŽÁKYNĚ – 16. místo Tereza Holáňová, 18. místo Natálie Hlůšková,  22. Magdaléna Latinová

JUNIORKY – 1. místo Marjana Matušková, 2. místo Jana Burešová, 6. místo Štěpánka Pavlicová

V kategorii žen jsme zastoupení neměly.

Všechny zúčastněné oddíly si pochvalovaly závod a slíbily účast i v příštím roce.

Vysledky

——————————————

TRÉNINK VE ZLÍNĚ 28.9.

Ani o svátečním dnu gymnastky nelení. Sváteční dopoledne využily ke speciálnímu tréninku v tělocvičně klubu Gymnastika Zlín. Trénink se vydařil, všechny zaslouží pochvalu.

———————————————

ŠKOLENÍ TRENÉRŮ

Školení trenérů, které uspořádal svaz ČSGS ve dnech 17. a 18. září se z našeho oddílu zúčastnily trenérky paní Zpěváková Magdalena, paní Kadeřávková Kateřina a Veronika Janíková. Všechny zvládly závěrečný test na jedničku a mohou tak získané poznatky uplatnit v tréninkové praxi.

Blahopřejeme a přejeme hodně úspěchů v trenérské práci.

—————————————

VYSTOUPENÍ GYMNASTEK

V rámci doprovodného programu akce: Úžasné divadlo fyziky ÚDIF, vystoupily v sobotu 17. září  také naše gymnastky pod vedením Elišky Riedlové.¨

Děvčatům moc děkujeme.

 

—————————————–

NÁBOR A ZÁPIS UKONČEN

Nábor dětí do gymnastické přípravky i zápis dětí do kroužku gymnastiky je ukončen. Děkujeme za důvěru a přejeme všem novým adeptkám gymnastiky hodně sportovních úspěchů, ať jim elán vydrží a gymnastika je baví.

—————————————-

ŠKOLENÍ ROZHODČÍCH ČSGS

Blahopřejeme paní Vaďurové, která úspěšně složila zkoušky rozhodčí licence B pořádané svazem ČSGS a děkujeme za ochotu. Snad se příště přidají i další trenérky a někteří rodiče. Bez rozhodčích totiž nemůže jezdit na závody.

—————————————

SOUSTŘEDĚNÍ 2022

11 dětí a 3 trenérky se zúčastnily letošního gymnastického soustředění, které se od 21. do 26. srpna konalo v Praze. Původně jsme měly pronajatou tělocvičnu v Gympře Praha. Ta byla bohužel v sobotu, tedy den před odjezdem vytopena z důvodu silného deště a neprůchodnosti kanálu. Tak jsme musely žhavit telefony a shánět na poslední chvíli jinou tělocvičnu. A podařilo se. V Dobřichovicích u Prahy nám vyšli vstříc a umožnili nám trénovat s jejich družstvem. Tréninky byly sice jen dopolední tříhodinové, ale i za to, jsme byly rády. Zbytek dne jsme obvykle trávily různými aktivitami – výlety po Praze, do bazénu, do herny atd.

Děvčatům se i takovýto gymnastický tábor velmi líbil a těší se již na příští rok.

——————————————–

UHERSKÝ OSTROH ŽIJE SPORTEM

Tradiční akce „Uherský Ostroh žije sportem“, která proběhla v sobotu 30.7., měla opět početné sportovní publikum i spoustu nadšenců, kteří se aktivně zúčastnili i přes z počátku nepříznivé počasí. Ve sportovní zóně si zájemci mohli vyzkoušet cvičení na air tracku a kladině. Od 16.45 následovalo vystoupení gymnastek. Děvčatům děkujeme za reprezentaci oddílu.

——————————————–

LODM 2022

Jana Burešová úspěšně reprezentovala náš oddíl na Letní olympiádě dětí a mládeže, kterou hostil Olomoucký kraj od 26. – 30. června.

Jana předvedla všechny své sestavy bez zaváhání a v silné konkurenci 53 děvčat z celé republiky obsadila konečné krásné 32. místě. Družstvo Zlínského kraje obsadilo 8. příčku z 13 družstev.

Blahopřejeme a děkujeme za reprezentaci.

LODM_22_Gymnastika_Divky

—————————————

Opékání špekáčků a všeho možného i nemožného, příjemná atmosféra, historky, spousta zábavy, tak proběhlo zakončení sezóny teď už jen hurá na prázdniny…………

—————————————–

V úterý 14. června byla přezkoušena všechna šestiletá děvčata, která navštěvují přípravku. Do závodního družstva byla po testech vybrána: Justýna, Julie, Tereza.

Přejeme děvčatům ať jim vydrží jejich elán, ať je gymnastika nadále baví a také hodně úspěchů na závodech. Ostatním děvčatům přejeme do další sportovní činnosti hodně štěstí a děkujeme, že se své základy gymnastiky naučily právě u nás.

—————————————

MORAVSKÝ POHÁR 2022

3 zlaté, 4 stříbrné, 2 bronzové medaile

Moravský pohár je složen z 5 závodů:

  • Velikonoční závod – Hulín
  • O valašský frgál – Valašské Meziříčí
  • Memoriál V.Bražiny – Frenštát p.R
  • Májový závod – Karviná
  • Vsetínská kladinka – Vsetín

Za umístění v těchto závodech obdrží závodnice body, které se sčítají. Každá závodnice se může zúčastnit libovolného počtu závodů. Bohužel některé naše závodnice onemocněly nebo se z různých důvodů nemohly zúčastnit všech závodů. I tak celkový součet bodů u našich závodnic vynesl výborné výsledky.

Náš oddíl má 3 celkové vítězky ve svých kategoriích – Kateřinu Macháčkovou, Terezu Holáňovou a Marjanu Matuškovou.

Celkové umístění:

1.kategorie – 4.místo Beáta Malušková, 5.místo Mariána Knedlíková

3.kategorie – 2.místo Ema Vavrušová, 4.místo Ema Macková

4.kategorie – 1.místo Kateřina Macháčková, 3.místo Elen Maleňáková, 4.místo Tereza Dobřecká

5.kategorie – 1.místo Tereza Holáňová, 2.místo Natálie Hlůšková

6.kategorie – 2.místo Ella Baldock

8.kategorie – 1.místo Marjana Matušková, 2.místo Jana Burešová, 3.místo Štěpánka Pavlicová

Děvčatům blahopřejeme. Děkujeme trenérkám za jejich přípravu a velký dík patří i rozhodčím za ochotu.

MP_2022_konecne

—————————————

VSETÍNSKÁ KLADINKA

3X ZLATO, 1X STŘÍBRO, 2X BRONZ

Posledním závodem Moravského poháru, byl v neděli 5. června závod „Vsetínská kladinka“. 

Některá děvčata byla nervózní, což se projevilo na jejich výkonu a chybovala.

1.kategorie3. místo Adriana Eliášová, 6. místo Ellen Kovářová, 10.místo Mariána Knedlíková

Adrianka si vybojovala první medaili po velmi zdařilém vyrovnaném výkonu. I Ellenku je třeba pochválit, za její bojovnost a krásný výkon. Nervozita a pád z lavičky odsunuly Mariánku na 10. místo.

2.kategorie – 7. místo Klára Korvasová

Klárka bohužel spadla na bradlech i kladině, což ji stála medailové umístění.

3.kategorie – 3. místo Ema Vavrušová

Ema zacvičila moc hezky a zaslouženě vybojovala bronz.

4.kategorie1. místo Kateřina Macháčková, 5. místo Tereza Dobřecká, 6.místo Elen Maleňáková

Kateřina vyhrála o více než jeden bod a cvičila výborně. Terezka i Elen se dopustily hrubé chyby na kladině, když spadly z hvězdy a kotoulu.

6.kategorie – 4. místo Ella Baldock

Ella cvičila jen s drobnými chybami, na stupně vítězů to nestačilo.

8.kategorie – 1.místo Jana Burešová, 2.místo Marjana Matušková, 3.místo Štěpánka Pavlicová

Děvčata cvičila moc hezky. Jana měla výbornou kladinu, Marjanka nádherné prostná.

Děvčatům blahopřejeme.

Vsetinska_kladinka_2022

——————————————

JARNÍ DVOJBOJ

1 ZLATÁ A 1 STŘÍBRNÁ MEDAILE

Jarního dvojboje, mezinárodního závodu za účasti klubů z Polska, Slovenska a Moravy, který pořádal gymnastický klub Karviná v neděli 29. května, se zúčastnily 3 naše gymnastky a vedly si úspěšně.

6.kategorie – 1. místo Magdalena Latinová, 2. místo Valérie Králíková, 5.místo Viktorie Králíková

Všechny tři zacvičily své sestavy na kladině a prostných bez chyb, velmi hezky.

Blahopřejeme.

Jarni_dvojboj_Karvina_2022

——————————————

MÁJOVÝ ZÁVOD

4 ZLATÉ, 3 STŘÍBRNÉ, 2 BRONZOVÉ MEDAILE

Májový závod, který se konal v sobotu 28. května v Karviné, patří do seriálu závodů Moravského poháru. Účast v jednotlivých kategoriích nebyla početná, ale zúčastnily se všechny gymnastky, které chtějí být úspěšné v seriálu Moravského poháru. Všechna naše děvčata zacvičila výborně a odvezla si z Karviná 9 medailí a další krásná pódiová umístění.

1.kategorie1. místo Beáta Malušková, 3.místo Mariana Knedlíková

Obě nejmladší závodnice zajely svůj závod výborně, Beátka i Marianka cvičily čistě, Marianka skočila nejlepší přeskok, což ji konečně po sérii čtvrtých míst, vyneslo na bronzový stupínek.

3.kategorie – 2. místo Ema Vavrušová, 4. místo Ema Macková

Děvčata cvičila čistě, jen s drobnými zaváháními. 

4.kategorie – 1. místo Kateřina Macháčková, 2.místo Elen Maleňáková,  5.místo Tereza Dobřecká

Kateřina vyhrála svůj další závod a pro všechny zúčastněné je radost sledovat její cvičení. Elen Maleňáková zacvičila čistě. Terezka měla nižší známku na kladině, ale ostatní sestavy byly velmi povedené.

4.kategorie – 1.místo Tereza Holáňová, 3. místo Natálie Hlůšková

Terezka zvítězila i přes pád z kotoulu na kladině a to díky velmi dobře odcvičeným ostatním sestavám a zejména přeskoku, který je její silnou disciplínou. Natálce se závod povedl, zacvičila čistě.

5.kategorie – 4.místo Ella Baldock

Ella závodí s velmi zdatnými soupeřkami a nutno uznat, že cvičí velmi dobře. Navíc se Ella potýká se zraněním ruky, které ji nedovoluje pořádně trénovat.

kategorie ELITE – 1. místo Marjana Matušková, 2.místo Jana Burešová, 4.místo Štěpánka Pavlicová

Všechny tři děvčata zacvičily čistě. Marjanka měla nádherné prostná a kladinu a konečně se jí také podařil její nový přeskok. Janička zacvičila výborně, jen na přeskoku měla drobné zaváhání. Štěpánka měla menší zaváhání na kladině.

Blahopřejeme k výsledkům.

Majovy_zavod_Karvina_2022

—————————————

PŘEBOR ZLÍNSKÉHO KRAJE

5 ZLATÝCH, 2 STŘÍBRNÉ, 2 BRONZOVÉ MEDAILE

Přebor Zlínského kraje jednotlivkyň se konal v neděli 22. května v tělocvičně TJ Sokol Zlín. Závodily zde gymnastky z oddílů: TJ Sokol Zlín, Gymnastika Zlín, TJ O.N.Ves, TJ Valašské Meziříčí, TJ Rožnov p.R. a SGC Ostrava. Pro náš oddíl byl přebor velmi úspěšný. Děvčata předvedla výborný výkon, zvítězila v 5 kategoriích a získala ještě další výborná umístění.

Kategorie VS0A1. místo Klára Korvasová

Klárka je závodním typem a dokáže to nejlepší předvést na závodech. Dokázala to i ve Zlíně. Byla ze všech nejlepší, zvítězila o 2,5 bodu.

Kategorie VS3C1. místo Kateřina Macháčková, 3. místo Elen Maleňáková, 5.místo Tereza Dobřecká

Kateřina předvedla výborný výkon a zvítězila, Elen, která udělala chybu na přeskoku, stála i přesto na stupínku bronzovém. Tereza cvičila hezky,  ještě musí přidat prvek vzad na prostných. 

Kategorie VS4C1. místo Tereza Holáňová, 2. místo Natálie Hlůšková, 3. místo Magdalena Latinová, 6. místo Valérie Králíková.

Tuto kategorii jsme ovládly, takový výsledek jsme nečekaly. Tereza, která působí v našem oddílu teprve 2 měsíce je velmi pracovitá a plní rady trenérky. Cvičila výborně a zvítězila téměř o 2 body. Natálka zaslouží velkou pochvalu, závod jí vyšel na výbornou. Magdalenka a také Valérka spadly z kotoulu na kladině. Ostatní nářadí již šla hezky a i když už trénují jen jednou týdně a zaměřují se na kladinu a prostná, zabojovala na přeskoku i bradlech a umístila se na bronzovém a šestém místě. 

Kategorie VS5C1. místo Jana Burešová, 2. místo Marjana Matušková, 4. místo Štěpánka Pavlicová, 7. místo Ella Baldock

Jana a Marjana předvedly své sestavy parádně. Zvítězily o bod před třetí gymnastkou ze Sokola Zlín. Štěpánka měla menší zaváhání na kladině, což ji odsunulo na 4. místo. Ella se bohužel potýká se zraněním zápěstí, což ovlivnilo její výkon.

Kategorie VS6C – 1. místo Johana Latinová

Johanka je skvělá gymnastka. Pouze jeden trénink, na kterém si udělala sestavy, stačil, aby pak v závodě předvedla výborné sestavy, bez zaváhání, bez chyb, s velmi hezkým projevem a zvítězila. 

Všechna děvčata a jejich trenérky zaslouží velkou velkou pochvalu a poděkování.

Vysledky

——————————————-

O VALAŠSKÝ FRGÁL

4 ZLATÉ, 2 STŘÍBRNÉ, 1 BRONZOVÁ MEDAILE

V sobotu 14. května se konal ve Valašském Meziříčí další závod Moravského poháru  pod názvem „O valašský frgál“. A těch frgálů a valašských kořalek za vítězství si naše gymnastky a jejich trenérky odvezly do Uherského Ostrohu celkem 4 a s mini ještě další medailové i pódiové umístění.

Kategorie 1

Vítězkou této nejmladší kategorie se zaslouženě stala naše závodnice Beáta Malušková. Předvedla přeskok, sestavy na lavičce i prostných výborně. Na krásném čtvrtém místě se umístila Marianka Knedlíková.

Kategorie 3

Ema Vavrušová vybojovala 7 místo a Ema Macková byla za ní na 8. příčce. Děvčata se dopustila jen drobných chyb,.

Kategorie 4

Vítězkou kategorie desetiletých se stala Kateřina Macháčková a prodloužila tak svou vítěznou šňůru. Stříbrnou medaili za druhé místo vybojovala Elen Maleňáková. Bramborová medaile za 4. místo patří Tereze Dobřecké. Nutno podotknout, že Terezka měla stejný počet bodů jako závodnice na třetím místě. O umístění rozhodovala známka na kladině, kterou měla Terezka nižší.

Kategorie 5

S dvoubodovým náskokem zvítězila Tereza  Holáňová. Cvičila opravdu výborně. Těsně pod stupni vítězů a čtvrté místo patřilo Natálii Hlůškové.

Kategorie 6

Ella Baldock se i přes zdravotní problémy umístila na krásném čtvrtém místě. Měla zablokovaný krk, ale touha závodit byla vyšší . Sestavy i přes tento hendikep zacvičila hezky. 

Kategorie 8 ELITE

V této kategorii obsadily naše gymnastky celý stupeň vítězů. Vítězkou se stala Marjana Matušková, na druhém místě se umístila Jana Burešová a bronz vybojovala Štěpánka Pavlicová

Děvčatům i trenérkám srdečně blahopřejeme a děkujeme.

O_valassky_frgal_VM_2022

——————————————–

KVALIFIKAČNÍ ZÁVOD NA LODM

V neděli 1. května proběhl v Prostějově kvalifikační závod na Letní olympiádu dětí a mládeže. O čtyři místa v družstvu Zlínského kraje soutěžila i trojice našich gymnastek a vedla si moc dobře.

Jana Burešová vybojovala bronzovou medaili a zajistila si přímou účast na LODM.

Marjanka Matušková, která se poslední dobou potýkala s řadou zranění a nemohla tedy naplno trénovat byla v kvalifikaci pátá, a je pro závod LODM první náhradnicí.

Štěpánka Pavlicová byla v kvalifikaci celkově sedmá.

Děvčata zacvičila bez velkých chyb, předvedla velmi vyrovnané výkony a v konkurenci gymnastek z oddílů Gymnastika Zlín, TJ Prostějov a TJ Rožnov p. Radhoštěm obstála. Rozdíly jednotlivých umístění byly minimální. Děvčatům přejeme dobrou přípravu na tuto významnou soutěž a budeme jim z celého srdce fandit.

Kvalifikacni zavod zen na LODM – Olomoucky kraj + Zlinsky kraj_2022-04-25_06-25-23 (1)

————————————-

MEMORIÁL V. BRAŽINY

2 ZLATÉ, 4 STŘÍBRNÉ A 1 BRONZOVÁ MEDAILE

7 medailí a další krásná umístění vybojovaly gymnastky na Memoriálu Vojtěcha Bražiny, který pořádal v sobotu 23. dubna gymnastický oddíl z Frenštátu pod Radhoštěm. Všechna děvčata udělala svým trenérkám velkou radost.

Kategorie 1

2. místo Beáta Malušková, 4. místo Mariána Knedlíková, 6. místo Adriana Eliášová.

Nejmladší gymnastky závodily v trojboji na přeskoku, lavičce a prostných a oproti Hulínu udělaly všechny velký pokrok. Vylepšily si přeskok, krásně zacvičily na lavičce a i sestava na prostných se jim velmi podařila.

Kategorie 3 

Obě Emičky cvičily moc hezky, a je třeba je pochválit. I přes absenci v tréninku kvůli nachlazení nic nepokazily, a vybojovaly stupně vítězů.

2. místo Ema Vavrušová, 3. místo Ema Macková

Kategorie 4 

2. místo Kateřina Macháčková, 4. místo Elen Maleňáková, 6. místo Tereza Dobřecká

Všechna 3 děvčata cvičila bez chyb a zaváhání. Terezka poprvé skočila v závodě salto vpřed na prostných. U Terezky a Elen je ještě třeba zlepšit přeskok.

Kategorie 5

1.místo Tereza Holáňová, 7. místo Natálie Hlůšková.

Terezka přestoupila do našeho oddílu z Ostrožské Nové Vsi a hned na prvních závodech byla zlatá. A to i přesto, že na procvičení sestav měla jen 2 tréninky. Cvičila bez chyb a velmi hezky. Natálce se nepodařila sestava na prostných a musí ještě vylepšit přeskok, pochvalu zaslouží za sestavu na kladině.

Kategorie 6

5. místo Ella Baldock. Ella udělala bohužel velkou chybu – spadla ze skrčky na bradlech a tuto ztrátu již nedokázala dohnat.

Kategorie Elite

1.místo Marjana Matušková, 2. místo Jana Burešová, 4. místo Štěpánka Pavlicová. 

Marjana a Jana zacvičily bez chyb, Marjana měla krásný přeskok, Jana zase výbornou kladinu. Štěpánku jen drobné chybičky odsunuly na 4.místo

Všem děvčatům blahopřejeme k super výsledkům a jim i trenérkám děkujeme.

MVB_Frenstat_2022 (1)

——————————————-

UKÁZKOVÝ TRÉNINK

V úterý 12. dubna byl uspořádán ukázkový trénink.

Rodiče, rodinní příslušníci a kamarádi našich gymnastek mohli přijít a přesvědčit se, jak trénují jejich děti, co se nového naučily nebo zrovna učí.

Potlesk byl znamením, že se ukázky cvičení líbily. 

Děkujeme všem za účast a podporu. Velmi si jí vážíme. Fanděte nám dal.

——————————————-

VELIKONOČNÍ ZÁVOD

3X ZLATO, 1X STŘÍBNO, 5X BRONZ

První závod Moravského poháru, pod názvem Velikonoční závod, se konal v Hulíně v sobotu 9. dubna. Celkem 14 závodnic z našeho oddílu se zúčastnilo tohoto tradičního závodu a zacvičily moc hezky. Vybojovaly celkem 9 medailí a spoustu krásných umístění.

Kategorie 1 – sedmiletá děvčátka závodila v trojboji na přeskoku, lavičce a prostných. Všechna teprve sbírají závodní zkušenosti a vůbec poprvé závodila také na přeskoku. Zacvičila moc hezky a umístila se následovně: 6. místo Beáta Malušková, 7. místo Mariana Knedlíková, 11. místo Adriana Eliášová

Kategorie 3 – devítiletá děvčata závodila již v gymnastickém čtyřboji. Obě naše závodnice podaly výborný výkon a zaslouženě stanuly na stupních vítězů. 1. místo Ema Vavrušová, 3. místo Ema Macková

Kategorie 4 – v závodním poli desetiletých gymnastek závodily 3 závodnice našeho oddílu a v početném startovním poli se vůbec neztratily, ba naopak. 1. místo Kateřina Macháčková, která sklidila obrovský aplaus za cvičení na prostných. 3. místo Tereza Dobřecká a za ní na 4. místě skončila Elen Maleňáková.

Kategorie 5 – zde již závodily dva ročníky tedy gymnastiky 11 a 12 let. Výborně zacvičila Natálie Hlůšková, která obsadila celkové 3. místo. Další naše závodnice Valérie Králíková bohužel spadla z kladiny a skončila osmá.

Kategorie 6 – v kategorii 13 a 14 letých gymnastek se díky skvělému výkonu umístila Ella Baldock na 3. místě.

Kategorie Elita – zde závodily jen naše gymnastky a stupně vítězů si rozdělily následovně: 1. místo Jana Burešová, 2. místo Marjana Matušková, 3. místo Štěpánka Pavlicová. Pochvalu zaslouží Marjana, která i přes bolestivé zranění na palci ruky dokázala překonat bolest a úspěšně zvládla celý závod.

Všem děvčatům a trenérkám srdečně blahopřejeme a děkujeme.

2022 – 4 – 9 – HULÍN – VELIKONOČNÍ ZÁVOD (1)

————————————–

ROZHODČÍ ČGF

V sobotu 2. dubna se ve Zlíně konaly zkoušky rozhodčích na nový olympijský cyklus. Všechny naše kandidátky zvládly teoretický i praktický test na výbornou a úspěšně složily zkoušky na rozhodčí 3. třídy.

Děkujeme všem. Bez rozhodčích by naše gymnastky nemohly jezdit na závody. Přejeme hodně úspěchů v rozhodcovské kariéře.

—————————————–

VČELÍNSKÝ DVOJBOJ

3 ZLATÉ A 2 STŘÍBRNÉ

5. ročníku Včelínského dvojboje se v neděli 27. března zúčastnilo celkem 11 děvčat z našeho oddílu. Dvojboj – tedy závod na lavičce /kladině/ a prostných se všem děvčatům vydařil. Odvezla si z Bystřice pod Hostýnem spoustu krásných cen.

Kategorie 1 – 1. místo Beáta Malušková, 9. místo Mariana Knedlíková, 17. místo Ellena Kovářová, 18. místo Adriana Eliášová. Celkem startovalo 32 gymnastek. Pro některá děvčátka to byla první závodní zkušenost. Zacvičila moc hezky.

Kategorie 2 – 2. místo Mila Stuchlíková, 4. místo Mariana Šuránková. Celkem 23 startujících. Obě děvčata zacvičila hezky, rozdíly byly minimální.

Kategorie 3 – 1. místo Ema Vavrušová, 4. místo Ema Macková. Celkem 14 startujících. Děvčata již závodila na kladině. Obě zacvičila bez chyb, velmi čistě.

Kategorie 6 – 1. místo Magdalena Latinová, 2. místo Valérie Králíková, 4. místo Viktorie Králíková. Celkem 25 startujících. Všechna zvládla své sestavy na kladině a prostných bez chyb, což jim vyneslo krásné umístění.

Blahopřejeme

Výsledková listina – Včelínský dvojboj 2022

——————————————

MEMORIÁL M. BORTLA

1X ZLATO, 1X STŘÍBRO

31. ročník Memoriálu Miloše Bortla se konal ve Valašském Meziříčí v sobotu 19. března a zúčastnilo se ho celkem 17 oddílů.

Kategorie VS3C – 1. místo Kateřina Macháčková. 8. místo Elen Maleňáková

Kateřina zajela svůj závod bez hrubých chyb. Na přeskoku předvedla poprvé nový typ skoku a zaslouží za své vystoupení velkou pochvalu. 

Elen zacvičila moc pěknou kladinu, i když s pádem z hvězdy. Zlepšit se musí na přeskoku a bradlech

Kategorie VS4C – 9. místo Natálie Hlůšková

Natálka spadla z kotoulu bez držení na kladině. Přidat ještě musí na bradlech, kde jí chybí v sestavě vzklopka a také na přeskoku. Velkou pochvalu zaslouží za prostná. Předvedla novou sestavu.

Kategorie 6 – 2. místo Jana Burešová. 13. místo Štěpánka Pavlicová

Janě se závod velmi vydařil. Zvládla kladinu s flikem a daří se jí dobře skočit i nový typ přeskoku. 

Štěpánka se nedopustila v sestavách žádné chyby, jen snad přeskok mohl být lepší. 

Blahopřejeme!

Memorial Milose Bortla_2022

Natálka, Kateřina, Elen

———————————————-

SGC MINI CUP

Prvního ročníku SGC MINI Cupu, který se konal v sobotu 5. února v Ostravě, se z našeho oddílu zúčastnila jen jediná závodnice sedmiletá Beátka Malušková. Závod byl určen pro nejmenší gymnastky – 4 až 9 let a závodilo se na dvou nářadích. Ty menší na lavičce a prostných, ty starší na kladině a prostných. 

Závodu se zúčastnila velká konkurence gymnastek z Vítkovic, Moravské Ostravy, Hradčany Praha, Rožnova, Valašského Meziříčí, Vsetína, Šumperku a Opavy. 

Beátka začala závod na prostných. Svou sestavu zacvičila bez chyb, podařila se jí bez zaváhání váha únožmo i ostatní cviky. Pak následovala lavičce. Zde se jí nezdařila skočit roznožka tak čistě jako v rozcvičení.

Celkově se Beátka umístila na šestém místě ze 14 startujících gymnastek. První pět míst obsadily gymnastky z Vítkovic, které cvičily opravdu nádherně.

SGC Mini Cup 2022, vysledky devcata

——————————————–

II. POLOLETÍ ZAHÁJENO

Přihlašování dětí na II. pololetí školního roku ukončeno, stav družstev naplněn a teď se můžeme vrhnout do přípravy na blížící se závody.  O všech 34 dětí ve věku 4 až 18 let se stará 9 kvalifikovaných trenérek. Přejeme všem hodně elánu, ať se daří.